Konkursy i Olimpiady

Konkursy - Gimnazjum

Rok szkolny 2010/2011

Czerwiec 2011 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

Kaja Zając 3GA - wyróźnienie



Czerwiec 2011 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny TEST Matematyk Plus XV edycja

AleksKandra Gramann kl. 3GA - laureat II-go stopnia 92/100 pkt.
Michał Waleron kl. 3GA - laureat V-go stopnia 80/100 pkt.



Maj 2011 -
finał IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji dla szkół gimnazjalnych „Francja i Frankofonia” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku

Jacek Napp
i Łukasz Śliwiński z klasy III GB zdobyli I miejsce
Tomasz Bławat i Michał Waleron
z klasy III GA zdobyli II miejsce


Maj 2011 - finał Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Światłem malowane" organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku 

Julia Korta
z klasy I GB zdobyła wyróżnienie

Nasi gimnazjaliści odnieśli w bieżącym roku szkolnym znaczące sukcesy na arenie Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych.

Oto uczestnicy trzeciego etapu konkursów:


Laureatka:
Agata Drozd -3GA    geografia

Finalistki:
Klaudia Bielańska  - 3GA   biologia
Natalia Cybulska  - 3GB   j. polski
Kornelia Garczyńska - 3GA   chemia
Aleksandra Gramann - 3GA  biologia,  chemia
Magda Grzenkowicz - 3GB   historia
Karolina Kwarciak - 3GA    biologia
Kaja Zając - 3GA    matematyka


 Marzec 2011 Finał VII Pomorskiego Konkursu Matematycznego

Dominika Mularczyk 3GA - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)
Kornelia Garczyńska 3 GA - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)
Agnieszka Szlosowska I A - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)
Jakub Nowak II A - finalista (poziom podstawowy klas pierwszych licealnych)


Marzec 2011 XI Konkurs Baśni w Języku Francuskim


24 marca odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku XI Konkurs Baśni w Języku Francuskim. W tym roku tematem przewodnim był "Petit Chaperon Rouge-Czerwony Kapturek". Nasi gimnazjaliści odnieśli ogromny sukces! W kategorii gimnazjum:

I miejsce zajęła klasa 2 GB

III miejsce zajęła klasa 2 GA


Marzec 2011 - etap regionalny XXIX Ogólnopolskiego Francuskiego Konkursu Recytatorskiego im. Jerzego Lisowskiego „Poezja i Proza Frankofońska ”



W kategorii gimnazjum nasz uczeń Jacek Napp z klasy III GB zajął I miejsce. Jacek będzie reprezentował region pomorski w finale konkursu w Warszawie.


Styczeń 2011 -
etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Aleksandra Gramann z klasy 3 GA
Kornelia Garczyńska z klasy 3 GA

zostały finalistkami etapu rejonowego i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu.


Styczeń 2011 - etap szkolny Konkursu Kuratoryjnego z Geografii

W etapie szkolnym wystartowało 40 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie osoby:

Agata Drozd z klasy 3 GA zajęła II miejsce (awans do etapu trzeciego)

Kornelia Garczyńska z klasy 3 GA zajęła miejsce 11



Listopad 2010 -
etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Aleksandra Gramann z klasy 3 GA

Aleksandra Kalota z klasy 3 GB

Kornelia Garczyńska z klasy 3 GA

zdobyły największą ilość punktów i awansowały do etapu rejonowego konkursu.


 

Październik 2010 - Konkurs fotograficzny "GDYNIA - VILLE DE MA JEUNESSE"( Gdynia, miasto mojej młodości) w kategorii gimnazjum organizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej

Anna Czajkowska-Mróz z klasy 3 GA zajęła I miejsce

Maja Karoń z klasy 1 GB zajęła II miejsce

Wojciech Konieczny z klasy 2 GA zajął III miejsce

Kamil Rolewicz z klasy 2 GA zdobył wyróżnienie

Rok szkolny 2009/2010

 

Maj 2010 - finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji dla szkół gimnazjalnych „Francja historyczna i artystyczna”


Marika Baranowska i Aleksandra
Kalinowska z klasy III GB zdobyły I miejsce
Michał Chajdukowski i Robert Moroz z klasy III GB zdobyli II miejsce
Monika Cichosz i Olga Lewandowska z klasy II GB zdobyły wyróżnienie (IV miejsce)


Marzec 2010 - 
finał
Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Uczennica klasy III GA Weronika Grabowska uzyskała tytuł laureatki
Uczennica klasy III GA Aleksandra Kallas uzyskała tytuł finalistki

 
Marzec 2010 - Etap regionalny 28. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego

W kategorii gimnazjum nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

I Monika Kukiełka z klasy III GB
II Justyna Górska z klasy III GB
III Aleksandra Wiśniewska z klasy III GA

Wyróżnienie otrzymał Jacek Napp z klasy II GB

Jednocześnie Monika Kukiełka będzie reprezentować region pomorski w czerwcu w finale konkursu w Warszawie.

Marzec 2010
- finał Wojewódzkiego Konkursu z Historii

Michał Chajdukowski z klasy III GA uzyskał tytuł finalisty

Marzec 2010 - finał Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Barbara Stępińska z klasy III GB uzyskała tytuł finalistki

Marzec 2010 - finał Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Aleksandra Gramman z klasy II GA
Aleksandra Wiśniewska z klasy III GA zostały laureatkami konkursu

Weronika Grabowska z klasy III GA
Maria Szandrach z klasy III GB zostały finalistkami konkursu

Styczeń 2010 -
etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
    

Weronika Grabowska z klasy III GA
Aleksandra Kallas z klasy III GA zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

Styczeń 2010 - Konkurs Biblijny z Ewangelii Św. Łukasza

Barbara Stępińska
z klasy III GB
Maria Szandrach z klasy III GB
Joanna Brzezińska z klasy III GA
Anna Nagórka z klasy III GB
Justyna Górska z klasy III GB
Aleksandra Kalinowska z klasy III GB
Monika Noch z klasy III GB zakwalifikowały się do etapu miejskiego

Czytaj więcej: Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2007/08

Bartłomiej Czarnecki - IX miejsce w etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjum (awans do trzeciego etapu)

 

Kacper Cerek i Tadeusz Szubert wzięli udział w Konkursie ,, Fizyka dla gimnazjum"


Emilia Jaeszke i Magdalena Mocarska z klasy III B wzięły udział w II etapie konkursu z biologii


Jagoda Wróbel z klasy III A została finalistką w ogólnopolskim konkursie Literackim
w Katowicach 

Czytaj więcej: Rok szkolny 2007/08

Rok szkolny 2006/07

Uczennica Marianna Zydek została finalistką Konkursu Recytatorskiego na interpretację utworów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Kochajcie wróbelka", organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Gdańsku.

 

Marta Nowak zdobyła II miejsce w XII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Nasze Zmagania z Ortografią".

 

Mateusz Mroczek brał udział w Wojewódzkim Konkursie Fizyki z Astronomią w Gdańsku i uzyskał tytuł "Finalisty".

 

Czytaj więcej: Rok szkolny 2006/07