Liceum

II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
jest jedną z najstarszych szkół w Trójmieście

Uroczyste rozpoczęcie pierwszego roku nauki w II L.O. miało miejsce dnia 9 września 1931 r. "Dwójka" mieściła się wtedy mieściła się przy ul. Morskiej 79, która zajmowała III piętro i nadbudówkę w szkole Handlu Morskiego. Naukę rozpoczęło 211 uczniów w tym tylko siedem dziewcząt. Od 1935 roku była to już wyłącznie szkoła męska.

Trudne warunki lokalowe wpłynęły na decyzję wybudowania nowej szkoły. Budowa została doprowadzona do stanu surowego, której dokończenie uniemożliwiła wojna, Po roku 1945 wznowiono naukę w szkole przy ul. Morskiej 79. Ukończenie budowy szkoły przy ul. Wolności 22b nastąpiło w 1951 r.

W 1995 r. zostały połączone (męskie i żeńskie) Liceum Ogólnokształcące w jedną szkołę pod nazwą II Liceum Ogólnokształcące.

W dniu 27 maja nastąpiło uroczyste nadanie szkole imienia Adama Mickiewicza.

Następną istotną zmianą w historii szkoły było połączenie w dniu 1 września 1976 r. liceum dziennego z liceum dla pracujących. W ten sposób został utworzony Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni jest jedną z najstarszych szkół
w Trójmieście

Trudne warunki lokalowe wpłynęły na decyzję wybudowania nowej szkoły. Budowa została doprowadzona do stanu surowego, której dokończenie uniemożliwiła wojna.

Po roku 1945 wznowiono naukę w szkole przy ul. Morskiej 79. Ukończenie budowy szkoły na ul. Wolności 22b nastąpiło w 1951 r.

W 1955 r. zostały połączone I (męskie) i II (żeńskie) Liceum Ogólnokształcące w jedną szkołę pod nazwą II L.O.

W dniu 27 maja 1956 r. nastąpiło uroczyste nadanie szkole imienia Adama Mickiewicza. Następną istotną zmianą w historii szkoły było połączenie w dniu 1 września 1976 r. liceum dziennego z liceum dla pracujących.

W ten sposób został utworzony Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Gdyni.