Konkursy i Olimpiady - Liceum

>

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Rok szkolny 2015/2016

  • Olimpiady Języka Niemieckiego
    • tytuł laureatki w olimiadzie języka niemieckiego
      • II miejsce -Paula Kizik(IIw)


  • XX edycji konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks" organizowanego przez Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej
    • tytuł laureata oraz  indeks na wybrany kierunek studiów na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej
      • Małgorzata Kawęcka (III e)

  • Olimpiada Języka Francuskiego
    • tytuł finalistek centralnej olimiady języka francuskiego zdobyły
      • Adrianna Gnoza (III w)
      • Paula Kizik (II w)
      • Alicja Szkolnik (II w)

  • Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny "Szymborska w oczach młodych Pomorzan" w kategorii recytacja
    • III miejsce - Zuzanna Kmiecik (II b)

  • III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Jej portret, Jego portret, Ich portret”
    • II miejsce - Aleksandra Krakowiak (II a)

Rok szkolny 2014/2015

 

  • XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego (10.06.2015)
    • I miejsce - Paula Kizik (Iw)

Paula przygotowała fragment prozy Raymonda Queneau "Ćwiczenia stylistyczne" pt. "Wykrzyknienia" oraz wiersz "Le couteau" (Nóż) autorstwa poety belgijskiego Noël Ruet.

 

  • Międzyszkolny Konkurs na esej poświęcony Żołnierzom Wyklętym
    • I miejsce - Patryk Grubba (Ie)


  • Olimpiada Języka Francuskiego
    • etap centralny III w. - D. Bączek, I. Kowalczyk, D. Powichrowska, K. Rogozińska, P. Tenerowicz, A. Tuźniak

 

  • Konkurs Wiedzy o Mediach
    • etap centralny R. Pszenny


  • Olimpiada Filozoficzna
    • etap centralny - finalistka - A. Śmiałowska (3w)
    • etap okręgowy - M. Borska (2a), J. Kornatowska (2b), D. Sujkowska (3a)


  • Olimpiada Języka Niemieckiego
    • etap okręgowy - S. Lidzbarska (2d)


  • Olimpiada Chemiczna
    • etap okręgowy - M. Bargielski (3e)


  • Olimpiada Historyczna
    • etap okręgowy - P. Karp(2b), M. Kużel (3w), A. Pawłowska (3b), P. Wawrzkiewicz (3b), M. Małczyński (3b)


  • Olimpiada Biologiczna
    • etap okręgowy - K. Knast (3e)


  • Olimpiada geograficzna
    • etap okręgowy 2d: P. Hamerlik, Z. Bortkun, P. Kolatowska, M. Kręcka, K. Miotk, M. Ogrodowska, M. Pranszke, Z. Ratajczak, M. Siadaczka


  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu
    • etap okręgowy - J. Bank (3e)

  • Wojewódzki Turniej Wiedzy Ekologicznej
    • 6 miejsce - D. Kwiatkowska (3e)


  • Konkurs Wiedzy o UE
    • wyjazd do Brukseli sponsorowany przez europosła J. Wałęsę – P. Karp (2b)


  • Trójmiejski Konkurs J. Niemieckiego
    • finalista S. Lidzbarska (2d)


  • Konkurs Wiedzy Biblijnej
    • etap okręgowy A. Karczewska (2d), M. Miotke (2e), J. Małkowska (2e)

Rok szkolny 2012/2013

"NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęła Hania Hawańczak z 3 B , a III miejsce Paulina Czybir z 2 D.


POLSKO- UKRAIŃSKI KONKURS FIZYCZNY "LWIĄTKO"

 

Uczeń klasy II c - Jakub Lawryn został jednym ze zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Lwiątko"(w kategorii liceum). Uczniowie Lew Szymański (IIIc) oraz Bartłomiej Buller (Ic) uplasowali się w grupie finalistów. W konkursie wzięło udział około 20000 uczniów z 1400 szkół.

Gratulacje!


OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ


Uczennica kl. I E - Julia Bank zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

 

BALTIC MOOT COURT

Grupa uczniów z klasy II b wzięła udział w I etapie zawodów prawniczych Baltic Moot Court, które odbywały się w dniach 18-24 marca w Warszawie. Zespół obrony w składzie: Aleksander Bury, Justyna Skopińska i Stanisław Boguszewski zajęli I miejsce, a drużyna oskarżenia, czyli Mateusz Kordyl, Roksana Kłapkowska i Marcela Piwowar II miejsce. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Instytutu Prawa w Sankt Petersburgu oraz uczniowie najlepszego warszawskiego liceum im Staszica. Kolejny etap odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 4 maja w Sankt Petersburgu.

 

MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY O GDYNI

Dobiegła końca 8. edycja międzyszkolnych obchodów 87. urodzin Gdyni. Wzięło w niej udział 140 uczniów z 14 gdyńskich szkół.
Spośród uczniów naszej szkoły 2. miejsce w konkursie recytatorskim zajęła Marta Sztorch z kl. 2d.


Eliminacje Regionalne XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego

W kategorii liceum uczeń Jacek Napp z klasy II W zajął II miejsce, zaś uczennice z klasy I W: Marianna Jabłońska i Iga Kowalczyk zajęły ex aequo III miejsce.
Jacek Napp będzie reprezentował region pomorski w finale konkursu w Warszawie.


XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Uczennica Magdalena Grzenkowicz z kl.IID zakwalifikowała się do eliminacji centralnych XLIII Olimpiady Literatury i Języka polskiego

 

Luty - Olimpiada Ekonomczna

Uczeń Tobiasz Barszcz z klasy 3B zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Ekonomicznej i etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości.


Luty

Uczennica klasy III W Aleksandra Kallas wzięła udział w II etapie 59. Olimpiady Chemicznej.


Luty - Olimpiada Literatury i J. Polskigo

Do eliminacji okręgowych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Mateusz DOBRZYNIEWSKI IIA
  • Patrycja GADKOWSKA IIIW
  • Magdalena GRZENKOWICZ IID


Styczeń

Do Etapu Okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  • Magdalena Grzenkowicz IID
  • Aleksandra Richert IID
  • Bartosz Wronka IID
  • Alicja Bożek IW
  • Magda Golnau IIIA
  • Aleksandra Jamróz IIIW


Grudzień

Uczennica kl.IID MARTA SZTORCH zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim o Gdyni.

 

Grudzień - Olimpiada J. Francuskiego

Do etapu regionalnego XXXVI Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1.Barbara Olczyk III E
2.Zuzanna Stańczewska III E
3.Agata Drozd II W
4.Michał Chajdukowski III W
5.Klementyna Gontarska II W
6.Oliwia Kotowska III GB
7.Ada Wrońska III W
8.Aleksandra Wiśniewska III W

 

Grudzień- Olimpiada Wiedzy Biblijnej

Uczennica klasy IIIW Joanna Brzezińska zakwalifikowała się do etapu rejonowego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Rok szkolny 2011/2012

Maj

Robert Moroz klasa II E zajął 22 miejsce w Finale Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki (olimpiada interdyscyplinarna MEN) w Warszawie.


Uczniowie klasy IIB

  • Tobiasz Barszcz
  • Bartosz Niwiński

zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu Deutschland - Nachbarland


Kwiecień - Lwiątko


Uczeń klasy Ic Jakub Lawryn zdobył jeden z najlepszych wyników w tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Lwiątko" - IV miejsce w zwycięskiej dziesiątce (w kategorii liceum) W konkursie wzięło udział około 20000 uczniów z 1400 szkół.

Kwiecień

Krzysztof Łankowski z kl. III C został finalistą XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego szczebla centralnego. Został zwolniony z egzaminu maturalnego z języka polskiego.


Kwiecień - TEATRALIA

Grupa teatralna II LO w składzie:

  • Kacper Trzebuchowski II A
  • Daria Majewska II A
  • Michał Weber II C
  • Martyna Szweda II C
  • Izabela Szczerbińska I W
  • Agnieszka Małucka I W
  • Sylwia Mioduszewska I W
  • Agnieszka Maślakiewicz I W
  • Aleksandra Wdowiak I C
  • Jakub Lawryn I C
  • Arkadiusz Molenda I C
  • Magdalena Topolniak I E
  • Hanna Adamczyk 1GA
  • Nikol Labuda II D
  • Sebastian Prądziński II C

zajęła I miejsce w XI edycji Gdyńskich Międzyszkolnych Teatraliów oraz
Agnieszka Małucka i Kacper Trzebuchowski otrzymali tytuły "Najlepszych aktorów Teatraliów 2012"

 

Marzec

Kalina Śmiarowska z kl. I W zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkurskie Plastycznym

 

Marzec -  Festiwal

W dniach 15-18 marca uczennice klasy IIIW

  • Dominka Kila
  • Joanna Masorz
  • Alicja Ptak
  • Natalia Paradowska

uczestniczyły w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Srednich w Koszlinie. "La Compagnie du Vendredi", francuskojęzyczna trupa teatralna naszej szkoły, zajęła tam 2 miejsce oraz nagrodę spacjalną: wyjazd na przegląd licealnych form teatralnych do Montaigu (Francja).
Serdeczne gratulacje.

 

Marzec - XXXV Olimpiada Języka francuskiego

W Poznaniu odbył się centralny etap XXXV Olimpiady Języka Francuskiego.

  • Uczeń klasy III W Tadeusz Szubert został laureatem olimpiady.
  • Uczennica klasy III W Dominika Kila została finalistką olimpiady.

Serdeczne gratulacje!!!

 

Marzec - Konkurs Recytatorski

Małucka Agnieszka uczennica kl.Iw zdobyła wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim w kategorii Wywiedzione ze słowa na szczeblu miejskim.


Marzec - XVI Zawody Komputerowe Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni pod patronatem Prezydenta m. Gdyni

W zawodach udział wzięli uczniowie:

  • Patryk Gruchała kl. IW
  • Łukasz Śliwiński kl. IW


Luty - XXXVIII Olimpiada Geograficzna

W II Liceum Ogólnokształcącym  odbyły sie zawody drugiego stopnia XXXVIII Olimpiady Geograficznej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  • Adamczyk Marlena kl. IId
  • Ferenc Kaja kl. IId
  • Lis Arkadiusz kl. IId
  • Reszka Barbara kl. IId
  • Trowska Justyna kl. IId
  • Bławat Grzegorz kl. IIIc

 

 


XXIV Olimpiada Filozoficzna - eliminacje okręgowe

W Olimpiadzie wzieli udział:

  • Mateusz Dobrzyniewski, kl. IA
  • Mateusz Kopczyński, kl. IIIA

Uczniowie ci zakwalifikowali się do pisemnej części eliminacji okręgowych.
Mateusz Kopczyński uzyskał maksymalną ilość punktów.

 

Styczeń - XLI Olimpiada Biologiczna

Uczenica Aleksandra Gliwińska klasa II E uzyskała wyróżnienie przyznane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku za wykonanie pracy badawczej z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.
Praca pod tytułem "Występowanie zmierzaczka plażowego na kapieliskach miejskich" ze względu na obiekt badań i teren objęty badaniem wpisała się w działania Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. O udostępnienie pracy poprosiły dwa ośrodki naukowe.

 

 

Podczs zakończenia okręgowego etapu Olimpiady Biologicznej wręczenia dyplomu dokonała Zastępca Reginalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, Regionalny Konserwator Przyrody  Joanna Jarosik.