Konkursy i Olimpiady - Liceum

Filmowy sukces uczennic II LO

Jury Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych pod przewodnictwem p.Agaty Buzek przyznało Nagroda Specjalną Instytutu Francuskiego w Polsce filmowi "Le papillon" zrealizowanemu przez uczennice klasy II W.

dyp 1

W uzasadnieniu podkreślono, że nagroda została przyznana za najlepszy filmowy scenariusz.

Statuetka zdobyta przez Anna Kabath i Marię Banaszak

przywieziona została do nas przez laureatki aż z Zielonej Góry, gdzie odbywała się 13 edycja tego prestiżowego festiwalu.

stat 1

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz tym wszystkim uczniom sekcji dwujęzycznej, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu.

Konkurs Anglojęzyczny - Wiedzy o Pomorzu 30.03.17

W IV edycji konkursu anglojęzycznego, który odbył się w WSAiB zwycięzcą został Oskar Sienkiewicz z II LO im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum nr 23 w Gdyni serdecznie gratulujemy.

z2
z1 z0zc

Uczestnicy konkursu mieli okazję wziąć udział w prelekcjach w języku angielskim. Nie tylko poznali naszych zagranicznych studentów, którzy opowiadali o swoich krajach, ale wzięli również udział w kreatywnych warsztatach, które poprowadziła wykładowczyni WSAiB pani Lena Osińska.

/źródło: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1270399779676360.1073741976.328488667200814&type=3 /

Konkurs chemiczny PG "Wygraj Indeks"

UCZNIOWIE KLASY BIOLOGICZNO-CHEMICZNEJ LAUREATMI KONKURSU CHEMICZNEGO PG "WYGRAJ INDEKS"

W dniu 25.03 na Wydziale Chemii PG odbył się II etap Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks".
Zanim uczniowie zaczęli rozwiazywać zadania wysłuchali krótkiego wykładu dot. Marii Skłodowskiej-Curie, w związku z tym, iż w 2017r. przypada 150 rocznica urodzin tej wybitnej uczonej. Następnie uczniowie przeszli do części finałowej- rozwiazywania zadań.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy 3LO:
Magdalena Cisowska oraz Damian Kacprowicz
zostali laureatami tegorocznej XXI edycji Konkursu Chemicznego "Wygraj Indeks". Dyplom laureata upoważnia go do przyjęcia na Wydział Chemiczny poza normalnymi procedurami związanymi z przeliczaniem punktów za wyniki egzaminu maturalnego. Serdecznie gratulujemy Magdzie i Damianowi!!!
J.Sadowska