II Międzynarodowe Bałtyckie Zawody Prawnicze - Baltic Moot Court

Z ogromną przyjemnością informujemy, że drużyna z klasy II b w składzie Jakub Kasperski, Magdalena Sobczak i Aksel Praszek zdobyli II miejsce, przegrywając o włos z reprezentacją Rumunii na II Międzynarodowych Bałtyckich Zawodach Prawniczych - Baltic Moot Court, które zorganizowała nasza szkoła.

Finałowa rozprawa między zwycięskimi drużynami czyli obroną z Rumunii i oskarżeniem z II LO w Gdyni odbyła  się  w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w dniu 28 maja o godz. 10.00 w historycznej sali 101.

Program zawodów obejmował trzydniowe zmagania polegające na prezentowaniu mów obrońców i oskarżycieli oraz odpowiadaniu na pytania sędziów, którymi byli wykładowcy wydziałów prawa UG oraz WSAiB, a w rundzie finałowej w Sądzie Okręgowym w Gdańsku- sędziowie.

Zawody odbywały się w języku angielskim, a udział w nich wzięła młodzież z Rumunii, Rosji, Holandii i Szwecji. Poza rundami konkursu młodzież zwiedziła Gdynię, Sopot, Gdańsk, Toruń oraz brała udział w zajęciach integracyjnych jak bowling. Po pożegnalnym przyjęciu, które odbyło się w naszej szkole w piątek trudno było nam się rozstać...

Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować kolejny konkurs tego typu za dwa lata- bo w międzyczasie, w styczniu, grupa młodzieży z klasy prawniczej pojedzie na odbywający się co dwa lata International Moot Court do Hagi.
Koordynatorem  projektów prawniczych jest
Pani Anna Ćwiklińska-Rutka.