Théâtromanies 2013

W ramach francusko-polskich licealnych spotkań teatralnych „Théâtromanies 2013” w dniach 26.02 – 01.03. 2013 gościliśmy w naszej szkole uczniów z Lycée Leonard da Vinci z Montaigu  (Francja). Chętni licealiści z klas dwujęzycznych oraz wszyscy Ci, którzy językowo czuli się na siłach, uczestniczyli wraz z Francuzami w warsztatach teatralnych prowadzonych przez nauczyciela technik scenicznych, pana Philippe’a  Ségura.  28 lutego, w kinoteatrze „Grom” uczniowie nasi obejrzeli  spektakl „Śladami Lilioma” wg Ferencza Molnara przygotowany przez ich francuskich rówieśników. Podczas swojego pobytu, francuscy nauczyciele i uczniowie korzystali z gościnności rodzin i pracowników II Liceum Ogólnokształcącego. Korzystając z pobytu nad Bałtykiem francuska młodzież zwiedziła Muzeum Stutthof, gdańską starówkę oraz wystawę „Drogi do Wolności”. Wierzymy, że „Théâtromanies” na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez naszą szkołę i że przyszły rok przyniesie ze sobą wizytę kolejnych licealnych trup teatralnych z Francji czy Belgi.

>>Link do Galerii<<