w naszej szkole

SELVEFACE W BIBLIOTECE

Selveface plakat

WYSTAWA "SŁYNNE PARY W LITERATURZE I W FILMIE"

Zapraszamy na wystawę wybranych par z literatury i filmu. Niech będzie ona inspiracją do sięgnięcia po książkę albo zobaczenie filmu.

(15-22 październik -  korytarz koło biblioteki)

DNI OWOCOWEGO WYPOŻYCZANIA

Wszyscy, którzy w dniach 15 - 19 października odwiedzą bibliotekę zostaną poczęstowani "owocową niespodzianką" i dowiedzą się jak prowadzić zdrowy tryb życia (wystawa)

Zapraszamy!

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SZKOLE

12 października w Dzień Języka Angielskiego zapraszamy na wystawę książek anglojęzycznych i plakatów pod hasłem:

JAK UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO KORZYSTAJĄC Z LITERATURY

(korytarz koło biblioteki)

WYSTAWA "KSIĄŻKI, KTÓRYM KAZANO MILCZEĆ"

Zapraszamy na wystawę książek, którym kazano milczeć z powodów społecznych, politycznych, religijnych i obyczajowych. (2-11 październik)

Przyjdź uwolnić książki! Po prostu je przeczytaj!

zakazane 1

KONKURS "LITERACI W KARYKATURZE"

W ramach MMBSz zapraszamy do udziału w konkursie

LITERACI W LITERATURZE - czy znasz tę postać?

Zapraszamy do biblioteki na zmierzenie się ze swoją wiedzą (w dniach 2-12 październik )

literaci 1 literaci 2

NOWYCH  KSIĄŻEK WCIĄŻ PRZYBYWA

Zapraszamy do wypożyczania !!!!

Oto LISTA ZAKUPIONYCH KSIĄŻEK Nr 2 !!!

NPRCz paźdz2018

NPRCz 2 paźdz2018

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Biblioteka szkolna przez cały październik zaprasza do udziału w konkursach i akcjach promujących książki zakupione w ramach NPRCz:

Lista książek, które warto przeczytać” – ranking najpopularniejszych książek zakupionych w ramach NPRCz – GŁOSUJ na  swoją ulubioną książkę -  zaznacz ją na liście w bibliotece

Czytaniem można się pochwalić -  przygotuj krótką recenzję ksiązki  zakupionej w ramach NPRCz i przekaż ją do biblioteki osobiście lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zbrodnia w bibliotece. Czy odważysz się przyjść? – w dniach 5-6 listopada zapraszamy na spotkanie z literaturą kryminalną i sensacyjną.

Listy książek zawierające w tytule słowo związane z książką, biblioteką lub czytaniem. Utwórz spis książek i  dostarcz do biblioteki osobiście, na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez e-dziennik.

- Sleveface, czyli ubierz się w książkę – zapraszamy na sesję fotograficzną w bibliotece.  Wyszukamy najbardziej charakterystyczne okładki książek zakupionych w ramach NPRCz, które wkomponujemy w naszą postać. Dobieranie okładek w  czasie przerw, a sesja główna odbędzie się 16 i 17 października

- Konkurs Świat fantasy i nie tylko, czyli popularni bohaterowie znanych powieści, zakupionych w ramach NPRCz. Można przesyłać propozycje własnych pytań konkursowych. W dniach 23- 26 października zachęcamy do zmierzenia się z własną wiedzą na ten temat.

KOLEJNA LISTA PROPOZYCJI KSIĄŻEK DO ZAKUPU

LISTA PROPOZYCJI Nr 2

Prosimy o wyrażanie swoich opinii na ich temat

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

Zapraszamy do wypożyczania nowych książek zakupionych w ramach NPRCz.

Jest ich coraz więcej.

OTO LISTA ZAKUPIONYCH KSIĄŻEK Nr 1 !!!!

NPRCz 2

WYPOŻYCZ KSIĄŻKI NA WAKACJE !!!

Odłącz się od telefonu - przyłącz się do książki!

Biblioteka zaprasza do wypożyczania na wakacje!

Pierwsze książki zakupione

w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa już są!!!

Przyjdź! Zobacz! Wypożycz!

HAPPENING CZYTELNICZY

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM - Niepodległej

10 czerwca 2018 roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam – jak czytam"

Idea akcji polegała na wspólnym czytaniu w całej Polsce 8 czerwca o godz. 10. Jej symbolem było pobijanie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie, co miało służyć budowaniu pozytywnego wizerunku książki.

Cel akcji stanowiło  promowanie czytania dla przyjemności – bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami i nauczycielami.

W związku z przypadającym w 2018 roku 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, happening odbył się w barwach biało-czerwonych. Każdy z uczestników ubrany był w stroje i rekwizyty w tych kolorach.

Przebieg imprezy:

ustawienie się uczestników na liniach tworzących napis „DWÓJKA CZYTA”

• punktualnie o godz. 10:
- prezentacja przyniesionych na happening książek oraz ich czytanie
- tworzenie dowolnych konfiguracji promujących czytanie
- sesja zdjęciowa utrwalająca nasze bliskie relacje z książkami

m2bibb

FOTORELACJA z HAPPENINGU TUTAJ

Biblioteka dziękuje uczestnikom happeningu czytelniczego za udział i dostosowanie się do wymagań akcji, szczególnie osobom, które swoim strojem podkreśliły jej patriotyczny charakter oraz uczniom i nauczycielom, którzy pomogli przy organizacji imprezy: nauczycielom wych. fiz., Samorządowi Uczniowskiemu, obsłudze radiowęzła oraz autorom fotorelacji panu T. Podgórskiemu, uczniom M. Kończykowi oraz T. Joniec

LISTA PROPOZYCJI KSIĄŻEK DO ZAKUPU PONIŻEJ

książki
>> PROPOZYCJE KSIĄŻEK DO ZAKUPU<<

Prosimy o opinie i własne propozycje

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Otrzymaliśmy dotację w wysokości 15000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej z przeznaczeniem na promocję czytelnictwa.

Lista książek musi zostać zaopiniowana przez rodziców, Samorząd Uczniowski oraz wybraną bibliotekę publiczną.

Zachęcamy wszystkich do składania propozycji książek, o które chcielibyście wzbogacić zbiory biblioteki i które przyczyniłyby się do aktywniejszego czytania.

Czekamy również na propozycje dotyczące projektów przedmiotowych lub imprez promujących czytelnictwo.