Podpisanie umowy o współpracy z ENCBW

W dniu 1 kwietnia 2015 roku podpisana została umowa o współpracy z Ecole Normale Catholique de Brabant-Wallon w Belgii. Ecole Normale jest wyższą uczelnią kształcącą przede wszystkim nauczycieli. W ramach podpisanej umowy o współpracy każdego roku szkolnego 2 studentów z sekcji języka francuskiego jako obcego odbywać będzie w naszej szkole 5 tygodniowe praktyki studenckie. Na obecności Belgów skorzystają przede wszystkim uczniowie sekcji dwujęzycznej gimnazjum i liceum. Umowa przewiduje także możliwość podjęcia na praktyki studentów dyscyplin niejęzykowych np. matematyki, geografii czy chemi. Osobnym punktem w umowie o współpracy jest wymiana doświadczeń nauczycieli: nauczyciele języka francuskiego naszej szkoły będą więc regularnie wyjeżdżać z cyklem zajęć dla studentów Ecole Normale. Nasza szkoła podejmować zaś będzie ze swej strony wykładowców tej wyższej uczelni na obserwacje lekcji języka francuskiego jako obcego oraz warsztatowe zajęcia na nauczycieli.

Ecole Normale Catholique de Brabant-Wallon jest już drugą wyższą uczelnią z Belgii z jaką współpracuje nasza placówka. Od 4 lat podejmujemy bowiem na praktyki szkolne studentów z Haute Ecole Louvain en Hainaut.

Koordynatorami współpracy są ze strony belgijskiej p. Genevieve Laloy, a ze strony polskiej p. Sławek Tyborski.

Zapraszamy do >> fotogalerii <<(zdj. T.Caprusu)