„Faces of America”

w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego

„Faces of America”

2023-01-25-america-a.jpg

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Językowego „Faces of America”. Konkurs składał się z trzech etapów. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia uczniowie mieli za zadanie przygotowanie eseju (limit słów: 250) na jeden z trzech proponowanych tematów:
  1. „What is the USA most famous for?”,
  2. „Does emigration to the USA still make sense in Europe?”,
  3. „Would you like to study at one of American universities? Why/why not?”.

Do konkursu zgłosiło się ok. 130 szkół ponadpodstawowych z całego kraju, ostatecznie do następnego etapu zakwalifikowano 105 drużyn. Prace konkursowe zostały ocenione przez przedstawicieli Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Decyzją Komisji Konkursowej wśród laureatów pierwszego etapu znalazło się pięćdziesiąt drużyn.

Wśród laureatów znalazła się drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni .

II etap oraz finał konkursu odbywał się 21 marca 2023 roku w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

II etap – (część pisemna) polegał na rozwiązaniu testu z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego, w czasie 60 minut.

Po drugim etapie do finału przeszło 21 drużyn, z czego 10 drużyn z całej Polski zajęło miejsca z tytułem laureata. W finale uczniowie odpowiadali na 40 pytań ze znajomości literatury amerykańskiej, geografii i historii Ameryki, kulturoznawstwa.

Slajd1
Laureatami 5 miejsca w Polsce w VIII edycji Konkursu Językowego „Faces of America” zostali:

Filip Bak 4d

Artur Chabraszewski 3d

Maksymilian Kubiak 3c

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Elzbieta Szponar