Rekrutacja do liceum 2017/2018

Ankieta/Podanie kandydata do liceum

edit f2

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem

rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego Nr 2

na rok szkolny 2017/2018

Terminarz rekrutacji

Składanie dokumentów:

• do klasy IA, IB, IC, ID, IE
  • do klasy I W – dwujęzycznej
    z j. francuskim

od 08 maja 2017r.

do 20 czerwca 2017r.

do 16 maja 2017r.

Test z języka francuskiego ustalony przez Ambasadę Francji w Polsce dla klas dwujęzycznych z językiem francuskim w Polsce

30 maja 2017r.

Podanie do publicznej wiadomości wyników testu z j.francuskiego

08 czerwca 2017r.

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej o:

• świadectwo ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego

od 23 czerwca 2017r.

do 27 czerwca 2017r.
do godz.15:00

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, o których mowa w art. 20t ust. 7 ustawy

od 28 czerwca 2017r.

do 29 czerwca 2017r.
do godz. 15:00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

07 lipca 2017r.
do godz. 12:00

Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

od 10 lipca 2017r.
od godz. 12:00

do 13 lipca 2017r.
do godz. 15:00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

14 lipca 2017r.
do godz. 12:00

Zapraszamy!

Gimnazjalisto ... rekrutacja do klasy I W - test z j.francuskiego

W dniu 30 maja br. o godz. 09:00 odbędzie się w budynku II LO przy ul. Wolności 22b

test z języka francuskiego

dla kandydatów do klasy I W.

Deklarację uczestnictwa w klasie dwujęzycznej należy złożyć w sekretariacie II LO do 16.05.2017.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowym testem z języka francuskiego dla kandydatów do klasy I W oraz z podstawą programową z języka francuskiego, gdzie jest mowa o treściach oraz umiejętnościach, którymi ma wykazać się uczeń.

Przykładowy test

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych w swojej konstrukcji oraz wymogach odpowiada mniej więcej poziomowi rozszerzonemu egzaminu gimnazjalnego z języka francuskiego.

Rekrutacja 2017/2018

Profile klas w roku szkolnym 2017/2018
profile
* kliknij profil klasy
piktogramy 500

Regulamin  rekrutacji 2017/2018

logo paragraf

Klasa:

A obraz

Przeznaczona dla uczniów uzdolnionych matematycznie, zainteresowanych połączeniem matematyki z przedmiotami ścisłymi takimi jak: chemia, biologia. Uczniowie tej klasy będą uczestniczyć w zajęciach, zgodnych z ich uzdolnieniami na UG ,PG, AM, AMW.
Zajęcia przygotowują do studiów medycznych oraz do studiowania na kierunkach ścisłych
i technicznych: matematyka, astronomia, automatyka i robotyka, elektronika, budownictwo, mechatronika.

Aa

języki obce:
francuski,
niemiecki

B obraz

Patronat Uniwersytetu Gdańskiego - Wydział Prawa i Administracji (umowa podpisana pomiędzy Urzędem Miasta Gdyni i Uniwersytetem Gdańskim). Nauka dodatkowego przedmiotu: podstawy prawa realizowanego przez wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego - Wydziału Prawa i Administracji. Realizacja języka angielskiego prawniczego, retoryki i filozofii. Wykłady z prawa dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu. Możliwość udziału w projektach międzynarodowych również o charakterze prawniczym m.in. przed Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze Moot Court (symulacji rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości) dla szkół średnich w Hadze. Przygotowanie do studiów prawniczych. Ten profil umożliwia również studiowanie na kierunkach społeczno-ekonomicznych. Nauka dodatkowego przedmiotu: retoryka i filozofia wyposaży uczniów w umiejętności m.in. publicznych wystąpień, argumentowania.

c obraz
Uczestnictwo w warsztatach realizowanych przez Akademię Morską, Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Gdański. Przygotowanie do studiów
politechnicznych i ścisłych kierunków uniwersyteckich. Możliwość kontynuowania studiów za granicą.

fizyka

d obraz

Uczestnictwo w warsztatach realizowanych przez Akademię Marynarki Wojennej, Akademię Morską, Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Gdański.
Przygotowanie do studiów politechnicznych i ścisłych kierunków uniwersyteckich.
Możliwość kontynuowania studiów za granicą.

geografia

E obraz

Uczestnictwo w zajęciach laboratoryjnych z chemii realizowanych przez Akademię Morską, Politechnikę Gdańską - Wydział Chemii i Uniwersytet Gdański - Wydział Biologii i Chemii. Zajęcia laboratoryjne z biologii realizowane przez Uniwersytet Gdański. Dodatkowy przedmiot: Język łaciński oraz język angielski medyczny. Przygotowanie do studiów medycznych, weterynaryjnych oraz ścisłych kierunków uniwersyteckich. Możliwość kontynuowania studiów za granicą.

w obraz

Klasa dwujęzyczna z językiem francuskim. Patronat Ambasady Francji. Trzy przedmioty nauczane dwujęzycznie: historia, geografia, chemia.Wymiana międzynarodowa z Francją, wymiana młodzieży licealnej z Liceum Leonard de Vinci w Calais we Francji, możliwość kontynuowania nauki we Francji. Możliwość zdawania matury dwujęzycznej, która pozwala na uzyskanie Certyfikatu Ministerstwa Edukacji Francji potwierdzającego znajomość języka francuskiego w stopniu zaawansowanym. Możliwość studiowania w krajach francuskojęzycznych bez konieczności zdawania egzaminu językowego. Współpraca z Uniwersytetem Haute Ecole Charleroi en Hainaut w Belgii w ramach której są organizowane dwa razy w roku staże pedagogiczne dla studentów belgijskich uczących języka francuskiego jako obcego oraz odbywa się wymiana nauczycieli w ramach programu Erasmus dla nauczycieli.

(obowiązuje test znajomości
języka francuskiego)