V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Bleu Blanc Rouge

p. Bartosz Bańka – fotograf i fotoreporter Gazety Wyborczej
p. Renata Dąbrowska – przewodnicząca – fotoreporterka
p. Elwira Kruszelnicka – fotograf

przyznało w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2019 następujące nagrody:

Kategoria I – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Paweł Szymański
II miejsce – Zuzanna Komar
III miejsce – Nella Pawłowska

Ponadto, oprócz miejsc nagrodzonych, Jury postanowiło zauważyć i zakwalifikować na pokonkursową wystawę zdjęcia

Dawid Pierzga, Maria Próchnicka, Paweł Szymański, Liudymyla Kudritska

Kategoria II – uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych

I miejsce – Maciej Banasiak
II miejsce – Kamila Rycombel
III miejsce – Zuzanna Walas

Oliwia Bańko, Milena Baryła, Kamil Łada, Kamila Rycombel

Kategoria III – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych

I miejsce – Maria Szwarga
II miejsce – Barbara Lisowska
III miejsce – Maja Poklasińska

następujących osób z tej kategorii

Amelia Gołębiowska, Nikola Bielska, Adrianna Bień, Joanna Cichewicz, Bartosz Czarnecki, Julia Flisiak, Agnieszka Hajduk, Igor Kołodyński, Wiktoria Kropelnicka-Niedużak, Viktoria Litwinowicz, Jagoda Macierzyńska, Natalia Mądrzyk, Julia Moszkowicz, Oliwia Mazur, Laura Pacud, Zuzanna Pietrzak, Lilu Policińska, Zuzanna Przęzak, Nadia Racińska, Kamil Tłuszcz, Karolina Żygas

Serdecznie, bardzo serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych,
zauważonych lub po prostu lubiących fotografię na wernisaż
połączony z rozdaniem nagród laureatom
V Ogólnopolskiego Frankofońskiego Konkursu Fotograficznego Bleu Blanc Rouge 2019
organizowanego pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce
przez sekcję dwujęzyczną II Liceum Ogólnokształcącego

Uroczysta gala odbędzie się w piątek, 29 listopada o godzinie 12:00 w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki II LO (III piętro).

Po gali będą miały miejsce godzinne zajęcia warsztatowe z członkiem Jury, p. Bartoszem Bańką, fotografem i fotoreporterem Gazety Wyborczej

Dziękujemy za potwierdzenie przybycia pod numerem 58 620 17 50 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sławek Tyborski

BLEU BLANC ROUGE 2019

Sekcja dwujęzyczna II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, a także klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych do udziału w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2019 organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Kinga Zaborowska kategoria II zajawka

Temat tegorocznego konkursu brzmi „fraternité” czyli jeden z elementów dewizy Francji. Czym jest braterstwo we współczesnym świecie? Jaką definicję braterstwa mają młodzi ludzie uczący się francuskiego? Świadomie piszemy to słowo z małej litery, gdyż chodzi nam o braterstwo codzienne. Czekamy na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory oraz braterstwo ujęte w temacie.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej do niedzieli 27 października 2019. Uroczyste ogłoszenie wyników finału konkursu wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek, 29 listopada 2019 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki II LO w Gdyni.

Szczegółowe informacje w >> regulaminie <<. Organizatorzy : Sławek Tyborski