Przegląd teatrów licealnych w Montaigu 2015 (Francja)

W dniach 6-13 kwietnia 2015, „ La Compagnie du Vendredi”, francuskojęzyczna trupa teatralna działająca w naszej szkole, brała udział w przeglądzie teatrów licealnych w zaprzyjaźnionym Lycee Leonard de Vinci w Montaigu (Francja).

W dniu 15/04/2015 w dodatku do gazety ukazujacej się we Francji "Quest-France" pojawił się  artykuł mówiący o występach naszych licealistów we Montaigu.
( >>link << do artykułu  / >>kopia lokalna <<artykułu)

„3 jours” jest wydarzeniem polegającym na ewaluacji rocznej pracy uczniów, którzy wybrali rozszerzenie teatralne. Owe tytułowe „3 dni” mijają na wspólnych próbach, wzajemnym obserwowaniu przedstawień oraz codziennym briefingu. W ciągu tych 3 dób,  uczniowie żyją teatrem, w teatrze i dla teatru od godziny 8:00 do 24:00. Sztuki teatralne grane są rano i po południu dla publiczności szkolnej oraz wieczorem w ramach spektakli płatnych dla mieszkańców Montaigu.  Nasi uczniowie aż 6 razy występowali przed francuskojęzyczną publicznością. Sztuka „Elle(s)” będąca w pełni wspólną kreacją uczniów oraz opiekuna francuskojęzycznego teatru, Sławka Tyborskiego,  została za każdym razem przyjęta bardzo entuzjastycznie i nagrodzona długimi owacjami na stojąco. Publiczność szczególnie doceniła bardzo dobrą grę aktorską naszych uczniów, napisany wspólnie scenariusz i tekst sztuki oraz reżyserię i dobór muzyki.

Przedstawienie będzie można obejrzeć w naszej szkole w poniedziałek 27 kwietnia o godzinie 18:00. Wstęp 5 złoty.

Zapraszamy!