Konferencji ws. szczepień ...

23 czerwca br. odbyła się konferencja w formie on-line dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia.

Jako prelegenci wystąpili:

- dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz,
profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, konsultant wojewódzki chorób zakaźnych,

- dr hab. n. med. Joanna Renke,

specjalista w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej,

- dr Piotr Kobzdej,

pełnomocnik Wojewody do spraw szczepień,

- Małgorzata Bielang,

Pomorski Kurator Oświaty.

W czasie konferencji prelegenci wskazali, że szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia sprzed okresu pandemii i trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach. Lekarze specjaliści - uznane autorytety w dziedzinie medycyny - przedstawili dane dotyczące badań nad szczepionką wśród dzieci. Omówili kwestie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, w tym w odniesieniu do dzieci przewlekle chorych. W czasie spotkania udzielono także odpowiedzi na pytania uczestników konferencji, dotyczące między innymi organizacji szczepień w szkole.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem znajdującym się pod linkiem

konferencja
                                            >>Konferencja<<