Rok szkolny 2011/2012

Maj

Robert Moroz klasa II E zajął 22 miejsce w Finale Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki (olimpiada interdyscyplinarna MEN) w Warszawie.

Uczniowie klasy IIB

• Tobiasz Barszcz
  • Bartosz Niwiński

zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu Deutschland - Nachbarland

Kwiecień - Lwiątko

Uczeń klasy Ic Jakub Lawryn zdobył jeden z najlepszych wyników w tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Lwiątko" - IV miejsce w zwycięskiej dziesiątce (w kategorii liceum) W konkursie wzięło udział około 20000 uczniów z 1400 szkół.

Kwiecień

Krzysztof Łankowski z kl. III C został finalistą XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego szczebla centralnego. Został zwolniony z egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Kwiecień - TEATRALIA

Grupa teatralna II LO w składzie:

• Kacper Trzebuchowski II A
  • Daria Majewska II A
  • Michał Weber II C
  • Martyna Szweda II C
  • Izabela Szczerbińska I W
  • Agnieszka Małucka I W
  • Sylwia Mioduszewska I W
  • Agnieszka Maślakiewicz I W
  • Aleksandra Wdowiak I C
  • Jakub Lawryn I C
  • Arkadiusz Molenda I C
  • Magdalena Topolniak I E
  • Hanna Adamczyk 1GA
  • Nikol Labuda II D
  • Sebastian Prądziński II C

zajęła I miejsce w XI edycji Gdyńskich Międzyszkolnych Teatraliów oraz
Agnieszka Małucka i Kacper Trzebuchowski otrzymali tytuły "Najlepszych aktorów Teatraliów 2012"

Marzec

Kalina Śmiarowska z kl. I W zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkurskie Plastycznym

Marzec -  Festiwal

W dniach 15-18 marca uczennice klasy IIIW

• Dominka Kila
  • Joanna Masorz
  • Alicja Ptak
  • Natalia Paradowska

uczestniczyły w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Srednich w Koszlinie. "La Compagnie du Vendredi", francuskojęzyczna trupa teatralna naszej szkoły, zajęła tam 2 miejsce oraz nagrodę spacjalną: wyjazd na przegląd licealnych form teatralnych do Montaigu (Francja).
Serdeczne gratulacje.

Marzec - XXXV Olimpiada Języka francuskiego

W Poznaniu odbył się centralny etap XXXV Olimpiady Języka Francuskiego.

• Uczeń klasy III W Tadeusz Szubert został laureatem olimpiady.
  • Uczennica klasy III W Dominika Kila została finalistką olimpiady.

Serdeczne gratulacje!!!

Marzec - Konkurs Recytatorski

Małucka Agnieszka uczennica kl.Iw zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w kategorii Wywiedzione ze słowa na szczeblu miejskim.

Marzec - XVI Zawody Komputerowe Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni pod patronatem Prezydenta m. Gdyni

W zawodach udział wzięli uczniowie:

• Patryk Gruchała kl. IW
  • Łukasz Śliwiński kl. IW

Luty - XXXVIII Olimpiada Geograficzna

W II Liceum Ogólnokształcącym  odbyły sie zawody drugiego stopnia XXXVIII Olimpiady Geograficznej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Adamczyk Marlena kl. IId
  • Ferenc Kaja kl. IId
  • Lis Arkadiusz kl. IId
  • Reszka Barbara kl. IId
  • Trowska Justyna kl. IId
  • Bławat Grzegorz kl. IIIc

XXIV Olimpiada Filozoficzna - eliminacje okręgowe

W Olimpiadzie wzieli udział:

• Mateusz Dobrzyniewski, kl. IA
  • Mateusz Kopczyński, kl. IIIA

Uczniowie ci zakwalifikowali się do pisemnej części eliminacji okręgowych.
Mateusz Kopczyński uzyskał maksymalną ilość punktów.

Styczeń - XLI Olimpiada Biologiczna

Uczenica Aleksandra Gliwińska klasa II E uzyskała wyróżnienie przyznane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku za wykonanie pracy badawczej z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.
Praca pod tytułem "Występowanie zmierzaczka plażowego na kapieliskach miejskich" ze względu na obiekt badań i teren objęty badaniem wpisała się w działania Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. O udostępnienie pracy poprosiły dwa ośrodki naukowe.

Podczs zakończenia okręgowego etapu Olimpiady Biologicznej wręczenia dyplomu dokonała Zastępca Reginalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, Regionalny Konserwator Przyrody  Joanna Jarosik.