Współpraca

Współpraca

Umowa o wspólpracy

Miło nam poinformować o podpisaniu  w dniu 17.12.2019r.
umowy w sprawie o współpracy pomiędzy
Liceum w Drohobyczu (Ukraina, obwód lwowski)
a
II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi
im.Adama Mickiewicza w Gdyni

uk pl2


Umowa o wspólpracy pomiędzy WSAiB a II LO

Miło nam poinformować, że w dniu 26.11.2019 r. została podpisana umowa pomiędzy:

Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. E.Kwiatkowskiego

WSAiB logo podstawowe

reprezentowaną

przez pana dr Pawła Chyca - dziekana Wydziału Prawa i Administracji

a

II Liceum Ogólnokształcącym im. A.Mickiewicza w Gdyni

 Logo IILO przezroczyste tło

reprezentowanego

przez panią Elżbietę Zarębę - dyrektora Szkoły

dotycząca 

"Współpracy dydaktycznej i objęcia patronatem klas prawniczych"

wsaib


Centrum Chemii w Małej Skali w ZSO Nr 2

1 kwietnia 2019 roku uczniowie klas 3GA i 3GB uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracowników dydaktycznych Centrum Chemii w Małej Skali związanym z Wydziałem Chemii UMK w Toruniu. Uczniowie obejrzeli pokaz efektownych doświadczeń chemicznych, a następnie brali udział w ciekawych zajęciach laboratoryjnych, podczas których samodzielnie wykonywali doświadczenia chemiczne. Zajęcia były niezwykle interesujące, inspirujące, pełne dobrego humoru oraz emocji, o czym najlepiej świadczą poniższe zdjęcia :)

Joanna Helta

ch2s


Haga - Erasmus +

Kolejna grupa uczniów z panią Anną Ćwiklińską-Rutką wróciła z Hagi, gdzie uczestniczyli w międzynarodowej wymianie w ramach programu Erasmus + "Postcards with stereotypes". Tym razem w projekcie wzięli udział uczniowie z Holandii, Rumunii, Rosji, Szkocji i Polski. Jak zawsze, każdego wieczoru każda grupa prezentowała swój kraj, jego tradycje, kulturę, historię oraz częstowała gości tradycyjnymi potrawami. Ponadto uczestniczyli w warsztatach na temat stereotypów, praw człowieka, odwiedzili Senat, Ministerstwo Spraw Społecznych, Urząd Miasta Hagi oraz House of Europe gdzie mieli niebywałą okazję uczestniczyć w debacie na temat współpracy w Unii Europejskiej oraz przyszłości Unii w kontekście Brexitu oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego. W debacie wzięli udział m. in. prof prawa europejskiego Jaap de Zwaan, doradca Jean-Claude Junkera, Said El Khadraoui, konsultantka WHO, Godelieve van Heteren i inne osoby związane z instytucjami UE.

50527370 2086888788037905 4580035257666895872 n
                                       >> Zapraszamy do fotorelacji <<

Ania Malek, Julia Kubik, Wiktoria Hass, Olek Zapała, Hubert Kabaciński, Tobiasz Stanisławczyk i Filip Lisiecki nawiązali nowe przyjaźni, pogłębili wiedzę dotyczącą UE, zwiedzili Hagę, Delft i Amsterdam, a przede wszystkim spędzili fantastyczny tydzień z rówieśnikami z różnych krajów Europy.


Wykład i zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii UG

W dniu 11.01.2019r. uczniowie klasy biologiczno-chemicznej IIE, klasy IIW i IIIW uczestniczyli w wykładzie na Wydziale Chemii UG pt."Właściwości fizykochemiczne związków chromu i manganu – kolorowa chemia" dr hab. Dagmary Jacewicz, profesora nadzwyczajnego. Na wykładzie uczniowie zapoznali się z właściwościami utleniająco-redukującymi oraz kwasowo-zasadowymi związków chromu i manganu.

Prezentacja2
                                         >> Zapraszamy do fotorelacji <<

Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych dotyczących związku chromu i manganu pod kierunkiem pracowników Wydziału oraz Pana dr Henryka Myszki. Samodzielnie wykonując doświadczenia chemiczne mogli m.in.zobaczyć  zależność zmian stopni utlenienia pierwiastków w zależności od środowiska. Widowiskowe były prezentowane pokazy m.in. lokomotywa i rozkład dichromianu (VI) potasu.

Pracownikom Wydziału serdecznie dziękujemy!

Jolanta Sadowska Joanna Helta


Zaproś naukowca do szkoły ...

W dniu 3.12.2018 r. uczniowie klas biol-chem i grupy międzyoddziałowej uczestniczyli w wykładzie, który odbył się w naszej szkole w ramach programu „Zaproś naukowca do szkoły”. Wykład pt. „Życie erotyczne roślin” wygłosił pan dr hab. Piotr Rutkowski z Wydziału Biologii UG. Wykład w dużym stopniu pozwolił poszerzyć wiedzę z zakresu botaniki.

IMAG0423 IMAG0425
IMAG0427 IMAG0428
Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i przedstawienie wielu ciekawych informacji na temat najbardziej skomplikowanego procesu w życiu roślin – zapylenia.


 

Zajęcia laboratoryjne klasy 1 E

Uczniowie klasy I E ( biol – chem ) kolejny raz na warsztatach na Wydziale Biologii UG.

W dniu 30.10.2018r. klasa IE brała udział w zajęciach laboratoryjnych: „Bliskie spotkania z cząsteczką życia – izolacja DNA” i „Dzielisz się z nami swoimi owocami – genetyczna modelka”. Z pewnością warsztaty te pozwoliły rozszerzyć wiedzę z zakresu genetyki.

1e
                                               / więcej kliknij zdjęcie/


 

 

                                                                                                                          

WARSZTATY LABORATORYJNE Z CENTRUM CHEMII W MAŁEJ SKALI Z TORUNIA

Czy zajęcia z chemii mogą powodować szybsze bicie serca i to nie z powodu zbliżającego się sprawdzianu?

Czy wybuchy, różne kolory płomieni, eksplozje podczas wykonywania doświadczeń mogą rozbudzić pasję do CHEMII?

TAK!!!

chemia
                                    >> Zapraszamy do fotorelacji <<
 
Przekonali się o tym 23 października uczniowie klas 1E, 1W, 2E i 2W podczas zajęć laboratoryjnych przeprowadzonych przez Ekipę Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Po warsztatach uczniowie obejrzeli na auli pokaz efektownych doświadczeń chemicznych, w których sami brali czynny udział. Zakończył się on efektownym "podpaleniem" odważnych śmiałków.
Pani Darii i Panu Krystianowi z CCH Małej Skali dziękujemy!!!
 
J.Sadowska, J.Helta

Konsul z Ambasady USA w II LO w Gdyni - 24 październik 2018

 

BrianSelman
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do uczniów:
- rok szkoły średniej w USA z pełnym dofinansowaniem - program Flex
- studia w Stanach - wybór uczelni, proces aplikacyjny, pobyt na miejscu
- programy wymiany wakacyjnej, niekolidujące z lekcjami w trakcie roku szkolnego, kwalifikują się uczniowie którzy skończą 18 lat do 1 czerwca 2018r.
Konsul USA 24 paź ŚR 10 IILO Gdynia
 
Prelegenci:
Brian Selman, Vice Consul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Brian Selman jest dyplomatą w randze Vice Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Jest to jego pierwsza placówka dyplomatyczna w której pełni służbę jako pracownik Departamentu Stanu USA. Brian przebywał już wcześniej w Europie jako student oraz nauczyciel języka angielskiego - trzykrotnie mieszkał w Rosji w miastach Moskwa, Santk Petersburg oraz Vladimir. Przed dołaczeniem do korpusu dyplomatycznego, pracował na Politechnice w Teksasie jako Doradca do spraw Studiów Zagranicznych. Pan Konsul posiada dwa tytuły licencjackie - Russian Studies oraz International Relations, oraz skończone studia magisterskie z zakresu Russian, East European and Eurasian Studies na Uniwersytecie w Teksasie.
Marek Witkowski, specjalista programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland
Marek Witkowski wysyła studentów i młodzież do Stanów Zjednoczonych. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA, pomógł już 514 osobom wyjechać do Stanów. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia wyższe, szkoła średnia oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w USA do budowania kariery zawodowej.
 

Zapraszamy!

 

Zajęcia laboratoryjne – Wydział Biologii UG

W dniu 28.09.20018 r. uczniowie klasy I E ( biol – chem ) rozpoczęli zajęcia warsztatowe w ramach programu edukacyjnego „Poznaj pracę biologa”. Brali udział w dwóch zajęciach laboratoryjnych: „Sprawny układ krążenia receptą na długowieczność” i „Co w głowie piszczy – mózg pod lupą i mikroskopem”. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością zaprocentują podczas sprawdzianów i egzaminu maturalnego.

IMAG0377s