Obchody Rocznicy Grudnia w Gdyni

Zimny grudniowy poranek. Wyjący znad morz wiatr przywołuje ducha wspomnień i przenika serca obecnych po Pomnikiem Ofiar Grudnia '70 r.

W tym dniu dla upamiętnienia wydarzeń z 17 grudnia 170 roku władze miasta zaprosiły wszystkich gdynian do udziału w uroczystości rocznicowej. Naszą szkołę reprezentował Samorząd uczniowski wraz z uczniami klas pierwszych, pod opieką wychowawców oraz pani Dyrektor.

O godz. 6.00,  przemówienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka po raz kolejny przeniosły obecnych na uroczystości do czasów PRL, wspominając stoczniowców, którzy mieli rozpocząć kolejny dzień pracy, a którzy stali się bohaterami tamtych dni.

By jeszcze bardziej upamiętnić tę rocznicę, Kampania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej oddała honor poległym stoczniowcom.

Zapłonęły setki zniczy rozświetlając ciemny poranek. W uszach dźwięczały jedynie słowa piosenki " Za chleb wolność i nową Polskę" - młodzież naszej szkoły doskonale zinterpretowała tekst legendarnej piosenki i godnie uczciła pamięć osiemnastu poległych stoczniowców, którzy heroicznie walczyli o lepsze jutro dla siebie i innych.