Spływ kajakowy

W dniach 10 i 11 września 2014r. odbył się spływ kajakowy zorganizowany w ramach lekcji wychowania fizycznego. W spływie uczestniczyli uczniowie gimnazjum z sekcji turystyki i rekreacji.
Wyjechaliśmy autokarem z Gdyni do Borów Tucholskich, gdzie w miejscowości Rytel rozpoczęliśmy spływ. Pierwszego dnia dopłynęliśmy rzeką Brdą do Woziwody (ok.20 km). Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy świetnie radzili sobie na trasie spływu.

Przenocowaliśmy w Raciążu i następnego dnia pokonaliśmy drugi etap trasy - z Woziwody do Rudzkiego Mostu. Bardzo zmęczeni, ale i dumni, że udało nam się dopłynąć do samego końca, wsiedliśmy do autokaru, który przywiózł nas do Gdyni.
Podczas spływ kajakowego mieliśmy okazję zdobyć nowe umiejętności sportowe i spędzić dwa dni na świeżym powietrzu w towarzystwie szkolnych kolegów i koleżanek.

Laura Głowacka kl.III GA