Wielkie wyróżnienie dla Naszej szkoły ...

Miło nam poinformować,
że w dniu  23 listopada o godz. 11.00
odbyło się
w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni
uroczyste wręczenie

certyfikatu LabelFrancEducation

franceeducation
Jest to certyfikat jakości kształcenia przyznawany przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego, na wniosek komisji złożonej z przedstawicieli tego ministerstwa oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej Francji i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Potwierdza on wysoką jakość nauczania języka francuskiego oraz przedmiotów w języku francuskim. Ponadto wyróżnia placówkę za wysoką jakość organizacji kształcenia.
W uroczystości wzieli udział władze miasta, przedstawiciele Instytutu Francuskiego, Konsul Honorowy Francji w Trójmieście, Pomorska Kurator Oświaty, przedstawiciele szkół wyższych Trójmiasta oraz wielu innych zaproszonych gości.
cert
Wspólne zdjęcie gości i uczniów podczas uroczystości wręczenia certyfikatu
LabelFrancEducation, fot. Michał Kowalski / gdynia.pl


            LabelFrancEducation posiada 209 szkól na świecie, w tym tylko 4 w Polsce.
 o
  Czym jest dwujęzyczność?
To intensywna nauka języka obcego na poziomie dwujęzycznym oraz nauka wybranych przedmiotów w tym języku - w naszej szkole: historii, chemii oraz geografii. Jak określa to Robert Mallet, były Kanclerz Uniwersytetu Paryskiego, to sztuka „posługiwania się dwoma językami niczym dwoma rękami.”
Klasy dwujęzyczne z językiem francuskim powstały w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdyni w 1998 roku, na mocy porozumienia między Urzędem Miasta Gdyni oraz Ambasadą Francji w Polsce. Jesteśmy jedyną szkołą na Pomorzu oferującą taki typ nauczania w języku francuskim. Od tego roku szkolnego współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 26 w Gdyni, której uczniowie klas 7. zaczęli zgłębiać tajniki dwujęzycznego nauczania, by móc kontynuować w przyszłości naukę w systemie dwujęzycznym w naszym liceum.