LEXmaster

lex

/kliknij logo/

 

 LEXmaster to narzędzie, które w bardzo prosty, intuicyjny sposób ma pomóc znaleźć odpowiedzi na różne pytania z zakresu prawa. Począwszy od tego czy trzeba otwierać drzwi funkcjonariuszom policji np. w trakcie imprezy, aż po aspekty związane z pracą takie jak obowiązki pracownika i pracodawcy czy składki na ubezpieczenie społeczne. Naszym celem jest zwiększenie świadomości, w szczególności młodych ludzi w zakresie ich praw i obowiązków, ale również uświadomienia jakie organizacje i instytucje mogą pomóc im w trudnych, nietypowych przypadkach. Aby weszli w to dorosłe życie świadomie. Chcemy tak przedstawić te wszystkie zawiłe procedury i terminy prawne, aby były one jasne i zrozumiałe. Niestety edukacja prawna w Polsce jest na dość niskim poziomie, a uważamy, że ważne jest, aby młodzi ludzie byli świadomi praw, jakie im przysługują, ale również zakazów, których powinni przestrzegać.

Obecnie nasz zespół liczy trzy osoby, a w jego skład wchodzą:
Marta Kowaliszyn i Wiktoria Kosidło (II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni) oraz Kuba Nurkiewicz (VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego).

Działamy poprzez Instagram (https://www.instagram.com/lexmaster_zzt/), gdzie regularnie pojawiają się infografiki, na maj planowana jest natomiast premiera naszej aplikacji mobilnej, która będzie leksykonem prawniczym!

W kwestiach merytorycznych współpracujemy z sędziami z Iustitii.

Mamy też patronat Rzecznika Praw Obywatelskich, Polskiego Centrum Mediacji oddział Trójmiasto, Gdańskiego Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej, Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Gdyni, Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Redy, oraz polskiej marki MISBHV, która dotychczas prowadziła kampanię m.in. z KPH czy #sexedpl.