Falochron dla edukacji

Gdynia w obliczu trudnej sytuacji po raz kolejny uruchamia program gdyński falochron dla edukacji.

falochtron

Program ten ma za zadanie dać wsparcie usługom opiekuńczym, realizowanym m.in. w ramach działalności żłobków niepublicznych, klubów dziecięcych i miejsc opieki nad dziećmi.

W ramach Falochronu dla Edukacji planowane są działania realizowane w 3 obszarach:

  • Program AKADEMIA DZIELNICOWA
  • Rozwój Gdyńskiego Systemu Żłobkowego
  • Program SZKOŁA MISTRZÓW

Nasza szkoła przystąpiła do programu
AKADEMIA DZIELNICOWA oraz SZKOŁA MISTRZÓW.

AKADEMIA DZIELNICOWA
 Celem programu jest podniesienie jakości życia mieszkańców Gdyni: dzieci, młodzieży i ich rodziców, poprzez wspieranie ich wszechstronnego rozwoju oraz realizację indywidualnych potrzeb w zakresie szeroko rozumianej opieki i edukacji.

akademia dzielnicowa FALOCHRON EDU 5

Realizatorem zadań może być każdy podmiot i osoba prowadząca działania w obszarze edukacji, wspomagania rozwoju i opieki nad dziećmi w gdyńskich dzielnicach.

Na czym polega Program?


Jeśli działacie Państwo w obszarze edukacji i opieki nad dziećmi, możecie zgłosić chęć udziału za pomocą
>> FORMULARZA <<,
który wypełniony należy wysłać do 16 kwietnia na adres naszej szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
i zaproponować działania, które chcielibyście realizować w naszej szkole.
Program potrwa do końca 2021 roku.

Jakie działania będą realizowane w gdyńskich szkołach w ramach Programu?
W ramach programu mogą być realizowane między innymi zajęcia edukacyjne, rytmika, spotkania z logopedą, warsztaty tematyczne, zajęcia plastyczne, sensoryczne, dedykowane dzieciom lub całym rodzinom.
Projekty będą mogły się odbywać w przedszkolach i szkołach, jak też klubach opieki oraz lokalach spełniających określone prawnie wymagania dotyczące bezpieczeństwa dzieci.
Jak wygląda wynagrodzenia za realizowane działania?
Aż 90% wartości umowy będzie przekazana na konto realizatora zajęć do 3 dni od podpisania umowy, druga transza w wysokości 10% wartości umowy – po zakończeniu realizacji zajęć.

SZKOŁA MISTRZÓW
Program dedykowany jest on kadrze pedagogicznej, gdyńskim mistrzom uczącym najmłodszych gdynian, z drugiej – mistrzom, którzy chcą dzielić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami właśnie z nauczycielami i dyrektorami szkół oraz przedszkoli.

program szkola mistrzow FALOCHRON EDU 9

Na czym polega Program?
Gdynia przeznaczy dla potrzeb Programu SZKOŁA MISTRZÓW 1.000.000 zł. W ramach programu sfinansowane mogą zostać szkolenia, kursy, seminaria i warsztaty, które pozwolą na rozwój merytoryczny i budowanie nowych kompetencji wśród gdyńskiej kadry pedagogicznej w roku bieżącym oraz przyszłym.
Kto może być realizatorem działań Programu?
Program SZKOŁA MISTRZÓW angażuje osoby i firmy szkoleniowe z obszaru szeroko pojętej edukacji, które zrealizują szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Dotyczy to:
  • szkoleniowców,
  • trenerów,
  • firm zajmujących się szkoleniami.
Jeśli działacie Państwo w obszarze edukacji, zachęcamy do przesłania wypełnionego
>>FORMULARZA<<
do 16 kwietnia na adres naszej szkoły:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jak wygląda wsparcie finansowe w Programie?
Pula środków zapewni około 5 000 godzin szkoleniowych. Płatności dla realizatorów zajęć będą dokonywane zaliczką w wysokości 50% wartości umowy do 3 dni od podpisania umowy. Druga część wynagrodzenia zostanie przekazana po realizacji zajęć.

Programy potrwają do końca 2021 roku.

 AKADEMIA DZIELNICOWA jest częścią FALOCHRONU DLA EDUKACJI – działań Miasta Gdyni mających na celu pomoc dla mieszkańców w sytuacji epidemii.

Więcej na stronie:
   /kliknij logo/
logo gdynia