Konkursy i Olimpiady

Konkursy - Gimnazjum

Konkurs Wiedzy o Europie ...

To nie mogło potoczyć się inaczej...
 
nasz geograficzny Dream- Team w składzie:
Zuzanna Luty (IIIaG), Maria Merchel (IIIaG), Julia Żbikowska (IIIbG)

drugi rok z rzędu wygrał gdyński Konkurs Wiedzy o Europie.
20170605 111732s 20170605 111712s 20170605 111719s
Miesiąc wcześniej- również po raz drugi- Marysia i Julia zostały finalistkami konkursu kuratoryjnego z geografii.

Dziewczyny, dziękujemy i jeszcze raz gratulacje!


Konkursu Wiedzy o Prawie

Z wielką dumą informujemy, że dwóch naszych gimnazjalistów stanęło na podium Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie zorganizowanym już po raz drugi przez Krajową Izbę Radców Prawnych na poziomie wojewódzkim.

Jeremi Marczak zajął I, a Paweł Sarzyński II miejsce!

Obaj chłopcy 16 maja reprezentować będą województwo pomorskie w zmaganiach na etapie krajowym w Warszawie.

GRATULACJE!!!


Wojewódzki Konkurs Teatralny "Interpretacje Sentencji Francuskich na Scenie"

W dniu 31.03.2017 klasa II GA zajęła II miejsce, a klasa II GB III miejsce
w Wojewódzkim Konkursie Teatralnym
"Interpretacje Sentencje Francuskiej na Scenie"
organizowanym przez VIII LO w Gdańsku.
Ponadto Kamila Pilarczyk otrzymała wyróżnienie za grę aktorską.

 
                  20170331 122418ssm
  20170331 122605ssm

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Olimpiada Języka Francuskiego

Uczennice :

1. Paulina Kostrzewa z klasy III W

2. Lana Opala z klasy III GB

zostały FINALISTKAMI XL Olimpiady Język Francuskiego!

DYPLOM PAULINA KOSTRZEWA 1 DYPLOM LANA OPALA 1

Etap centralny odbył się w Lublinie w dniach 16-18.03.2017 r.

Gratulujemy!!! :)


Rok szkolny 2015/2016

.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

  • XIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji tytuł finalisty uzyskali:
    • II miejsce
      • Tobiasz Stanisławczyk i Jakub Muszyński kl. II aG
    • III miejsce
      • Maria Merchel i Karolina Prokopowicz kl. IIaG
  • Wojewódźki Konkurs Kuratoryjny z Geografii dla Gimnazjum 2015/2016
    do trzeciego- wojewódzkiego etapu
    zakwalifikowali się następujący uczniowie:
    • Maria Merchel IIaG
    • Julia Żbikowska IIbG
    • Natalia Cisło IIIbG

     

  • XLII Olimpiada Geograficzna do Zawodów Okręgowych awansowali następujący uczniowie Liceum:
    • Alicja Szkolnik
    • Julianna Adahs
    • Michalina Rejkowska
    • Sandra Stelmachowicz

Rok szkolny 2014/2015

 

  • Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjum 2014/2015
    • Małgorzata Janiak (2 gb) uzyskała tytuł laureatki


  • XI Powiatowym Konkursie Dramy w języku angielskim o Złote Jabłko
    • Karolina Twardowska i Zuzanna Cymerman (3 gb) - zajęły I miejsce

 

  • XIII Wojewódzki Konkursi Wiedzy o Francji
    • 26 lutego 2015 w Pałacu Młodzieży w Gdańsku w finale konkursu wiedzy o Francji Jakub Muszyński i Tobiasz Stanisławczyk (1gb) zajęli II miejsce.

 

  • Chemia
    • III etap - tytuł laureata - M. Ładogórska, W. Więcaszek (3gb)

 

  • Biologia
    • III etapD. Cisło, W. Więcaszek, (3ga), M. Iwaszko, M. Kostka, B. Walencik (3gb)

 

  • Geografia
    • III etap - D. Cisło (3gb), P. Lemke (3ga)

 

  • J. Angielski
    • III etap - M. Janiak (2ga)

 

  • Matematyka
    • etap wojewódzki - T. Bielski (3ga)

 

  • Geografia
    • etap wojewódzki - T. Bielski, D. Cisło, P. Kostulak, A. Kramp, P. Lemke

 

  • Biologia
    • etap wojewódzki D. Chrząszcz, A. Kramp (3gb); T. Bielski, P. Drewek, W. Kończał, M. Kostka, A. Toczyńska (3ga)

 

  • J. Polski
    • etap wojewódzki - L. Głowacka, M. Iwaszko (3ga)

 

  • Olimpiada Matematyczna dla Gimnazjum
    • etap rejonowy - Z. Szczepańska (2ga), M. Ładogórska (3gb), W. Więcaszek (3gb)

 

  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o ks. J. Popiełuszko
    • P. Tomaszewska, O. Toczyńska, J. Wensel

 

  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji
    • II etap - A. Kabath, Z. Cymerman, P. Chabot, A. Balcer, T. Stanisławczyk, J. Muszyński.

 

  • Konkurs Wiedzy Biblijnej
    • etap okręgowy - K. Winkler (2ga), W. Kraszewska (1ga), Z. Szczepańska (2ga),

Rok szkolny 2012/2013

"NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Magda Sobczak z klasy 3 B, a III miejsce Maria Banaszak z 1 B.


XI WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRANCJI DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH "VAL DE LOIRE"

Do wojewódzkich zawodów XI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji dla szkół gimnazjalnych "Val de Loire" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku zakwalifikowały się następujące 3 pary uczniów na 12 biorących udział w eliminacjach szkolnych:
1. Julisz Ciecierski i Natalia Pstrągowska (III GB i III GA)
2. Hanna Kolendowicz i Katarzyna Szurko (II GA)
3. Olga Grelewicz i Kacper Kępka (II GB).


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczennica kl.3Ga Zuzanna Osiecimska zajęła IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym z języka angielskiego.

Gratulujemy!


REJONOWY KONKURS BIBLIJNY

Kacper Kępka - uczeń klasy 2Gb zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu wiedzy biblijnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

Uczennica kl. IIIGB Oliwia Kotowska została LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego uzyskując NAJLEPSZY WYNIK W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM.

Agnieszka Puzan z kl. IIIGB
Monika Czerwińska z kl. IIIGA
Bartosz Kucharski z kl. IIIGA
uzyskali TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Gratulujemy!


WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO


Uczennica klasy III GB, Oliwia Kotowska, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!


III KONKURS JĘZYKA FRANCUSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO


Następujące osoby zakwalifikowały się do FINAŁU konkursu :
1. Kotowska Oliwia - III GB
2. Korta Julia - III GB
3. Bublewska Julia - III GA
4. Śliwińska Paula - III GB
5. Pstrągowska Natalia - III GA
6. Kielasińska Alicja - III GB
7. Demczuk Karolina - III GA
8. Lutkiewicz Julia - II GA
9. Sobczak Magdalena - III GB
10. Krakowska Małgorzata - II GB
Gratulujemy!


MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY O GDYNI

 

Dobiegła końca 8. edycja międzyszkolnych obchodów 87. urodzin Gdyni. Wzięło w niej udział 140 uczniów z 14 gdyńskich szkół.
Spośród uczniów naszej szkoły Paulina Chobot z kl. 1ga została laureatką konkursu oratorskiego.
Gratulujemy!

 

WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY

W bieżącym roku szkolnym mamy silną- bo aż siedmioosobową ekipę, która zakwalifikowała się do drugiego etapu kuratoryjnego konkursu z geografii. Są to następujący uczniowie:


Jakub ŁUCZKIEWICZ

Jakub CHUCHRA

Tymoteusz BIELSKI

Mateusz GAFFKA

Juliusz CIECIERSKI

Alicja CHOINKA

Piotr KARP


Do drugiego etapu Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowali się:

  • Alicja BOŻEK
  • Robert MOROZ

 

Styczeń - Konkurs Polonistyczny

Uczennica klasy III GB, Oliwia Kotowska, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.


Grudzień

Uczennica klasy 1Ga Paulina Chobot – otrzymała wyróżnienie na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej.

Uczennica klasy 2Gb Lucyna Mossakowska – otrzymała wyróżnienie za grę aktorską w XIII Gdyńskim Przeglądzie Jasełek.

Uczniowie Kacper Kępka - 2Gb ,Piotr Karp – 3Ga zakwalifikowali się do etapu rejonowego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

 

Wrzesień

Paula Śliwińska została laureatką XVI Ogólnopolskiego i XXX Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2012" pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej.

 

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY!

Rok szkolny 2011/2012

Wojewódzki konkurs z matematyki dla gimnazjum

Uczeń kl.III GA Michał Guzik został finalistą wojewódzkiego konkursu z matematyki dla gimnazjum 2012.

Serdecznie gratulujemy.

 

Kwiecień 2012 WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

  • Oliwia Kotowska kl.II GB
  • Michał Guzik kl.III GA
  • Michał Mazur kl. III GA

zostali LAUREATAMI Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Marzec - Konkurs Jezyka francuskiego dla gimnazjalistów woj. pomorskiego

W naszej szkole odbył się II Konkurs Języka Francuskiego dla gimnazjalistów woj.pomorskiego.

  • Dominika Bączek - I miejsce
  • Vanessa Morawska - II miejsce
  • Oliwia Kotowska - III miejsce

Gratulujemy !

 

Marzec - Wojewódzki Konkurs Historyczny

  • Paweł Tenerowicz z klasy III GA jest laureatem
  • Michał Kużel finalista konkursu.


Marzec - Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum

Uczennica kl.III GA Vanessa Morawska otrzymała tytuł Laureatki Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum 2012.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Luty 2012 - Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych "SPELLING CONTEST"

  • Zuzanna Ingielewicz (3ga) - II miejsce
  • Alicja Kielasińska (2Gb) - wyróżnienie
  • Dominika Kubów (2Gb) - wyróżnienie
  • Natalia Banasiak (1Ga) - wyróżnienie
  • Alicja Bożek (3ga) - wyróżnienie
  • Karolina Demczuk (2Ga) - wyróżnienie



Styczeń 2012 - WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

  • Oliwia Kotowska kl.II GB
  • Michał Guzik kl. III GA
  • Michał Mazur kl. III GA

zostali laureatami etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Rok szkolny 2010/2011

Czerwiec 2011 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

Kaja Zając 3GA - wyróźnienie



Czerwiec 2011 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny TEST Matematyk Plus XV edycja

AleksKandra Gramann kl. 3GA - laureat II-go stopnia 92/100 pkt.
Michał Waleron kl. 3GA - laureat V-go stopnia 80/100 pkt.



Maj 2011 -
finał IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji dla szkół gimnazjalnych „Francja i Frankofonia” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku

Jacek Napp
i Łukasz Śliwiński z klasy III GB zdobyli I miejsce
Tomasz Bławat i Michał Waleron
z klasy III GA zdobyli II miejsce


Maj 2011 - finał Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Światłem malowane" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku 

Julia Korta
z klasy I GB zdobyła wyróżnienie

Nasi gimnazjaliści odnieśli w bieżącym roku szkolnym znaczące sukcesy na arenie Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

Oto uczestnicy trzeciego etapu konkursów:


Laureatka:
Agata Drozd -3GA    geografia

Finalistki:
Klaudia Bielańska  - 3GA   biologia
Natalia Cybulska  - 3GB   j. polski
Kornelia Garczyńska - 3GA   chemia
Aleksandra Gramann - 3GA  biologia,  chemia
Magda Grzenkowicz - 3GB   historia
Karolina Kwarciak - 3GA    biologia
Kaja Zając - 3GA    matematyka


 Marzec 2011 Finał VII Pomorskiego Konkursu Matematycznego

Dominika Mularczyk 3GA - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)
Kornelia Garczyńska 3 GA - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)
Agnieszka Szlosowska I A - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)
Jakub Nowak II A - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)


Marzec 2011 XI Konkurs Baśni w Języku Francuskim


24 marca odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku XI Konkurs Baśni w Języku Francuskim. W tym roku tematem przewodnim był "Petit Chaperon Rouge-Czerwony Kapturek". Nasi gimnazjaliści odnieśli ogromny sukces! W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła klasa 2 GB

III miejsce zajęła klasa 2 GA


Marzec 2011 - etap regionalny XXIX Ogólnopolskiego Francuskiego Konkursu Recytatorskiego im. Jerzego Lisowskiego „Poezja i Proza Frankofońska ”



W kategorii gimnazjum nasz uczeń Jacek Napp z klasy III GB zajął I miejsce. Jacek będzie reprezentował region pomorski w finale konkursu w Warszawie.


Styczeń 2011 -
etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Aleksandra Gramann z klasy 3 GA
Kornelia Garczyńska z klasy 3 GA

zostały finalistkami etapu rejonowego i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu.


Styczeń 2011 - etap szkolny Konkursu Kuratoryjnego z Geografii

W etapie szkolnym wystartowało 40 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie osoby:

Agata Drozd z klasy 3 GA zajęła II miejsce (awans do etapu trzeciego)

Kornelia Garczyńska z klasy 3 GA zajęła miejsce 11



Listopad 2010 -
etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Aleksandra Gramann z klasy 3 GA

Aleksandra Kalota z klasy 3 GB

Kornelia Garczyńska z klasy 3 GA

zdobyły największą ilość punktów i awansowały do etapu rejonowego konkursu.


 

Październik 2010 - Konkurs fotograficzny "GDYNIA - VILLE DE MA JEUNESSE"( Gdynia, miasto mojej młodości) w kategorii gimnazjum organizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej

Anna Czajkowska-Mróz z klasy 3 GA zajęła I miejsce

Maja Karoń z klasy 1 GB zajęła II miejsce

Wojciech Konieczny z klasy 2 GA zajął III miejsce

Kamil Rolewicz z klasy 2 GA zdobył wyróżnienie