to coroczne wydarzenie obchodzone 26 września.
Również w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego ważnego dnia, ze szczególnym naciskiem na promocję najbardziej popularnego języka obcego, jakim jest język angielski.

dzien jezykow w

Głównym adresatem byli uczniowie klas pierwszych, którzy dzięki zaangażowaniu koleżanek i kolegów z klas starszych przy pomocy S.Ładogórskiej, J.Pyzalskiej i R.Iglińskiego, mieli okazję do udziału w licznych prezentacjach i konkursach.
Przedstawiciele zebranych klas zaprezentowali się między innymi w konkursie na najlepiej przebraną znaną postać z krajów anglojęzycznych, konkursie na plakat promujący święto języka angielskiego oraz wzięli udział w quizie wiedzy o Wielkiej Bytanii i Stanach Zjednoczonych.
Przygotowane atrakcje w postaci różnych ciekawych prezentacji ukazały nie tylko bogactwo języka, ale stanowiły również doskonałą okazję do zaprezentowania uczniowskich talentów, a przy okazji do doskonałej zabawy integracyjnej.
Imprezę zakończył słodki poczęstunek.