Strona główna

Informations

Informations

Pomagamy dzieciom z Afryki

6 grudnia organizujemy jarmark świąteczny. Będziemy sprzedawać ciasto, a dochód przeznaczamy na pomoc dla domu dziecka w Muranga w Kenii.
Dom dziecka w Muranga prowadzi pani Agnieszka z Polski.

Afryka2

 
W tym roku pomaga jej młoda wolontariuszka Marysia też z Polski. Życie dzieci w małych miejscowościach i wioskach w Afryce jest bardzo trudne. Często nie mają nawet własnego łóżka , jedzą raz albo najwyżej dwa razy dziennie. Pani Agnieszka stara się też pomagać okolicznym mieszkańcom. Ostatnio podarowała jednej z rodzin kozę.
Prosimy wszystkich o wsparcie tej inicjatywy.

Nauczyciele języka niemieckiego

Pomóżmy dzieciom z Afryki!


DZIEŃ MICKIEWICZA

Poniedziałek i wtorek (27 i 28 listopada) upłynęły pod znakiem obchodów Dnia Patrona Szkoły Adama Mickiewicza zorganizowanych przez p. Małgorzatę Dobek i p. Annę Jaśkiewicz.
W poniedziałek w Auli szkoły nagrodzeni zostali uczestnicy wielorakich konkursów, którzy odebrali z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Zaręby nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców.
W kategorii recytacja bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Drywa z 3C a wyróżnienia otrzymali: Weronika Kokoszczyńska z 2B, Dominika Andrzejczyk z 2D i Radosław Szczepaniak 1E. W tym roku padł rekord w konkurencji „Cheerleaderki w hołdzie Mickiewiczowi”. Spośród sześciu zgłoszonych zespołów furorę zrobiły cztery zgłoszone przez klasę 2A, 2E, 3C i 3D. W kategorii „film” pierwsze miejsce zdobyła klasa 1E, a w kategorii „Żywego obrazu” na najwyższe miejsce zasłużyła klasa 2I i 3D. W konkursie plastycznym pierwsze miejsce otrzymał Aleksandra Skiba z klasy 0W, a wyróżnienie przyznano Melanii Żelazek z 2E, a także 3B. W konkursie wiedzy o twórczości Adama Mickiewicza maksymalną ilość punktów otrzymali Wawrzyniec Raczyński z 2A wraz z Dominiką Kamińską z 2C. Spośród klas pierwszych najlepszym w konkursie wiedzy okazał się Krzysztof Struś (1D), Z klas trzecich Jagoda Król (3W).
We wtorek w trakcie „Kuchni Romantycznej” jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor, nie bez kłopotu spośród wielu wspaniałych stanowisk wybrało to przygotowane przez klasę 2I, która w nagrodę otrzymuje „dzień bez pytania”.
W klasyfikacji ogólnej najlepiej wypadły trzy klasy: 1E, 3C i 3D i otrzymują główną nagrodę czyli sponsorowane przez Radę Rodziców wyjście do kina. Klasa 1D, która otarła się o podium w nagrodę otrzymuje „dzień bez pytania”.

 Adam Mickiewicz 2
                              >> GALERIA <<

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pracę włożoną przez uczniów w to, aby Dni Patrona Szkoły był tak radosnym świętem.
 

ZAJĘCIA LABORATORYJNE NA WYDZIALE CHEMII UG

W dniu 22.11.2023r. uczniowie klasy biologiczno chemicznej 3E wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UG dotyczących właściwości i reakcji charakterystycznych związków nieorganicznych. Była to niezwykła okazja do poznania specyfiki Wydziału oraz możliwość przeprowadzania samodzielnie eksperymentów chemicznych.
Po zajęciach wysłuchaliśmy wykładu Pani A. Piwkowskiej "Dieta a choroby cywilizacyjne".
page

XI edycja ogólnopolskiego konkursu Dyktando Niepodległościowe - Gala

16 listopada 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi po raz kolejny odbyła się gala podsumowująca XI edycję ogólnopolskiego konkursu Dyktando Niepodległościowe.
Wręczyliśmy nagrody uczniom klas podstawowych i ponadpodstawowych w trzech kategoriach.
 Polish 20231121 191238479
 >> Zapraszamy do fotorelacji autorstwa
pana Mariusza Biernacika z UM Gdynia <<
Całą uroczystość dopełniła etiuda z „Pana Tadeusza” przygotowana przez uczniów klasy 1I pod opieką Pani Teresy Wasiak i Pani Grażyny Ochnik.
Dyktando i gala wpisały się już na stałe w obchody Święta Niepodległości w naszym mieście i jak co roku zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy II LO za sfinansowanie poczęstunku na etapie wojewódzkim konkursu.
Dziękujemy również Fundacji Zawsze Warto z Krakowa za środki na poczęstunek na gali.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Światowy Dzień Filozofii

Wraz z uczniami PLSP w Gdyni, III LO w Sopocie, V, VIII LO i XX LO w Gdańsku i III LO w Gdyni uczestniczyliśmy pod opieką p. Anny Jaśkiewicz w zorganizowanym przez Instytut Filozofii UG Światowym Dniu Filozofii. W pierwszej części spotkania pracowaliśmy metodą Open Space, dyskutując nad formułą organizacji Światowego Dnia Filozofii w przyszłych latach. W drugiej części – wraz ze studentami I roku filozofii oraz słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku – uczestniczyliśmy w wykładzie Pani prof. dr hab. Martyny Koszkało o wpływie orfizmu na rozwój koncepcji duszy w filozofii starożytnej.

image3 image2.jpg

image0 image1


105. gdyńskich Urodzin Niepodległej

4706d0c3092c946af1fea25181db2b00.jpg
20231111 144700187m

Zapraszamy na Paradę pod hasłem Gdyńskie Urodziny Niepodległej!
Parada wystartuje o godz. 12 od al. marszałka Józefa Piłsudskiego i przejdzie ul. Świętojańską do skweru Kościuszki (pod pomnik Polski Morskiej).

Uczestnicy Parady z naszej szkoły zbierają się w sektorze D2 pod Urzędem Miasta.  

 

                    Plan przejścia Parady
parada
Źródło: trojmiasto.pl

Zapraszamy!


International Moot Court 2023

Zawody prawnicze International Moot Court 2023 dobiegły końca. Tym razem nie udało nam się wejść do finału, zwycięzcami została drużyna z Eswatini pokonując w finale Bułgarię. 
Nasi uczniowie zdobyli bardzo wysokie oceny, a ich suma punktów była naprawdę minimalnie niższa.
Każdy uczestnik takiego konkursu jest już zwycięzcą. Pokonuje strach i tremę publicznych występów, poznaje tajniki prawa karnego, szlifuje formalny język angielski, musi właściwie reagować na pytania sędziów, również tych z Międzynarodowego Trybunału Karnego i przede wszystkim otwiera na inne kultury i tradycje, jako że zawodnicy pochodzą z bardzo różnych krajów.
To ciężka praca, ale i wielka satysfakcja. Taki trening nie zdarza się często nawet studentom prawa.
page

Agata Szymańska, Maria Spychała, Julia Sadowska, Natalia Miotk, Marcel Podgórny, Szymon Bieniuk i Marek Kobiella
zostali uhonorowani tytułem Best Team Spirit, co świadczy o ogromnym zgraniu zespołu.


Gratulujemy!

Anna Ćwiklińska-Rutka i Małgorzata Duszewska

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na gdynia.pl

>>Gdyńscy licealiści na prestiżowych zawodach w Rumunii<<


Odsłonięcie tablicy Ofiar Niemieckich Zbrodni Pomorskich

9 listopada 2023 r. klasa 1b wraz z opiekunkami p. Duszewską i p. Szymańską reprezentowała II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni na obchodach odsłonięcia tablicy upamiętniającej Ofiary Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej na Cmentarzu Wojennym w Gdyni Redłowo. Na uroczystości obecni byli Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, samorządowcy, przedstawiciele Marynarki Wojennej RP, przedstawiciel Senatora RP Sławomira Rybickiego, dr hab. Monika Tomkiewicz z biura badań historycznych Instytutu Pamięci Narodowej, kombatanci i reprezentanci trójmiejskich szkół ponadpodstawowych.
 
386893129 305583152293898 3897194436902680330 n
>Galeria<
Wiązankę na uroczystość ufundowała Rada Rodziców przy II LO w Gdyni.