Rok Szkolny 2010/1011

VI Warmińsko-Mazurski Festiwal Fletowy

Uczennica klasy IW Aleksandra Wiśniewska została laureatką VI Warmińsko-Mazurskiego Festiwalu Fletowego.

XXIII Olimpiada Filozoficzna

uczestnicy:
Błażej Czuba 2B
Paula Wikoń, 1B
Hanna Hawańczak 1A

Do Drugiego i Trzeciego stopnia zawodów okręgowych XXIII OF zakwalifikowali się:
Magdalena Borwańska 2B

Olimiady i Konkursy Ekonomiczne (przekrojowo)

W marcu 2011 odbył się "Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości" organizowany przez Wyższą Szkołę Admnistracji i Biznesu w Gdyni. Do drugiego międzyszkolnego etapu zakwalifinowało się 7 osób z klas I, II i III LO. Są to: Grządzielewski Bartosz, Jakubowski Janusz, Krupski Filip, Kubiński Krzysztof, Skórska Martyna, Witecki Paul, Żbikowski Jakub.

W marcu 2011 odbył sie piewszy etap konkursu" Polska w Unii" zorganizowany przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej  Uniwersytetu Gdańskiego pt. " Wyzwania i uwarunkowania polskiej prezydencji w 2011 roku". Brało w nim udzial 9 osób z klas I i II LO. Do międzyszkolnego etapu zakwalifikowało się dwie osoby - Tobiasz Barszcz i Konrad Grządkowski.

W grudniu 2010 odbył się pierwszy - etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej -"Człowiek w świecie pieniądza". Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomicze,honorowy patronat nad XXIV Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. W etapie szkolnym  brało udział 7 osób- klasy I, II i III LO.Do etapu okręgowego zakwalifikowały sie dwie osoby Tobiasz Barszcz z klasy Ib  i Bartłowmej Burkacki z klasy IIId.

Obaj uczniowie zakwalifikowali się do centralnego etapu olimpiady w Warszawie.

Październik 2010 - Olimpiada Wiedzy o Finansach - "Banki w Akcji". Organizatorzy: Wyższe Szkoły Bankowe, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
W etapie szkolnym brało udział 23 osoby z klas I, II i III LO.

Do etapu okręgowego dostał się uczeń klasy IIc Jerzy Mikuć.

Październik 2010 - Olimpiada Przedsiębiorczości - "Inwestor na rynku - giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia". W etapie szkolnym brało udział 10 osób z klas II i III LO. Etap międzyszkolny odbył się w grudniu 2010. Do etapu okręgowego w Poznaniu  zakwalifikował się uczeń klasy IIId Bartłomiej Burkack
i.

Uczniowie:

Joanna Brzezińska – I W,

Krzysztof Kubiński - IID,

Roksana Rosicka – II E

uczestniczyli w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Gdańsku.
Uczestniczyło w nim 60 licealistów z Trójmiasta i okolic

Uczennica Roksana Rosicka została finalistką tego etapu

Osiągnięcia kl. IIB

Uczniowie:

Krystian Kosouliev, Anna Paszkiewicz, Emilia Pobłocka, Julia Szmyt, Aleksandra Warzybok uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Damian Lubocki
uczestniczył w ustnych eliminacjach okręgowych do
Olimpiady Historycznej

Magdalena Borwańska
brała udział w eliminacjach okręgowych
Olimpiady Filozoficznej

Bartłomiej Czarnecki
oraz Błażej Czuba zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego
Olimpiady Wiedzy O Prawach Człowieka

Zofia Brunka zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich do
Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Błażej Czuba
reprezentował miasto i szkołę w symulacji obrad sesji ONZ w Niemczech.

Zofia Brunka i Marcin Korpas brali udział w przygotowaniu prezentacji naukowej dla uczniów szkoły na temat "Czasu"

Osiągnięcia kl. IA

Agnieszka Szlosowska
– udział w VII Pomorskim Konkursie Matematycznym w Gdańsku – etap wojewódzki

Krzysztof Nieradko
– redaktor serwisu Gambler.pl, projekt należy do Wydawnictwa Burda

Wygrana przez klasę  szkolnego konkursu w Dniu św. Łucji

Kacper Trzebuchowski i Aleksandra Langa – II miejsce w I Szkolnym Konkursie Recytatorskim im. A. Mickiewicza

Michael Lopeke, Kacper Trzebuchowski, Damian Kulpa, Paweł Wojtczak, Urszula Kołodziejczyk – I  miejsce w IX Gdyńskim Przeglądzie Jasełek

Urszula Kołodziejczyk, Kacper Trzebuchowski, Michał Webber (kl. Ie) – I miejsce w Szkolnym Konkursie Piosenki Zimowej (piosenka „Zawirował świat”)

Marzec 2011 SUKCES FRANCUSKIEJ GRUPY TEATRALNEJ NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU TEATRALNYM

Nasza szkolna grupa teatralna grająca w języku francuskim zdobyła Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Średnich w Koszalinie. "Tino", sztuka jaką grupa przygotowała, opierała się na podstawowych zasadach i technikach commedia dell'arte. Główną nagrodą jest wyjazd do Francji na Festiwal Festiwali Teatrów Szkół Średnich, który odbędzie się między 19 a 30 kwietnia w La Roche-sur-Yon. Festiwal Festiwali zgromadzi 18 grup z całego świata, a nasi młodzi aktorzy reprezentować będą Polskę.

Marzec 2011 pólfinał Olimpiady Języka Angielskiego w Regent College

Agata Błaś z klasy I B
Adam Szewczyk z klasy III W

zakwalifikowali się do półfinału olimpiady.

Marzec 2011 Etap centralny XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego

Tadeusz Szubert, uczeń klasy II W, brał udział w XXXIV Olimpiadzie Języka Francuskiego przeprowadzonej w dniach 10-12 marca 2011 roku w Poznaniu i uzyskał tytuł finalisty.

Dominika Kila, uczennica klasy II W, brała udział w XXXIV Olimpiadzie Języka Francuskiego przeprowadzonej w dniach 10-12 marca 2011 roku w Poznaniu i uzyskała tytuł finalistki.

W XXIII Olimpiadzia Filozoficznej udział wzięli:
Błażej Czuba 2B
Paula Wikoń 1B
Hanna Hawańczak 1A

Do Drugiego i Trzeciego stopnia Zawodów Okręgowych XXIII OF zakwalifikowali się:

Styczeń 2011 Etap regionalny XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego

1. Dominika Kila kl. II W

2. Tadeusz Szubert kl. II W

zostali zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego

Grudzień

Kalina Śmiarowska z klasy I W zajęła I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Mickiewiczowskim "Adamus 2011"

Listopad 2010 Etap szkolny XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego