Rok szkolny 2012/2013

"NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ..."

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęła Hania Hawańczak z 3 B , a III miejsce Paulina Czybir z 2 D.

POLSKO- UKRAIŃSKI KONKURS FIZYCZNY "LWIĄTKO"

Uczeń klasy II c - Jakub Lawryn został jednym ze zwycięzców w tegorocznej edycji konkursu fizycznego "Lwiątko"(w kategorii liceum). Uczniowie Lew Szymański (IIIc) oraz Bartłomiej Buller (Ic) uplasowali się w grupie finalistów. W konkursie wzięło udział około 20000 uczniów z 1400 szkół.

Gratulacje!

OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Uczennica kl. I E - Julia Bank zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

BALTIC MOOT COURT

Grupa uczniów z klasy II b wzięła udział w I etapie zawodów prawniczych Baltic Moot Court, które odbywały się w dniach 18-24 marca w Warszawie. Zespół obrony w składzie: Aleksander Bury, Justyna Skopińska i Stanisław Boguszewski zajęli I miejsce, a drużyna oskarżenia, czyli Mateusz Kordyl, Roksana Kłapkowska i Marcela Piwowar II miejsce. W zawodach uczestniczyli uczniowie z Instytutu Prawa w Sankt Petersburgu oraz uczniowie najlepszego warszawskiego liceum im Staszica. Kolejny etap odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 4 maja w Sankt Petersburgu.

MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY O GDYNI

Dobiegła końca 8. edycja międzyszkolnych obchodów 87. urodzin Gdyni. Wzięło w niej udział 140 uczniów z 14 gdyńskich szkół.
Spośród uczniów naszej szkoły 2. miejsce w konkursie recytatorskim zajęła Marta Sztorch z kl. 2d.

Eliminacje Regionalne XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego

W kategorii liceum uczeń Jacek Napp z klasy II W zajął II miejsce, zaś uczennice z klasy I W: Marianna Jabłońska i Iga Kowalczyk zajęły ex aequo III miejsce.
Jacek Napp będzie reprezentował region pomorski w finale konkursu w Warszawie.

XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Uczennica Magdalena Grzenkowicz z kl.IID zakwalifikowała się do eliminacji centralnych XLIII Olimpiady Literatury i Języka polskiego

Luty - Olimpiada Ekonomczna

Uczeń Tobiasz Barszcz z klasy 3B zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Ekonomicznej i etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości.

Luty

Uczennica klasy III W Aleksandra Kallas wzięła udział w II etapie 59. Olimpiady Chemicznej.

Luty - Olimpiada Literatury i J. Polskigo

Do eliminacji okręgowych XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

• Mateusz DOBRZYNIEWSKI IIA
  • Patrycja GADKOWSKA IIIW
  • Magdalena GRZENKOWICZ IID

Styczeń

Do Etapu Okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się następujący uczniowie: