Strona główna

Informations

Informations

SPOTLIGHT ON ENGLISH

30.03. 2023 r. odbył się w Sopocie Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Spotlight on English". Wzięło w nim udział 9 dwuosobowych drużyn z trójmiejskich szkół ponadpodstawowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego oraz  zaprezentowaniu serwisu informacyjnego.

page2
 
 
 
 
Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tych zawodach i od razu razu nasz 
zespół w składzie
Adam Kaim z kl. 3A
i
 Iwo Bojarski z 1C 
 zdobył 1. miejsce. 

GRATULUJEMY!


Wygrana debata zorganizowana przez ELSA

Drużyna debatowa w składzie: Wiktoria Lazer, Zofia Licau, Paulina Jaszczuk i Ewa Furmańska wspierana i pracująca z Antoniną Majchrzak i Manią Spychałą, a przygotowana przez panią Annę Ćwiklińską-Rutkę.
20230401 103024
wygrały debatę zorganizowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA, która odbyła się w gościnnym gmachu Wydziału Prawa UG. Przeciwnikami naszych zawodniczek byli uczniowie z II Liceum w Gdańsku. Teza brzmiała: "W Polsce powinien zostać wprowadzony urlop menstruacyjny" i wpisywała się w obchody miesiąca kobiet. 
Obie strony wykazały bardzo duże zaangażowanie i włożyły w tę debatę wiele emocji. Jurorami byli wykładowcy z Wydziału Prawa UG oraz studenci zrzeszeni w ELSA. Dodajmy, że jest to trzecia z rzędu debata, którą wygrywamy - po debacie na temat praw człowieka oraz międzynarodowej debacie z uczniami ze Szkocji. Tak trzymać!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!


Projekt Erasmus +

28 marca w Buncranie w hrabstwie Donegal odbyło się spotkanie podsumowujące 2,5 - roczny muzyczny projekt Erasmus +, dzięki któremu nasi uczniowie mogli zagrać wspólne koncerty z kolegami z Irlandii, Irlandii Północnej oraz Holandii. Projekt StagePass Erasmus+ to innowacyjny projekt edukacyjny finansowany przez Unię Europejską, który miał na celu umożliwienie młodym ludziom zdobycia doświadczenia zawodowego w dziedzinie muzyki poprzez odbycie praktyk zagranicznych. Jednocześnie nasi uczniowie podszkolili swoje umiejętności językowe i poznali kulturę irlandzką i holenderską.

Projekt koordynowała Magdalena Więcław
przy współpracy z Anną Ćwiklińską-Rutką

page2


„Faces of America”

Uczniowie naszego liceum Laureatami

w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego

„Faces of America”

2023-01-25-america-a.jpg

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Językowego „Faces of America”. Konkurs składał się z trzech etapów. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia uczniowie mieli za zadanie przygotowanie eseju (limit słów: 250) na jeden z trzech proponowanych tematów:
  1. „What is the USA most famous for?”,
  2. „Does emigration to the USA still make sense in Europe?”,
  3. „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?”.


Do konkursu zgłosiło się ok. 130 szkół ponadpodstawowych z całego kraju, ostatecznie do następnego etapu zakwalifikowano 105 drużyn. Prace konkursowe zostały ocenione przez przedstawicieli Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Decyzją Komisji Konkursowej wśród laureatów pierwszego etapu znalazło się pięćdziesiąt drużyn.

Wśród laureatów znalazła się drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni .

 II etap oraz finał konkursu odbywał się 21 marca 2023 roku w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

II etap – (część pisemna) polegał na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego, w czasie 60 minut.
 
Po drugim etapie do finału przeszło 21 drużyn, z czego 10 drużyn z całej Polski zajęło miejsca z tytułem laureata. W finale uczniowie odpowiadali na 40 pytań ze znajomości literatury amerykańskiej, geografii i historii Ameryki, kulturoznawstwa.
 
Slajd1
Laureatami 5 miejsca w Polsce w VIII edycji Konkursu Językowego „Faces of America” zostali: 

Filip Bak 4d

Artur Chabraszewski 3d

Maksymilian Kubiak 3c

 

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Elzbieta Szponar


Klasa 1E bada katalazę w CN EXPERYMENT

Uczniowie klasy 1E  odwiedzili Centrum Nauki Experyment w ramach programu Ambasador EXPERYMENTU. Jako eksperci w laboratorium „Biochemia w praktyce” zaznajomili się z rolą i mechanizmem działania enzymów na przykładzie katalazy. Poznali techniki pracy laboratoryjnej poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń z homogenatem  bulwy ziemniaka, obserwację zjawiska katalizy enzymatycznej i wyciąganie wniosków.

IMG 20230314 112619593 IMG 20230314 135829185

IMG 20230314 140706059 IMG 20230314 142632411 IMG 20230314 143604078 BURST000 COVER TOP

Po warsztatach klasa 1E  spędziła miło czas aktywnie zwiedzając wystawę w CNE.


Wojewódzka gala Rankingu Liceów i Techników 2023

gala2023
W dniu 21.03.2023 na terenie Politechniki Gdańskiej odbyła się Wojewódzka Gala Rankingu Liceuów i Techników wydawnictwa Perspektyw 2023, na której pani dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Elżbieta Zaręba odebrała certyfikat "ZŁOTEJ SZKOŁY 2023" za zdobycie 3 miejsca w Gdyni,10 miejsca w województwie pomorskim oraz 110 miejsca w Polsce.

Gratulujemy sukcesu uczniom i ich nuaczycielom!


.
 

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2023

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. To pierwsza edycja po 3 latach przerwy... było nam niezmiernie miło wrócić do dawnej formuły i cieszymy się ogromnie, że uczestniczki i uczestnicy z wielu szkół dobrze się z nami bawili.

p1254

Jurorami byli: wokalistka Sylwia Nowicka, nasza pani psycholog (prywatnie śpiewająca) Aleksandra Witort oraz pan Wojciech Jankowski - przewodniczący Rady Dzielnicy Działki Leśne, patrona konkursu.
Sponsorami nagród byli: Miasto Gdynia, Wydawnictwo Oxford oraz Rada Dzielnicy Działki Leśne, zaś poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy II LO.

Dziękujemy 

Jury miało trudne zadanie. Poziom występów był bardzo wysoki, trudno było zdecydować, ale ostatecznie się udało.
 W kategorii szkoła podstawowa:
I miejsce - Karolina Nowakowska z SP 13
II miejsce ex aequo zajęły:
Anna Voroshylova i Krystyna Zynych reprezentujące SP 26,
 III miejsce -Agata Witt  z SP 26.
W kategorii liceum:
I miejsce - Zofia Sławińska z Zespołu Szkół Katolickich
II miejsce - Marija Logan z V LO w Gdyni
III miejsce - Amelia Olszewska z II LO w Gdyni.
Wyróżnienia otrzymali:
Maria Gandor (II LO),
Kajetan Müller (VI LO)
oraz
zespół w składzie: Łucja Adamowicz, Karol Mroziński, Paweł Ciaś i Weronika Matuszewska (Zespół Szkół Katolickich).

p2b

Gratulujemy!

W przerwie widzów zabawiał zespół StagePass, który powstał na potrzeby projektu edukacyjnego Erasmus+, a który odświeżył kilka starych, znanych przebojów.

Wielkie podziękowania dla Radiowęzła za ogromną pracę włożoną w nagłośnienie wydarzenia oraz młodzieży z Europejskiego Klubu Dwójki za pomoc w organizacji.
Anna Ćwiklińska-Rutka

 

"Nasze Himalaje" - spotkanie w PPNT

W poniedziałek 20.03.2023 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyły się prelekcje, pokazy zdjęć, filmów z wyprawy do Nepalu Koła Turystyki Górskiej działającego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni prowadzonego przez pana Marcina Janka nauczyciela geografii. 

Strona

>> Zapraszamy do fotorelacji <<

Gratulujemy sukcesu i życzymy więcej!


 

Klasa 1E w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów edukacyjnych pt. “Dokąd Zmierza Świat?” opracowywali w grupach projekty działań ekologicznych realizujących Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii związanych z morzami i oceanami. Szukali odpowiedzi na pytanie – jak możemy przyczynić się do ograniczenia zmian klimatu? Swoje  zrealizowane projekty po warsztatowe będą mogli zaprezentować 15 czerwca podczas  Międzynarodowej Młodzieżowej Konferencji 2023 pt. “Dokąd Zmierza Świat?".

page