Informations

Od 3go do 16go grudnia 2023 roku Pani Anna Jaśkiewicz uczestniczyła w kursie  językowym w szkole Gateway School of English na Malcie w ramach projektu "Nowoczesny nauczyciel w nowoczesnej szkole-podniesienie kompetencji językowych nauczycieli Dwójki ". Pani Jaśkiewicz miała okazję poznać nauczycieli a także systemy edukacji m.in. z Kolumbii, Japonii, Ekwadoru, Litwy, Ukrainy. Wyjazd zaowocował nie tylko certyfikatem znajomości języka ale także wzrostem kompetencji metodycznych i społecznych.

Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

11 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Gala1

Dawidek Julia 0W

Z1
>>Zapraszamy do galerii<<

Wręczanie nagród i dyplomów Laureatom, Finalistom i Wyróżnionym było przeplatane programem artystycznym również z udziałem iluzjonisty
Oczywiście nagrodą była książka.
Nagrodą specjalną dla uczestników Gali jest rejs żaglowcem Bonawentura w sierpniu.

Wśród uczestników, którzy wylosowali udział w rejsie jest nasza
Laureatka Julia Sadowska

Brawo!

Wykład z neurobiologii dla uczniów klas bio–chem.

W dniu 7.06.24 r. uczniowie klas biol – chem uczestniczyli w wykładzie z neurobiologii. Zajęcia prowadzili student kierunku lekarskiego GUMed, studentka psychologii SWPS i nasza uczennica klasy IIIC Amelia Sychowska finalistka etapu ogólnopolskiego konkursu Brain Bee.

Prezentacja1

AMBASADOR EXPERYMENTU

W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w programie AMBASADOR EXPERYMENTU organizowanym przez Centrum Nauki Experyment. Celem programu jest promowanie nauk ścisłych i przyrodniczych wśród młodzieży, wdrażanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz promowanie oferty edukacyjnej CNE. Szkoły biorące udział w programie za realizacje różnych zadań edukacyjnych otrzymują punkty, które mogą następnie wymienić na nagrody.

II LO otrzymało zestaw laboratoryjnych pomocy dydaktycznych

Polish 20240605 195040378

Gratulujemy!

Klasa 2 E na zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii UG

W dniu 20.05.2024 r. uczniowie klasy 2 E uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych ”HYDROZAGADKA, CZYLI CO SIĘ DZIEJE Z WODĄ W ROŚLINIE”. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia dotyczące zjawiska plazmolizy i deplazmolizy w liściu cebuli, powstawania komórek Traubego oraz przepuszczalności błon plazmatycznych u buraka zwyczajnego. Analizowali szybkość  pobierania wody przez tkanki roślinne za pomocą potometru.
 Małgorzata Bazylko
page11

Weź udział w wyborach do Europarlamentu!

Byliśmy! Zachęcaliśmy! Świetnie się bawiliśmy!
Jako Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego czujemy się zobligowani do promowania udziału w wyborach do Europarlamentu. Wsparci przez EUROPE DIRECT Gdańsk .
Wykorzystaj swój głos, bo inni zrobią to za ciebie !
Dziękujemy wszystkim, którzy do nas dołączyli.
Europejski Klub Dwójki

Polish 20240527 010500996

Fot. Jan Paszkowski

Nowoczesny nauczyciel w nowoczesnej szkole

Malta - kurs metodyczny

W dniach 03.03.2024-16.03.2024 Pani Elżbieta Szponar brała udział w kursie metodycznym na Malcie In-service Training – Methodology Revisited, Revitalised & Re-energised. Kurs dotyczył wprowadzenia i zastosowania praktycznych metodologii i technik nauczania języków obcych. Obejmował on w formie warsztatów następujące sesje:
· Angażowanie ucznia: co motywuje dzisiejszych uczniów? Nauka oparta na zadaniach· Niech mówią! · Style uczenia się i inteligencja wieloraka· Chemia kolokacji słów· Odrodzenie dyktanda· Piosenki i muzyka oraz ich potencjał uczenia się; · You Tube, Klipy wideo i nauka · Sprawianie, że wymowa jest zabawna · Jak naprawdę mówić · Radzenie sobie z błędami ucznia · Projektowanie krzyżówek i quizów · Nauczanie języka w ramach programu Project Praca.
Kurs dał możliwość pracy w grupie międzynarodowej, wymiany doświadczeń i pozyskania nowych kontaktów do współpracy. Jednocześnie była to okazja to poznania uroków Malty oraz  jej bogatej historii.