"Laborka z fizyki"

w dniu 12.03.2019r. mieliśmy okazje uczestniczenia w zajęciach laboratoryjnych z fizyki. Odbywały się one na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.
fiz2
 Profesjonalne wyposażenie uczelnianej pracowni zagwarantowało nam komfort badań doświadczalnych. Samodzielnie wykonywaliśmy szereg doświadczeń z różnych działów fizyki, takich jak: optyka,akustyka,hydrostatyka i elektryczność. Wszystkie eksperymenty wywarły na nas ogromne wrażenie i zachęciły do dalszego pogłębiania wiedzy z fizyki.
Uczniowie IIf i IIIc
oraz Pani Ewa Dulka

Dzień Otwarty 01.04.2019

Zapraszamy 01.04.2019, zaraz po Gdyńskiej Giełdzie Szkół do odwiedzenia i zapoznania się na miejscu z ofertą naszej szkoły w ramach Dnia Otwartego,
który odbędzie się w godzinach od  12:00 do 16:00.

PLAKAT19
biuletyn 2019

Odyseja Umysłu

10 marca drużyna Odyseuszy z ZSO nr 2 brała udział w eliminacjach regionalnych Odysei Umysłu.Nasz Problem Długoterminowy nosił tytuł "W pracowni mistrza Leonarda" i był humorystyczną wersją wynalezienia skafandra do nurkowania. Wprawdzie nie udało nam się zakwalifikować do kolejnego etapu, ale jury konkursu doceniło poczucie humoru i doskonałą współpracę w drużynie.

ody6

ody7 ody5
ody3 ody7
Podczas gali finałowej uczciliśmy minutą ciszy Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i naszą Trenerkę Odysei, Martę Sieńczewską.

ody1

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee

W dniu 9.03.2019 dwaj uczniowie klasy 3E Kamil Andruszkiewicz i Antoni Barc  uzyskali tytuł laureata regionalnego etapu Konkursu Brain Bee i tym samym zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Toruniu.

Brain20Bee plakat

IMG 20190309 WA0000 IMG 20190310 WA0000

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”, a koordynatorem w naszym rejonie jest Gdański Uniwersytet Medyczny Zakład Anatomii i Neurobiologii. Przygotowanie do konkursu wymaga bardzo dużej samodzielnej pracy, a zakres materiału i stopień trudności to poziom akademicki.

Wielkie uznanie i serdeczne gratulacje dla Kamila i Antka!
Powodzenia w finale!