Informations

Zmarł Ernest Bryll

W ten marcowy, zimny poranek dotarła do nas bardzo smutna wiadomość.

Zmarł Ernest Bryll, nasz wyjątkowy absolwent.

Wyrazy współczucia dla rodziny.

pap 20191001 3PT
Fot. PAP/Andrzej Rybczyński

Szkoła w Porządku ...

Dwójka dołączyła do programu Szkoła w Porządku na portalu marki
Ubrania do Oddania.
Celem programu jest wsparcie placówek edukacyjnych na terenie całej Polski.
Program polega na BEZPŁATNEJ wysyłce niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów, które zostaną zamienione na złotówki i pomogą nam we wsparciu naszej placówki.
Każdy 1 kg przekazanych ubrań = 1 zł na wsparcie finansowe naszej placówki!
Zbierane w ten sposób fundusze, to także realny wpływ na zmiany ekologiczne i edukację dzieci o obiegu zamkniętym, który jest ważnym elementem dbania o środowisko naturalne!
1kg tekstyliów wprowadzonych do drugiego obiegu to oszczędność 6 241 litrów wody i redukcja emisji dwutlenku węgla o 13 kg!

Pamiętajmy - zmiana to MY!

Korzystając z >>linka<<, możecie Państwo:
  - BEZPŁATNIE przekazywać swoje niepotrzebne ubrania oraz akcesoria do Ubrań do Oddania w ramach programu Szkoła w Porządku.
  - Wspólnie z nami zbierać środki finansowe na realizację potrzeb naszej placówki.
  - Zamówić bezpłatnego kuriera lub przekazać paczki bezpłatnie do pobliskiego punktu DPD PickUP lub do szkoły.

Każdy z Państwa otrzyma maila, potwierdzającego przekazaną darowiznę.

Przekazane rzeczy zostaną wprowadzone do drugiego obiegu transparentnie i odpowiedzialnie.

Zapraszamy do zaangażowania się w zbiórkę oraz wsparcia naszej placówki!

Ubrania do oddania

Klasa 3E na zajęciach laboratoryjnych w Centrum Nauki Experyment

W dniu 5.03.2024 r. uczniowie klasy 3 E uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych „Mózg w akcji”. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, co pozwoliło zwiększyć świadomość dotyczącą roli mózgu w organizmie człowieka oraz utrwalić wiedzę z zakresu jego budowy oraz funkcji.

page2

SPOTKANIE AUTORSKIE

Inspirujące spotkanie autorskie z naszą utalentowaną absolwentką, autorką książki o tematyce młodzieżowej
Dialog dwóch węży
Michaliną Peek
Moderatorką spotkania była Dominika Andrzejczyk z kl. 2D, która zadawała pytania autorce na temat jej pobytu w naszej szkole, studiów (psychologia), procesu pisania i wydawania książki oraz samej fabuły i bohaterki.
                                                            <fotorelacja>

Uczestnicy spotkania zadawali autorce wiele pytań, a najwięcej - ciekawych i wnikliwych uczestnicy naszego Maratonu Czytelniczego.
Czekamy na dalsze części powieści Dialog dwóch węży!

Walentynkowe Zabawy

Specjalna edycja projektu Czytanie jest modne zorganizowana przez Bibliotekę Szkolną i Grupę Teatralną Orator pod hasłem Walentynkowe Zabawy

W programie były performance Opowieść wakacyjna, zabawy literackie i muzyczne, losowanie literackich cytatów o miłości oraz quiz Słynne pary filmowe.

Publiczność  szkolna (w każdym z trzech odsłon przedstawienia) świetnie się bawiła, zwłaszcza przy konkursie muzycznym!

Walentynkowe Zabawy

Zapraszamy do fotorelacji autorstwa fot. Jan Paszkowski
/kliknij baner/

Kiermasz walentynkowy

14 lutego miał miejsce w naszej szkole kiermasz walentynkowy zorganizowany przez klasę 1d.
Całkowity dochód z wypieków przeznaczony został dla Grece z Togo -podopieczna naszej szkoły z Afryki.

kiermasz

Dziękujemy wszystkim za wielkie serce :-)

Spotkanie z przedstawicielkami Europejskiego Uniwersytetu Viadriana z Frankfurtu nad Odrą

24.01 na zaproszenie nauczycielek języka niemieckiego szkołę odwiedziły przedstawicielki Europejskiego Uniwersytetu Viadrina z Frankfurtu nad Odrą. Przedstawiły uczniom klas III i IV ofertę studiów stacjonarnych z zakresu ekonomii, prawa i kulturoznawstwa, prowadzonych w języku angielskim lub niemieckim.
20240126 101030

Przedstawiły również bogatą ofertę stypendialną oraz możliwość bezpłatnych kursów z języka niemieckiego.
   Studia na uniwersytecie w centrum Europy to bogata oferta nauki języków obcych, zarówno słownictwa ogólnego jak i fachowego, możliwość spotkania ludzi z ponad 100 krajów z całego świata i zdobycia bogatego doświadczenia do przyszłej pracy zawodowej.
Propozycja warta rozważenia.

Bogumiła Korolczuk

Forum Młodych – BO NOWE JEST NADZIEJĄ

Klasy biologiczno-chemiczne uczestniczyły dzisiaj
Forum Młodych "Bo nowe jest nadzieją"
poświęconym transplantologii.
422375709 939780797971424 1183905549195816051 n bieg po nowe logo
zdjęcie organizotora
W trzech panelach dyskusyjnych uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów lekarzy transplantologów z UCK w Gdańsku, które jest jedną z czołowych placówek transplantacyjnych w Polsce oraz poznali historie pacjentów po przeszczepieniach.

Pismo1
>>Materiał filmowy podsumowujący Forum<<

Fundacja Pasjonaci Życia

Klasa 1c na warsztach na PG na WZiE

W dniu 25.01.2024 r. uczniowie klasy 1c pod opieką p. Małgorzaty Duszewskiej oraz p. Tomasza Podgórskiego wzieli udział w warsztatach z grywalizacji i kreatywnego myślenia w ramach przedmiotu BiZ na PG na wydziale WZiE. W ramach warsztatów uczniowie spotkali się z panią prodziekan ds. studenckich dr inż. Ewą Mazurek-Krasodomską.

20240125_091223.jpg

Uczniowie mieli okazję zwiedzić wydział WZiE oraz uzyskać wiele interesujących informacji na temat wydziału.
Dziękujemy pani dr inż. Ewie Mariańskiej za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów.

page