Informacje

Informacje

Dzień Patrona Szkoły

Niech słowo kocham jeszcze raz z ust twych usłyszę. Niech je w sercu wyryję i w myśli zapiszę.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Adama Mickiewicza trwały 2 dni. Odbywał się on pod hasłem: MIŁOŚĆ w twórczości Adama Mickiewicza.

We wtorek mogliśmy cieszyć się potrawami Kuchni Romantycznej. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły kasy 2E, 1E, 1B, 1C4 i 1B4. Jak zawsze rywalizacja była wyrównana. Tego dnia szkoła zapełniła się uczniami, którzy przebrali się do konkursu kostiumowego inspirowanego życiem i twórczością wieszcza (zdjęcia klas wkrótce na stronie i Facebooku szkoły).

f1.
                        >> Zapraszamy do galerii zdjęć - fot. Anna Aniszewska <<
Tomek
                             >> Zapraszamy do galerii zdjęć - fot. Tomasz Joniec <<

Uroczysty Apel w środę stanowił zwieńczenie efektów kilkumiesięcznej pracy zespołowej całej społeczności szkolnej.
W konkursie wiedzy o kobietach w życiu Adama Mickiewicza miejsca od pierwszego do trzeciego zdobyły kolejno: Wiktoria Aleksiun z klasy 1B4, Dominika Flisiak z 2C i Zuzanna Kohnke z 2E.
Swoją interpretacją poezji wieszcza podzielili się z nami wyróżnieni w tej kategorii Miłosz Berent z 2B, Julia Gąsiewski z 2F, Anna Pietrzykowska z 1A i Jakub Mencel 1C4.
W konkursie plastycznym przyznano również trzy miejsca. Miejsce pierwsze jury przyznało Paulinie Warchlewskiej z 2F, kolejne miejsca przypadły Katarzynie Wyrobek z 1D i Zuzannie Korzeniewskiej z 1W.
Siedem klas zaprezentowało swój Żywy Obraz: 1A4, 1B4 (wyróżnienie), 1C4, 1E4 (I miejsce), 1E, 2A (I miejsce) i 2E.
Odbyły się pokazy pięciu filmów. Dwa zajęły równorzędnie pierwsze miejsca: Film Anny Aniszewskiej z klasy 2E i Dariusza Bzówki z 2F. Wyróżnione zostały także filmy Tomasza Jońca, Jana Gałkiewicza z 2W oraz Klary Radomskiej i Jakuba Łukaszewski 1W4.
Uczniowie klasy 2F: Amelia Skrzyńska, Marcelina Urban, Maksym Pelcer i Aditya Satpathy uświetnili imprezę cheerleaderskim występem.
Najbardziej zaangażowane klasy, czyli 2E i 1C4, otrzymały w nagrodę bilety do kina sponsorowane przez Radę Rodziców.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców i przede wszystkim uczniom, którzy jak co roku dali się porwać twórczemu szaleństwu tego dnia.

org

Do zobaczenia za rok!


Dzień języka angielskiego - 2019

29 listopada świętowaliśmy w naszej szkole dzień języka angielskiego. Od 9.30 do 12.30 uczniowie II LO mieli okazję zapoznać się z elementami kultury krajów anglojęzycznych oraz wziąć udział w konkursach promujących język angielski. Oprócz strawy duchowej serwowane były różnego rodzaju słodkie wypieki, szybko znikające ze stołów. Odwiedziło nas także kilku celebrytów. Fotoreporterom dało się sfotografować między innymi Audrey Hepburn, Jane Austen, Thomasa Edisona oraz Elvisa Presleya ( niestety bez gitary – chwilowo pożyczona Jimmy’emu Hendrixowi (:

Poniżej zamieszczamy dokumentację fotograficzną z tego wydarzenia.

IMG 1049
IMG 1077 IMG 1054

                                     >> Galeria zdjęć <<

 


 

Monopoly - Gdynia

Hurraaaa! Brawo My!

Mamy świetną wiadomość! Nasz e liceum dostało się do pierwszej trójki.

Jednakże aby Nasza szkoła "dostała swoje" pole na planszy musimy głosować na własną szkołę na fanpage’u Monopoly Gdynia 

Zgodnie z regulaminem konkursu głosowanie się skończy

22 listopada 2019 roku o godzinie 23:59:59

20191121 115300

 

Zeskanuj QR kod i zagłosuj lub kliknij na >>link<< i zagłosuj.

Jak wygramy to będziesz mógł lub mogła kupić sobie Naszą szkołę ;) 

Oczywiście w Monopoly!!

 

Głosujcie, oddawajcie lajki, przekazujcie dalej! 

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Narodowym Centrum Badań Jądrowych

ncbj poziom pl rgb

21 listopada w ramach współpracy uczniowie II LO i studenci Uniwersytetu Morskiego mieli możliwość zwiedzenia jedynego w Polsce reaktora jądrowego „ Maria” znajdującego się na terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku.
Zwiedzanie reaktora poprzedzone było wysłuchaniem wykładów:
   „Promieniowanie elektromagnetyczne”
   „Promieniotwórczość, promieniowanie α, β, γ”
   „Budowa i zastosowanie reaktora”

20191121 144957s 20191121 120942s 20191121 141552s


Współpraca z Uniwersytetem Morskim

 14 listopada 2019 roku Dziekan Wydziału Mechanicznego, prof. dr hab. inż. Adam Charchalis i Pani mgr inż. Elżbieta Zaręba – Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni, podpisali porozumienie o współpracy na rzecz podwyższenia jakości edukacji młodzieży w zakresie przedmiotów ścisłych i rozwoju zainteresowań oraz poodejmowania zagadnień z zakresu preorientacji dalszego kształcenia.

abIMG 20191114 102211385

Porozumienie obejmuje organizację przez pracowników naukowo-dydaktycznych zajęć edukacyjnych i wykładów dla uczniów II LO, uczestnictwo uczniów II LO w działalności studenckich kół naukowych, promocję współpracy II LO i Wydziału.