Po lekcjach

Wystawa zdjęć - 2LOgotry

Serdecznie zapraszamy na fotorelację z wyprawy w Himalaje.

Wystawa zdjęć jest udostępniona na drugim piętrze naszego Liceum- przed wejściem do auli.

wyst

2LO Gdynia Mountain Expedition

Szkolne Koła Turystyki Górskiej K2

Karkonosze grudzień 2018

Zapraszam do zerknięcia na FB Szkolnego Koła Turystyki Górskiej-
zamieszczamy tam właśnie fotki z ostatniej wycieczki w zimowe Karkonosze.

aparat ikona
Będzie nam miło jeśli przy okazji polubicie nasz fanpage

Zapraszamy!

Kirgistan czerwiec/ lipiec 2018

27 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wybiera się pod opieką nauczyciela geografii Marcina Janka na wyprawę w góry Tien Szan
(chiń.: 天山; pinyin: Tiān Shān; tłum. „niebiańskie góry”) do Kirgistanu.

kir2

Ekspedycja jest zorganizowana w ramach działań
Szkolnego Koła Turystyki Górskiej K2.
Celem wyprawy będzie kilkudniowy trekking, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję dotrzeć do wysokości 4000 m.n.p.m., z bliska zobaczyć lodowce i najwyższe szczyty Tien- Szanu.

kir1
Grupa chce również odwiedzić kilka miejsc położonych nad malowniczym potężnym jeziorem Issyk- Kul,niektóre z nich są związane z legendarnym Jedwabnym Szlakiem. Poznamy także lokalne zwyczaje, kulturę, kuchnię regionu, ludzi. Będziemy m.in. budować tradycyjną jurtę, spróbujemy jazdy konnej na kirgiskim stepie, odwiedzimy lokalną szkołę- opowiadają uczniowie.

Poczynania ekipy będzie można śledzić na profilu fb:

2LOgory Kirgistan

Kirgistan czerwiec/ lipiec 2018

27 czerwca grupa uczniów naszej szkoły wybiera się pod opieką nauczyciela geografii Marcin Janka na wyprawę w góry Tien Szan do Kirgistanu. Ekspedycja jest zorganizowana w ramach działań Szkolnego Koła Turystyki Górskiej K2.

Grupa chce również odwiedzić kilka miejsc położonych nad malowniczym potężnym jeziorem Issyk- Kul, niektóre z nich są związane z legendarnym Jedwabnym Szlakiem.

Poczynania ekipy będzie można śledzić na: https://www.facebook.com/2LOGORY

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkół Ogólnokształcących
Nr 2 w Gdyni, wykonuje następujące działania charytatywne:

- kiermasz ciast na wywiadówki dla rodziców, zebrane pieniądze przeznaczone na zakup biletów miesięcznych dla uczniów naszej szkoły, oraz dofinansowanie wycieczki szkolnej uczniom mającym trudną sytuację finansową.

- wystawa zdjęć wykonanych przez uczniów i ich sprzedaż, dochód przeznaczony na fundację studentów Trójmiasta organizujących choinkę dla dzieci.

- organizacja na terenie naszej szkoły akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”, zbiórka słodyczy i zabawek, które zostały przekazane dla dzieci
z Domu Dziecka w Gdyni.

- udział w akcji młodzi młodym „Miłości dodaj mi skrzydła” – udział
w spektaklu teatralnym pana Marka Sadowskiego, zbiórka przez naszą młodzież w tym dniu pieniędzy, które przeznaczono na stypendia dla młodzieży.

- sprzedaż przez młodzież naszej szkoły świec „Caritas”- ogólnopolska akcja Caritas na odpoczynek na dzieci z ubogich rodzin.

- prowadzenie uroczystości wigilii klasowych w szkole, Światło Betlejemskie”.

- włączenie się młodzieży gimnazjalnej w przygotowanie jasełek i udział
w przeglądach przedstawień bożonarodzeniowych.

- turniej tenisa stołowego SKC, zbiórka funduszy przeznaczona na bilety miesięczne dla potrzebujących materialnego wsparcia uczniów naszej szkoły.

- przygotowanie kadry wolontariuszy SKC naszej szkoły, którzy podczas  wakacji włączają się w organizację i przebieg półkolonii dla dzieci na terenie parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni.

- warsztaty z origami

- indywidualna pomoc słabszym uczniom w nauce.

- udział w akcjach charytatywnych organizowanych w Trójmieście.

- pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu zabaw Andrzejkowych
i karnawałowych dla dzieci z parafii św. Stanisława Kostki w Gdyni.