Dzień Patrona!

"Niech słowo kocham jeszcze raz z ust twych usłyszę. Niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę."

                     MIŁOŚĆ w twórczości Adama Mickiewicza.

6 i 7 grudnia po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Patrona szkoły Adama Mickiewicza. W tym roku dzień przebiegał pod hasłem „Miłość w życiu i twórczości Adama Mickiewicza.”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozlicznych konkursach.
page1
W konkursie recytatorskim I miejsce zajęła Aurelia Cotta, miejsce II Blanka Błażejowska, obie uczennice klasy 2W,  miejsce III przypadło Bartoszowi Drywie uczniowi klasy 2C. Uczennica klasy 2C Alicja Biedunkiewicz zajęła miejsce I w konkursie wiedzy, Zofia Grzona z 1E miejsce drugie, a Emilia Koszykowska z klasy 1A miejsce trzecie. W konkursie plastycznym przyznano również trzy nagrody. Przypadły one kolejno: Matyldzie Ślipy z 3D, Anieli Iwen z 3C i Melani Żelazek z 1E. Miejsce I w konkursie na „Żywy Obraz” zajęły ex aequo dwie klasy 2B i 2C. Konkurs na sobowtóra Adama Mickiewicza wygrał Wiktor Gryszko z klasy 3B.

 

page2
W trakcie uroczystości w Auli szkoły 6 grudnia zaprezentowały się także trzy zespoły chearleaderskie z klasy 2C, 1E i 3E, które zatańczyły w hołdzie dla Adama Mickiewicza, a Karol Mrosewski wykonał utwór Sanah „Do* w sztambuch”. 7 grudnia odbył się konkurs stoisk „Kuchni romantycznej”.
Miejsce I ex aequo zajęła 1A i 1B, II miejsce 2D a III miejsce 1E i 3D.  
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy zdobytych nagród ufundowanych przez Radę Rodziców i Panią Dyrektor.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji!
/kliknij ikonę aparatu/

a1 a2 a3

Zdjęcia: Zuzanna Jaskóła, Józefina Wiśniewska, Robert Zimny, Franciszek Basiński, Damian Marcinek