Wręczenie dyplomów DELF (Diplôme d'études en langue française)

Miło nam poinformować, iż na spotkaniu w Naszej szkole, które odbyło się w dniu 19 czerwca 2015 r. w obecności Attaché Ambasady Francji - Pana Xavier Wasson, wiceprezydenta Miasta Gdyni - Pana Bartosza Bartoszewicza oraz Dyrektora Alliance Française w Gdańsku - Pana Jerzego Gajzlera, zostały wręczone dyplomy (certyfikaty) zdanego egzaminu DELF (Diplôme d'études en langue française) uczniom II Liceum Ogólnokształcacego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni z języka francuskiego na poziomie B2, potwierdzające poziom znajomości języka uprawniający do podjęcia studiów we Francji, oraz  dyplomy (certyfikaty) egzaminu DELF dla uczniów Gimnazjum Nr 23 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni potwierdzające poziom znajomości języka francuskiego na poziomie A1.

Ambasada Francji w Polsce uznała również, iż nasza szkoła wyróżnia się wśród innych szkół dwujęzycznych z językiem francuskim i  przyznała dwie nagrody dla uczennic oddziału dwujęzycznego (tegorocznej klasy III W) : Agnieszki Gizińskiej i Karoliny Rogozińskiej, w postaci tygodniowego pobytu we Francji.

Natomiast dyrektor Alliance Française zafundował dla jednej uczennicy – Julii Przecławskiej z klasy I W, semestralny darmowy kurs języka francuskiego w swoim ośrodku.

* ) Kliknij w zdjęcia, aby powiększyć!

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKICH SUKSESÓW!