Gdyńska Dwójka w rytmie serca

Gdynia, 12 lipca 2017 r.

Szanowni Państwo,

Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi  w Gdyni, najstarszego liceum w mieście, znanego jako "Dwójka", zwraca się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe koncertu charytatywnego "Gdyńska Dwójka w rytmie serca", który odbędzie się dnia 5 października 2017 roku od godz. 18.00 w Arenie Gdynia.

Gwiazdami koncertu będą, między innymi: Czerwone Gitary, Oddział Zamknięty, Adam Stachowiak, Gromee, B.R.O., Wena, Leh i inni.

Artyści zdecydowali się na charytatywną formę udziału w koncercie, jednakże koszty ich podróży i zakwaterowania oraz wyżywienia będziemy musieli, jako organizatorzy, ponieść sami. Koszty te szacujemy na ok 50.000 zł.

plakat

Koncert jest kontynuacją działań dobroczynnych skierowanych do naszych uczniów zmagających się z ciężką chorobą nowotworową. Przez ostatnie dwa lata organizowaliśmy koncerty szkolne połączone z kiermaszami, sprzedażą ciast, aukcjami i licytacjami na rzecz naszej uczennicy Pauliny, która dwa lata temu, podczas rutynowych badań dowiedziała się, że jest bardzo poważnie chora na białaczkę. Paulina przeszła prawdziwe piekło zanim doszło do przeszczepu i po przeszczepie, jej sytuacja rodzinna również nie należy do łatwych, wychowuje ją mama, niedawno zmarł jej dziadek, który wspierał je obie, a ostatnio mama również podupadła na zdrowiu. Do tego ich sytuacja mieszkaniowa jest bardzo trudna. Społeczność szkolna bardzo aktywnie pomagała Paulinie, co zaowocowało możliwością sfinansowania jej leczenia. Niestety, problemy Pauliny się nie skończyły, a nasza młodzież stanęła przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem okazało się, że nasz zeszłoroczny absolwent, Konrad, zachorował na rzadką, nieoperacyjną chorobę nowotworową- mięsaka kościopochodnego. Choroba ta wymaga eksperymentalnego, nierefundowanego leczenia chemią molekularną. Konrad jest w fatalnym stanie, wycieńczony nieustannymi chemiami zaczyna tracić nadzieję. Terapia molekularna może zahamować przyrost komórek nowotworowych. Jest szansa, że guz wkrótce zmniejszy swą objętość i możliwa będzie protonoterapia.

Młodzież naszej szkoły bardzo dojrzale i aktywnie podchodzi do pomocy swoim ciężko chorym kolegom, uczą się empatii, odpowiedzialności i dojrzałości. Koncert ten więc powinien być również formą podziękowania tym młodym ludziom za ich bezinteresowną pomoc.

Koncert został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni,
dr. Wojciecha Szczurka.

Z góry dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, a ewentualne darowizny prosimy przekazać na konto Rady Rodziców przy ZSO Nr 2 w Gdyni, z dopiskiem "Koncert charytatywny".

Nr konta: 69 1500 1881 12 10 2002 6804 0000 (Bank Zachodni WBK Gdynia)

Z poważaniem,

Elżbieta Zaręba - dyrektor szkoły, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 58 620 17 50

Katarzyna Klecha - Rada Rodziców przy ZSO nr 2 w Gdyni,

Anna Ćwiklińska-Rutka - nauczyciel - koordynator, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 608 381 003

Kajetan Wysokiński, Paweł Lemke - Samorząd II LO w Gdyni