Konkurs Piosenki Polskiej 2015

19 marca, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, który przypada feralnie w sobotę:) w naszej szkole, już kilkuletnim zwyczajem odbył się

KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ.

Zaprosiliśmy do udziału również młodzież z Gimnazjum nr 2- po sąsiedzku.
Jury w składzie: przewodnicząca - pani Sylwia Nowicka (wokalistka), nauczyciele: Ewa Soduła, Dorota Dunst, Anna Ćwiklińska-Rutka oraz przedstawicielka Samorządu Szkolnego Pamela Dzióbek postanowiły przyznać Grand Prix Stefanowi Mękwińskiemu z klasy III a (co staje się powoli regułą:), dwie I nagrody uczennicom Gimnazjum nr 2 - Julii Wolak oraz Oliwii Kreft, II nagrodę Alicji Herrmann z klasy I gb, III miejsce Filipowi Lisieckiemu z klasy I gb oraz wyróżnienia dla Weroniki Kiszkis i Marty Kuternogi z klasy I ga.
Usłyszeliśmy piękne piosenki, które weszły do kanonu piosenki polskiej jak: Babę zesłał Bóg (Renaty Przemyk), Ale jestem (Anny Marii Jopek) czy Dmuchawce, latawce, wiatr (Urszuli) oraz nowe, np utwór Dawida Podsiadło- Nieznajomy. Stefan Mękwiński zaprezentował własną kompozycję do własnych słów, pt. Utopia.

Laureatów będzie można posłuchać podczas Dnia Otwartego Szkoły-1 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, zapraszamy do oglądania

>> fotorelacji <<

autorstwa Theodory Caprusu z klasy I c LO

do udziału w następnej edycji już za rok !:).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, zapraszamy do oglądania >> fotorelacji << autorstwa Theodory Caprusu z klasy I c LO oraz do udziału w następnej edycji już :) za rok!.