Malta - kurs metodyczny

W dniach 03.03.2024-16.03.2024 Pani Elżbieta Szponar brała udział w kursie metodycznym na Malcie In-service Training – Methodology Revisited, Revitalised & Re-energised. Kurs dotyczył wprowadzenia i zastosowania praktycznych metodologii i technik nauczania języków obcych. Obejmował on w formie warsztatów następujące sesje:
· Angażowanie ucznia: co motywuje dzisiejszych uczniów? Nauka oparta na zadaniach· Niech mówią! · Style uczenia się i inteligencja wieloraka· Chemia kolokacji słów· Odrodzenie dyktanda· Piosenki i muzyka oraz ich potencjał uczenia się; · You Tube, Klipy wideo i nauka · Sprawianie, że wymowa jest zabawna · Jak naprawdę mówić · Radzenie sobie z błędami ucznia · Projektowanie krzyżówek i quizów · Nauczanie języka w ramach programu Project Praca.
Kurs dał możliwość pracy w grupie międzynarodowej, wymiany doświadczeń i pozyskania nowych kontaktów do współpracy. Jednocześnie była to okazja to poznania uroków Malty oraz  jej bogatej historii.