Konkurs piosenki

Dnia 28 stycznia w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Działki Leśne"

dla szkół z dzielnicy Działki Leśne. W konkursie uczestniczyli uczniowie Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum i Liceum Jezuitów

oraz Naszego Gimnazjum i Liceum. Konkursu jest rozwinięciem formuły trwającej w naszej szkole od 7 lat.

Do konkursu przystąpiło 14 wykonawców (łącznie 22 osoby, bowiem niektórzy wystartowali jako zespoły).

Jury w składzie: Przewodnicząca- Sylwia Nowicka (wokalistka, nauczyciel śpiewu, pedagog), Alicja Jank - Gimnazjum Nr 2,

Anna Skrzyńska - Gimnazjum i Liceum Jezuitów, Pamela Dzióbek- przedstawicielka Samorządu Szkolnego

oraz Anna Ćwiklińska-Rutka - muzyk/anglista z ZSO Nr 2 stanęło przed nie lada wyzwaniem.

Bardzo trudno było oceniać uczniów I klas gimnazjum i ostatnich klas liceum... każdy wykonawca reprezentował zupełnie odmienny styl,

piosenki były też diametralnie różne- od spokojnych piosenek o miłości, przez operetkę, reggae, rocka aż po rap. Decyzja w końcu została podjęta!

Jury postanowiło przyznać nagrodę szczególną - Grand Prix,

wszechstronnie umuzykalnionemu wykonawcy- multiinstrumentaliście-

Stefanowi Mękwińskiemu z klasy III a II LO

Zważywszy na niezwykle wysoki poziom  wykonawców przyznano kilka nagród ex aequo:

I miejsce - Wiktoria Leśniak- klasa I ga- Gimnazjum nr 23

I miejsce - Alicja Herrmann - klasa I gb - Gimnazjum nr 23

I miejsce - Iga Kowalczyk - klasa III w - II LO

II miejsce - Marta Popiołkiewicz - Gimnazjum Ojców Jezuitów

II miejsce - Kaja Tchórzewska (wraz z Robertem Krzakiem i Przemysławm Wojszwiłło) - klasa II - II LO

II miejsce - Oliwia Kreft - Gimnazjum Nr 2

III miejsce - Jędrzej Górny - klasa I gb - Gimnazjum nr 23

III miejsce - Julia Wolak ( z Natalią Maciołek) - Gimnazjum nr 2

Pozostali otrzymali dyplomy za udział!

30 stycznia o godz. 12.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Dzielnicy "Działki Leśne",

rady rodziców ZSO Nr 2 oraz Gimnazjum nr 2 i Wydawnictwo Nowa Era oraz koncert laureatów.

Zapraszamy do fotogalerii oraz na kolejną edycję konkursu już za rok!