Strona główna
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej przeszedł właśnie do historii!
>> zapraszamy do fotogalerii << wkrótce ;) |
Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum.
W kategorii gimnazjum najlepszą okazała się Zuzanna Polańska z SP w Pogórzu, która wykonała francuską piosenkę "Derniere Dance" z repertuaru Indili.
Drugie miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum, Ewa Wiśniewska, która wybrała niezwykle trudną kompozycję z repertuaru Kate Bush - "Running up the hill".
Na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Kotarski z Gimnazjum nr 18, z piosenką "I'm still standing" Eltona Johna.
Profesjonalne jury w składzie: Katarzyna Klecha, Anna Bagińska, Sylwia Nowicka i Zygmunt Ziółkowski miało nie lada orzech do zgryzienia, gdy po ósemce gimnazjalistów pojawiło się 20 licealistów....
W tej kategorii, oprócz miejsc na podium przyznano 6 wyróżnień dla:
- Ani Krzyżanek i Krzysztofa Plaskatego z II LO (piosenka "City of stars" z filmu "La la land"
- Wiktorii Leśniak z II LO za piosenkę "If I ain't got you" Alicii Keys
- Aleksandry Trawińskiej z Liceum Plastycznego za ekspresyjne wykonanie piosenki "Insects" zespołu Oingo Boingo
- Natalii Siemiętkowskiej z IX LO za "Lost boy" Ruth B.
- Anny Stawickiej z Liceum Jezuitów za "Yours" Elli Henderson
- Zespołu "Wonder" z II LO za "Hot stuff" Donny Summer
Nagrodę specjalną jurorki Anny Bagińskiej otrzymały Wiktoria Leśniak i Natalia Hajdebrek.
Miejsce 3. zajęła Dominika Otczyk z Liceum Jezuitów, śpiewająca piosenkę "Always remember us this was" Lady Gaga.
Miejsce drugie zajęły Karolina Kluczkowska i Julia Jankowska z II LO za mashup piosenek "Happier" Eda Sheerana i "Stay with me" Sama Smitha.
Zwyciężczyniami tegorocznego konkursu zostały Natalia Hajdebrek i Paulina Chybalska, również z naszego liceum które w oryginalny sposób przygotowały przebój Arethy Franklin "Natural woman".
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za piękne chwile!
Serdecznie podziękowania dla radiowęzła wspieranego przez absolwentów za ciężką i owocną pracę oraz wolontariuszy-pomocników, którzy zostali do końca i pomogli przywrócić aulę i okolice do stanu sprzed konkursu!
Zanim pojawi się pełna fotorelacja, prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszego dnia autorstwa Tomka Jońca, któremu równie serdecznie dziękuję!
Anna Ćwiklińska-Rutka
Pomorski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej
W dniu 16.03.2019 r., po raz pierwszy w naszej szkole, odbył się
Pomorski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.
Konkurs został zorganizowany we współpracy z Towarzystwem Przyjaźni Polsko Francuskiej w Gdyni, pod patronatem Prezydenta Miasta Gdynia – Pana Wojciecha Szczurka oraz Konsula Honorowego Francji – Pana Alain Mompert.
W kategorii szkoła podstawowa dwujęzyczna /uczestnicy dwujęzyczni klasy 1-6:
I miejsce zajął Maksymilian Lisiecki,
II miejsce Leon Desmurs,
III miejsce Hubert Nowakowski i Boris Crevel.
W kategorii szkoła podstawowa klasy 7-8:
I miejsce Karolina Hincke,
II miejsce Marta Jaworek,
III miejsce Martyna Necel
IV miejsce Klaudia Boroś
W kategorii szkoła podstawowa dwujęzyczna klasy 7-8:
I miejsce Agata Zajac,
II miejsce Wiktoria Aleksiun
III miejsce Weronika Meyer, Dobrochna Wojciechowska
IV miejsce Malwina Belczewska
W kategorii liceum:
I miejsce Maria Dylewicz
II miejsce Mikołaj Kowalski
III miejsce Olga Kawecka
Zwycięzcy I miejsca z każdej z kategorii reprezentować będą nasze województwo na etapie ogólnopolskim konkursu.
GRATULUJEMY!!!
Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy
i zapraszamy na przyszły rok!
Zapraszamy do >>galerii ze zdjęciami z konkursu<<
"Laborka z fizyki"
Odyseja Umysłu
10 marca drużyna Odyseuszy z ZSO nr 2 brała udział w eliminacjach regionalnych Odysei Umysłu.Nasz Problem Długoterminowy nosił tytuł "W pracowni mistrza Leonarda" i był humorystyczną wersją wynalezienia skafandra do nurkowania. Wprawdzie nie udało nam się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale jury konkursu doceniło poczucie humoru i doskonałą współpracę w drużynie.
Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee
W dniu 9.03.2019 dwaj uczniowie klasy 3E Kamil Andruszkiewicz i Antoni Barc uzyskali tytuł laureata regionalnego etapu Konkursu Brain Bee i tym samym zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Toruniu.
Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”, a koordynatorem w naszym rejonie jest Gdański Uniwersytet Medyczny Zakład Anatomii i Neurobiologii. Przygotowanie do konkursu wymaga bardzo dużej samodzielnej pracy, a zakres materiału i stopień trudności to poziom akademicki.
Wielkie uznanie i serdeczne gratulacje dla Kamila i Antka!
Powodzenia w finale!
KOLOSY po raz trzeci...
Organizatorzy tegorocznych Kolosów poprosili nauczyciela geografii w 2LO Gdynia, Marcina Janka o wystąpienie z wykładem
"Jak zorganizować wyprawę z udziałem młodzieży szkolnej".
To między innymi owoc wyprawy pana Marcina z młodzieżą do Kirgistanu w wakacje 2018 oraz efekt innych działań podejmowanych m.in. w ramach
Szkolnego Koła Turystyki Górskiej.
Już teraz zapraszamy na KOLOSY w piątek 08 marca, godz. 15:00
>> Program wykładów w Sali Seminaryjnej <<
Dni Prawnika w WSAiB
Karol Szwęch z klasy 2b został zwycięzcą, a Igor Wojciechowski zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie prawniczym w ramach
Dnia Prawnika w WSAiB w Gdyni.
Podczas tego dnia uczniowie uczestniczyli w prelekcjach na temat roli prokuratora w postępowaniu karnym oraz na miejscu zbrodni, o prawach związanych z ochroną wizerunku w internecie oraz o ścieżkach kariery prawniczej. Uczniowie klasy 2b zaprezentowali też dramę "Proces Św. Łucji?".
Wykłady dotyczyły roli psychiatry w postępowaniu karnym, ustawy o "bestiach" oraz tortur w XXI wieku.
Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy dla 10 najlepszych szkół w województwie
Uczniowie : Kornelia Białek (2W), Norbert Borski (2W), Filip Cempa (2W), Maciej Kochański (1B), Julia Kubik (2B), Anna Malek (2B), Jeremi Marczak (2F), Maria Merchel (2W) i Tobiasz Stanisławczyk (2W) wraz z Panią Profesor Anną Bargielską i Panią Profesor Joanną Żakowską, mieli zaszczyt reprezentować naszą szkołę na Gali Pomorskiego Ranking Liceów i Techników Perspektywy dla 10 najlepszych szkół w województwie.
|
/zdjęcie dzięki uprzejmości PG/ |
Uroczystość miała miejsce 7 lutego 2019 r. w auli Politechniki Gdańskiej.
http://lo2gdynia.pl/54-dodatkowa-lewe-menu/1062-najlepsze-szkoy-nagrodzone-2019