Sprawozdanie RR za rok szkolny 2012/2013

I N F O R M A C J A

o działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2012/2013

Na rok szkolny 2012/2013 zaplanowano wpłaty składek na Fundusz Pomocy Szkole na poziomie 45 %.

Mimo dużych wysiłków wychowawców i skarbników klasowych, nie udało się jednak osiągnąć założonego wykonania planu, który kształtuje się na poziomie 43,40 %.

I tak w roku ubiegłym w/w wpłaty składek na Fundusz Pomocy Szkole wydatkowano  (wg pozycji preliminarza)  między innymi na:

1. Fundusz Dyrektora – w ramach tej pozycji RR finansowała:

- dopłaty do wyjazdów integracyjnych klas pierwszych gimnazjum i liceum,

-  zakup koszulek dla reprezentacji sportowych szkoły,

- doposażenie biblioteki szkolnej

- doposażenie świetlicy szkolnej,

- konserwację monitoringu działającego na terenie szkoły,

- przejazd PKP szkolnej grupy teatralnej,

- organizację dnia Otwartego Szkoły (wydruk ulotek promujących szkołę i wydruk zdjęć)

- zakup nagród w organizowanych przez szkołę konkursach (m.in. Piosenki Obcojęzycznej, Piosenki Polskiej,

Bond 007, konkursach matematycznych, nagrody związane z organizowanym Dniem Patrona Szkoły,

- doposażenie gabinetu języka polskiego,

- zakup zdjęć w wystawach fotograficznych uczniów naszej szkoły,

- organizację Bałtyckich Zawodów Prawniczych.

1. Obrady MUN Haga – częściowy koszt pobytu delegacji młodzieży naszej szkoły biorącej udział w symulacji obrad ONZ w Hadze (sfinansowanie przejazdu)
  2. Zapomogi - RR sfinansowała 12 zapomóg w formie dopłat do podręczników, ubrań, butów, żywności oraz dopłat do wycieczek klasowych, a także opłaciła wstęp na studniówkę dla 5 uczniów. Ponadto sfinansowała koszt wyjazdu integracyjnego dla 4 uczniów.
  3. Księgowość i prowizje bankowe - zatrudnienie na umowę-zlecenie księgowej prowadzącej ewidencję księgową oraz wydatki związane z prowizjami bankowymi.
  4. Nagrody dla finalistów sportowych -  nagrody książkowe  ufundowane dla zwycięzców turniejów organizowanych na terenie naszej szkoły oraz na zakończenie roku szkolnego.
  5. Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” -  RR sfinansowała zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli oraz doposażyła koło strzeleckie w pistolety pneumatyczne.
  6. Nagrody dla prymusów – zakup markowych piór z wygrawerowanym napisem dla najlepszego ucznia z każdej klasy maturalnej i III-ciej gimnazjalnej (w sumie 8 piór).
  7. Koła zainteresowań – obejmowały zajęcia  j. szwedzkiego, angielskiego oraz j. niemieckiego.
  8. Fundusz Klas Dwujęzycznych – w ramach podwyższonej składki klas dwujęzycznych na wydzielonym koncie prowadzona jest ewidencja wydatków. W tym roku m.in. sfinansowano: konserwację drukarki i  kserokopiarki oraz  zakup tonera,  dopłacono do organizacji tzw. wymian (goszczenie w rodzinach uczniów ze szkól francuskich), sfinansowano przejazd nauczycieli j.francuskiego na szkolenia, organizację Dnia Otwartego Szkoły oraz Dnia Francuskiego. Sfinansowano również zakup nagród w Konkursie Języka Francuskiego i koszt zakupu plakatów i zdjęć.
  9. Dopłata RR do wpłat ponad plan – dla klas, które przekroczyły założony na ten rok szkolny procent wpłat Rada Rodziców dopłaca do odpisu klasowego kwotę mającą na celu uhonorowanie pracy skarbnika klasowego i rodziców (w tym roku szkolnym była to kwota 150 zł, a ponadto klasa mogąca  poszczycić się najwyższymi wpłatami (II GA – 78,80%) otrzymała 300 zł, pięć kolejnych klas (I GA, II GB, I C, I GB, II W), których wpłaty kształtują się na poziomie powyżej 60 % - otrzymały po 200 zł.
  10. Pozostałe – wydatki na zakup kwiatów na uroczystości, materiały biurowe, druki, listy polecone itp.

Ponadto Rada Rodziców corocznie zajmuje się również organizacją i rozliczeniem finansowym studniówki i matury.

Gdynia, dnia 18.09.2013 r.