Informacje

Informacje

Parada Schumana - wybieramy Europę!

Uczniowie Wiktoria Markowska, Małgosia Staszkiewicz, Julia Jaskórzyńska, Diana Babicka, Tobiasz Stanisławczyk, Jakub Muszyński, Aleksander Sawicki, Jeremi Marczak, Paweł Sarzyński i Miłosz Berent wraz z paniami Anną Ćwiklińską Rutką oraz Małgorzatą Duszewską reprezentowali Gdynię i szkołę idąc na czele Parady Schumana w Warszawie. Uczniowie nieśli wielką flagę Unii Europejskiej i udzielali licznych wywiadów.

uo

Parada odbywała się pod hasłem Wybieramy Europę.

Pamiętajcie, że 26 maja możecie zdecydować kto będzie reprezentował nasz kraj w Parlamencie Europejskim i miał wpływ na politykę unijną.

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee

logo
Z ogromną satysfakcją informujemy, że w dniu 29.04.2019 r.

uczeń - abiturient z klasy 3E Kamil Andruszkiewicz 

uzyskał tytuł

finalisty ogólnopolskiego etapu Konkursu Brain Bee.

Tytuł ten daje Kamilowi indeks Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na wybrany kierunek, również lekarski. Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ Neuronus, a koordynatorem jest Gdański Uniwersytet Medyczny Zakład Anatomii i Neurobiologii.

Przygotowanie do konkursu wymaga bardzo dużej samodzielnej pracy, a zakres materiału i stopień trudności to poziom akademicki.

Brain20Bee pl

Wielkie uznanie i serdeczne gratulacje dla Kamila!
Powodzenia na studiach medycznych!


POMORSKA LIGA ZADANIOWA „ZDOLNI Z POMORZA” CHEMIA

logo zdolni z pomorza kolor Zuzanna Symon z kl. 3A została laureatką konkursu chemicznego  „ZDOLNI Z POMORZA”, organizowanego w ramach projektu "Zdolni z Pomorza", uzyskując drugie miejsce w województwie. Konkurs składał się z trzech etapów: podstawowego, powiatowego i wojewódzkiego. Zakres wiedzy obejmował także zagadnienia wykraczające poza podstawę programową.

 Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się 52 osoby, tak więc gratulujemy Zuzannie osiągnięcia bardzo wysokiej lokaty.

Jolanta Sadowska


Moot Court Europe 2019

k1

ELMC

k4

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie: Anna Malek, Ewelina Bendik, Julia Kubik, Aleksander Zapała, Jeremi Marczak, Aleksander Sawicki i Spencer Lavelle reprezentowali Polskę na europejskich zawodach prawniczych, Moot Court Europe 2019 w Campulung, w Rumunii i zakwalifikowali się do finału zawodów, gdzie przegrali z drużyną Rumunii.

k22
           /fotorelacja/

Przypomnijmy, że w roku 2017 nasza drużyna wygrała w finale z Rosją. Naszych finalistów przygotowała Pani Anna Ćwiklińska Rutka we współpracy z prokuratorem Mariuszem Marciniakiem oraz naszym absolwentem Jakubem Kasperskim.
Zawodnikow oceniały wybitne prawnicze autorytety jak sędzia Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, Mischa Wladimiroff, profesor prawa, twórca prawa UE Jaap de Zwaan, Debra Lesser, reprezentująca Justice Resource Centre z Nowego Jorku oraz sędziowie z Rumunii.
Zawody odbywały się w dniach 21-27 kwietnia, a poza wieloma rundami zawodów organizatorzy zapewnili młodzieży mnóstwo wycieczek krajoznawczych i integracyjnych.
W zawodach brała udział młodzież z Polski, Rumunii, Szwecji, Holandii, Rosji i Bułgarii. Organizatorami byli: Fundacja Holandia-Rumunia, Justice Resource Centre, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii oraz Szkoła Pedagogiczna Karola I z Campulung.

rum
                                             / fotorelacja z wycieczek /


Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy PCK w Gdyni

XXVII Rejonowe MISTRZOSTWA SZKÓŁ ŚREDNICH W PIERWSZEJ POMOCY POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA W GDYNI.Zawody odbyły się 13 kwietnia  na terenie Akademii Marynarki Wojennej, przy współpracy z SIM Wejherowo, grup ratowników MotoAktywni,  Monblu, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Zarządu i działaczy oddziału Rejonowego PCK w Gdyni, wolontariuszy.

8952d13a3adb68d9dbb2f26fbe92c92c.0 5f213a2ec64572a511628da1036e8421.0

cbd7a1bd0b63a0bdfe6a80367b358afa.0

Pogoda dopisała i rywalizacja między szkołami była wielką zabawą i próbą sił swoich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po podsumowaniu punktów okazało się mimo niewielkich różnic, iż zawody wygrała drużyna VI LO w Gdyni.  Uczniowie z naszej szkoły zajęli III miejsce.

 

Gratulujemy!