Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim

Oferuje uczniom sześć godzin nauki języka francuskiego tygodniowo z podziałem na grupy oraz zajęcia z chemii, historii i geografii prowadzone częściowo w języku francuskim.

W klasie trzeciej istnieje możliwość zdawania matury dwujęzycznej, która umożliwia studiowanie we Francji lub w innych krajach francuskojęzycznych bez konieczności zdawania egzaminu językowego. Ponadto uczniowie III klas liceum mogą wyjechać na roczną naukę do Lycée Léonard Da Vinci w Calais czy też w Montaigu (Francja)

Co roku odnosimy sukcesy w olimpiadach języka francuskiego, na festiwalach teatrów francuskojęzycznych na całym świecie, w konkursach recytatorskich oraz uczestniczymy w wyborze najlepszego komiksu francuskojęzycznego i w Światowym Forum Ekonomicznym w Lille.

Posiadamy najnowszy sprzęt multimedialny, który ułatwia uczniom klas dwujęzycznych naukę języka francuskiego.

II LO współpracuje z:

• Ambasadą Francji w Polsce
  • Haute Ecole Louvain en Hainaut w Belgii (stażyści belgijscy odbywają praktyki w naszej szkole)
  • Liceum Léonard de Vinci w Calais we Francji (coroczna wymiana międzyszkolna uczniów klasy drugiej liceum)
  • Liceum Léonard de Vinci w Montaigu we Francji (uczestnictwo w licealnych francusko-polskich spotkaniach teatralnych „Theatromanies „)
  • Collège Charles Lemoyne w Longueuil  w Kanadzie

Jesteśmy także Szkołą Partnerską  ośrodka Alliance Française w Gdańsku.

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Alliance Française oferujemy  możliwość zdawania na terenie szkoły francuskich egzaminów językowych DELF, spotkań warsztatowych dla  uczniów w siedzibie stowarzyszenia lub w szkole.

Nauczyciele języka francuskiego i przedmiotów wykładanych dwujęzycznie odbywają cykliczne staże we Francji i w Belgii.