Rok szkolny 2011/2012
Maj
Robert Moroz klasa II E zajął 22 miejsce w Finale Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki (olimpiada interdyscyplinarna MEN) w Warszawie.
Uczniowie klasy IIB
- Tobiasz Barszcz
- Bartosz Niwiński
zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu Deutschland - Nachbarland
Kwiecień - Lwiątko
Uczeń klasy Ic Jakub Lawryn zdobył jeden z najlepszych wyników w tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Lwiątko" - IV miejsce w zwycięskiej dziesiątce (w kategorii liceum) W konkursie wzięło udział około 20000 uczniów z 1400 szkół.
Kwiecień
Krzysztof Łankowski z kl. III C został finalistą XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego szczebla centralnego. Został zwolniony z egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Kwiecień - TEATRALIA
Grupa teatralna II LO w składzie:
- Kacper Trzebuchowski II A
- Daria Majewska II A
- Michał Weber II C
- Martyna Szweda II C
- Izabela Szczerbińska I W
- Agnieszka Małucka I W
- Sylwia Mioduszewska I W
- Agnieszka Maślakiewicz I W
- Aleksandra Wdowiak I C
- Jakub Lawryn I C
- Arkadiusz Molenda I C
- Magdalena Topolniak I E
- Hanna Adamczyk 1GA
- Nikol Labuda II D
- Sebastian Prądziński II C
zajęła I miejsce w XI edycji Gdyńskich Międzyszkolnych Teatraliów oraz
Agnieszka Małucka i Kacper Trzebuchowski otrzymali tytuły "Najlepszych aktorów Teatraliów 2012"
Marzec
Kalina Śmiarowska z kl. I W zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkurskie Plastycznym
Marzec - Festiwal
W dniach 15-18 marca uczennice klasy IIIW
- Dominka Kila
- Joanna Masorz
- Alicja Ptak
- Natalia Paradowska
uczestniczyły w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Srednich w Koszlinie. "La Compagnie du Vendredi", francuskojęzyczna trupa teatralna naszej szkoły, zajęła tam 2 miejsce oraz nagrodę spacjalną: wyjazd na przegląd licealnych form teatralnych do Montaigu (Francja).
Serdeczne gratulacje.
Marzec - XXXV Olimpiada Języka francuskiego
W Poznaniu odbył się centralny etap XXXV Olimpiady Języka Francuskiego.
- Uczeń klasy III W Tadeusz Szubert został laureatem olimpiady.
- Uczennica klasy III W Dominika Kila została finalistką olimpiady.
Serdeczne gratulacje!!!
Marzec - Konkurs Recytatorski
Małucka Agnieszka uczennica kl.Iw zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w kategorii Wywiedzione ze słowa na szczeblu miejskim.
Marzec - XVI Zawody Komputerowe Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni pod patronatem Prezydenta m. Gdyni
W zawodach udział wzięli uczniowie:
- Patryk Gruchała kl. IW
- Łukasz Śliwiński kl. IW
Luty - XXXVIII Olimpiada Geograficzna
W II Liceum Ogólnokształcącym odbyły sie zawody drugiego stopnia XXXVIII Olimpiady Geograficznej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- Adamczyk Marlena kl. IId
- Ferenc Kaja kl. IId
- Lis Arkadiusz kl. IId
- Reszka Barbara kl. IId
- Trowska Justyna kl. IId
- Bławat Grzegorz kl. IIIc
XXIV Olimpiada Filozoficzna - eliminacje okręgowe
W Olimpiadzie wzieli udział:
- Mateusz Dobrzyniewski, kl. IA
- Mateusz Kopczyński, kl. IIIA
Uczniowie ci zakwalifikowali się do pisemnej części eliminacji okręgowych.
Mateusz Kopczyński uzyskał maksymalną ilość punktów.
Styczeń - XLI Olimpiada Biologiczna
Uczenica Aleksandra Gliwińska klasa II E uzyskała wyróżnienie przyznane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku za wykonanie pracy badawczej z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.
Praca pod tytułem "Występowanie zmierzaczka plażowego na kapieliskach miejskich" ze względu na obiekt badań i teren objęty badaniem wpisała się w działania Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. O udostępnienie pracy poprosiły dwa ośrodki naukowe.
Podczs zakończenia okręgowego etapu Olimpiady Biologicznej wręczenia dyplomu dokonała Zastępca Reginalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, Regionalny Konserwator Przyrody Joanna Jarosik.