Sprawozdanie RR

I N F O R M A C J A

o działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2010/2011

Na rok szkolny 2010/2011 zaplanowano wpłaty składek na Fundusz Pomocy Szkole na poziomie 45 %.

Miło nam  Państwa poinformować, że udało się nam zebrać wpłaty, które  ukształtowały się na poziomie 46,13 %. Nie jest to oczywiście wynik w pełni satysfakcjonujący ( ciągle poniżej 50%), bo potrzeby jak wiadomo są ogromne, ale świadczy o rosnącej świadomości rodziców i ich zaangażowaniu w życie szkoły, na co nie ukrywamy, mocno u progu nowego roku szkolnego liczymy….

I tak w roku ubiegłym w/w wpłaty składek na Fundusz Pomocy Szkole wydatkowano  (wg pozycji preliminarza)  między innymi na:

1. Fundusz Dyrektora – w ramach tej pozycji RR finansowała:

- dopłaty do wyjazdów integracyjnych klas pierwszych gimnazjum i liceum,

- zakup 5 telewizorów 42”

- doposażenie biblioteki szkolnej

- wykupienie licencji na sieć szkolnych stanowisk komputerowych

- wyposażenie stanowiska pedagoga szkolnego w zestaw komputerowy,

- zakup ławeczek na korytarze szkolne

- organizację dnia Otwartego Szkoły, Halloween, Festynu Wiosennego

- zakup nagród w organizowanych przez szkołę konkursach (m.in. Piosenki Anglojęzycznej, Piosenki

Zimowej, „ Mała Zakrętka”,  Biegu Niepodległości),

- pokrycie kosztów oprawy świetlnej przedstawienia „Czas”

- zakup zdjęć w wystawach fotograficznych uczniów naszej szkoły,

- uszycie jednolitych strojów galowych dla uczniów reprezentujących szkołę,

- zakup rolet do sali wyposażonej w tablicę interaktywną.

1. Obrady MUN Haga-Bremen – częściowy koszt pobytu delegacji młodzieży naszej szkoły biorącej udział w symulacji obrad ONZ w Bremen (sfinansowanie przejazdu i opłaty wpisowej)
  2. Zapomogi - RR sfinansowała 7 zapomóg w formie dopłat do podręczników, ubrań, butów, żywności oraz dopłat do wycieczek klasowych, a także opłaciła wstęp na studniówkę dla jednej uczennicy.
  3. Księgowość i prowizje bankowe - zatrudnienie na umowę-zlecenie księgowej prowadzącej ewidencję księgową oraz wydatki związane z prowizjami bankowymi.
  4. Nagrody dla finalistów sportowych -  nagrody książkowe i puchary ufundowane dla zwycięzców turniejów organizowanych na terenie naszej szkoły oraz na zakończenie roku szkolnego.
  5. Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” -  RR sfinansowała zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli: aerobik, piłkę siatkową dziewcząt, piłkę siatkową chłopców, zajęcia tenisa stołowego i koszykówki oraz zajęcia kółka strzeleckiego
  6. Nagrody dla prymusów – zakup markowych piór z wygrawerowanym napisem dla najlepszego ucznia z każdej klasy maturalnej i III-ciej gimnazjalnej. Miło jest mi poinformować, że w tym roku w klasie III W było aż 4 uczniów z jednakową najwyższą średnią ocen.
  7. Koła zainteresowań – obejmowały zajęcia z filozofii, j. szwedzkiego, biologii dla klas maturalnych i gimnazjalnych oraz zajęcia koła recytatorsko-teatralnego.
  8. Fundusz Klas Dwujęzycznych – w ramach podwyższonej składki klas dwujęzycznych na wydzielonym koncie prowadzona jest ewidencja wydatków. W tym roku m.in. sfinansowano: zakup rzutnika i notebooka, konserwację drukarki i  kserokopiarki oraz  zakup tonera,  dopłacono do organizacji tzw. wymian (goszczenie w rodzinach uczniów ze szkól francuskich), sfinansowano przejazd nauczycieli j.francuskiego na szkolenia, organizację Dnia Otwartego Szkoły oraz Dnia Francuskiego. Sfinansowano również zakup nagród w Konkursie Postaci Literatury Francuskiej i koszt przejazdu delegacji uczniów biorących udział w przedstawieniach teatralnych we Francji i na Litwie
  9. Dopłata RR do wpłat ponad plan – dla klas, które przekroczyły założony na ten rok szkolny procent wpłat Rada Rodziców dopłaca do odpisu klasowego kwotę mającą na celu uhonorowanie pracy skarbnika klasowego i rodziców (w tym roku szkolnym była to kwota 150 zł, a ponadto klasa mogąca  poszczycić się najwyższymi wpłatami (II GB – 85,33%) otrzymała 250 zł, drugie i trzecie miejsce (I GA – 79,35% i I GB – 75,7 %  – po 200 zł).
  10. Pozostałe – wydatki na zakup kwiatów na uroczystości, druki, listy polecone itp.

Ponadto Rada Rodziców corocznie zajmuje się również organizacją i rozliczeniem finansowym studniówki i matury oraz rozliczeniem finansowym Jubileuszu Szkoły.