Rok Szkolny 2006/07

Laureatami Konkursu Chemicznego "WYGRAJ INDEKS" organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku zostali:

• Zofia Góralczyk
  • Enkh-Amgalan Bat-Erdene
  • Łukasz Dzieliński
  • Jakub Barski
  • Mateusz Rybicki

Uzyskane dyplomy nadają uprawnienie do przyjęcia na Wydział Chemiczny PG w ramach rekrutacji na rok akademicki 2006/2007

Uczniowie naszej szkoły Brzozowska Magdalena i Dybowski Mariusz zakwalifikowali się do Etapu Diecezjalnego Konkursu Biblijnego organizowanego przez Akcję Katolicką.

Katarzyna Wanielewska otrzymała I nagrodę-dwutygodniową  wycieczkę do Grecji, w konkursie na artystyczną interpretację przesłania Jana Pawła II do młodych "WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ".

16 marca 2007r.- Marek Sadowski otrzymał I nagrodę w kategorii teatr jednego aktora oraz Beata Pełczyńska zajęła III miejsce w kategorii poezja śpiewana w 52 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorkim.

Uczennica naszej szkoły Renata Formella zajęła III miejsce w etapie powiatowym Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Uczeń klasy Ic Igor Tarasiewicz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Grafkom 2007" organizowany przez MDK nr 3 w Bydgoszczy

11 marca uczniowie klasy Ic: Kołodziejski Mateusz i Pluciński Mariusz, zdobyli IIgie miejsce w XV Miedzyszkolnych Zawodach Komputerowych szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Ligę Obrony Kraju pod patronatem Prezydenta miasta Gdyni.

Nasza szkoła zajęła II miejsce w Gdyńskim Przeglądzie Jasełek w kategorii szkół średnich.
Marek Sadowski otrzymał wyróżnienie indywidualne.

Agnieszka Potulska, uczennica klasy II otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów
na rok szkolny 2006/2007.

W dniach 20-23.04.2006r Justyna KREFT uczestniczyła w XIV Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie i uzyskała II Nagrodę w III grupie wiekowej.

22.04.2006r w Gdańsku odbyła się XXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej.
Wyróżniono następujące osoby:

• Michał SZPAKOWSKI i Mateusz RYBICKI - finaliści
  • Łukasz SZYDŁOWSKI - laureat

9.04.2006r Łukasz LASEK został finalistą OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU XIII Olimpiady Wiedzy        o Prawach Człowieka "Demokracja - Prawa Człowieka - Rządy Prawa".

Dnia 10.03.2006r Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego w Gdańsku zawiadomił, iż Jowita REMLINGIER ukończyła zawody II stopnia XXIX OJF z wynikiem pozytywnym oraz zakwalifikowała się do zawodów finałowych olimpiady.

Aneta ZARÓD otrzymała wyróżnienie w IV Ogólnoposkim Konkursie "Edukacja Regionalna" w Katowicach dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu 10.03.2006 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs z Zakresu Wiedzy i Profilaktyki HIV/AIDS, który jest częścią projektu profilaktyki HIV/AIDS realizowanego przez gdyńskie szkoły: II LO, Gimnazjum nr 23 i IX LO.

Konkurs odbył się w 3 kategoriach:
- Uczniowie klas gimnazjalnych wykonali plakaty z zakresu tematyki i profilaktyki HIV/AIDS. Brało w nim udział 17 uczestników. Zwycięzcami zastali:

• Sonia Grzywacz klasa II GA - 1 miejsce
  • Jessica Klimowicz klasa I GB – 2 miejsce
  • Wojciech Kubiński klasa II GA – 3 miejsce

- Uczniowie klas I i II liceum przygotowali broszury z zakresu tematyki i profilaktyki HIV/AIDS i brali udział w teście z wiedzy na temat HIV/AIDS.
W konkursie na broszurę uczestniczyło również 17 uczestników. W tej kategorii nagrody otrzymali:

• Marta Kaźmierowska klasa I B z IX LO – 1 miejsce
  • Małgorzata Gajewska klasa II C z II LO – 2 miejsce
  • Iwetta Jamrozik klasa I W z II LO – 3 miejsce

Do testu z wiedzy przystąpiło 25 uczniów. Pierwsze miejsca zajęli:

• Zofia Chałupka klasa I D z IX LO – 1 miejsce
  • Katarzyna Stangrecka klasa II C z II LO – 2 miejsce
  • Małgorzata Czygier klasa I z IX LO – 3 miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach.

oanna KUTZ z klasy IB została wyróżniona w III Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Gdańsku oraz gdański oddział "Gazety Wyborczej".
Joanna, oprócz godła i dyplomu, wygrała staż w "Gazecie Wyborczej".
Gratulujemy sukcesu!