w naszej szkole

NPRCz

WYPOŻYCZ KSIĄŻKI NA WAKACJE !!!

Odłącz się do telefonu - przyłącz się do książki!

Biblioteka zaprasza do wypożyczania na wakacje!

Pierwsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa już są!!!

Przyjdź! Zobacz! Wypożycz!

HAPPENING CZYTELNICZY JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM - Niepodległej

10 czerwca 2018 roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam – jak czytam"

Idea akcji polegała na wspólnym czytaniu w całej Polsce 8 czerwca o godz. 10. Jej symbolem było pobijanie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie, co miało służyć budowaniu pozytywnego wizerunku książki.

Cel akcji stanowiło  promowanie czytania dla przyjemności – bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami i nauczycielami.

W związku z przypadającym w 2018 roku 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, happening odbył się w barwach biało-czerwonych. Każdy z uczestników ubrany był w stroje i rekwizyty w tych kolorach.

Przebieg imprezy:

ustawienie się uczestników na liniach tworzących napis „DWÓJKA CZYTA”

• punktualnie o godz. 10:
- prezentacja przyniesionych na happening książek oraz ich czytanie
- tworzenie dowolnych konfiguracji promujących czytanie
- sesja zdjęciowa utrwalająca nasze bliskie relacje z książkami

m2bibb

FOTORELACJA z HAPPENINGU TUTAJ

Biblioteka dziękuje uczestnikom happeningu czytelniczego za udział i dostosowanie się do wymagań akcji, szczególnie osobom, które swoim strojem podkreśliły jej patriotyczny charakter oraz uczniom i nauczycielom, którzy pomogli przy organizacji imprezy: nauczycielom wych. fiz., Samorządowi Uczniowskiemu, obsłudze radiowęzła oraz autorom fotorelacji panu T. Podgórskiemu, uczniom M. Kończykowi oraz T. Joniec

LISTA PROPOZYCJI KSIĄŻEK DO ZAKUPU PONIŻEJ

książki
>> PROPOZYCJE KSIĄŻEK DO ZAKUPU<<

Prosimy o opinie i własne propozycje

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Otrzymaliśmy dotację w wysokości 15000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej z przeznaczeniem na promocję czytelnictwa.

Lista książek musi zostać zaopiniowana przez rodziców, Samorząd Uczniowski oraz wybraną bibliotekę publiczną.

Zachęcamy wszystkich do składania propozycji książek, o które chcielibyście wzbogacić zbiory biblioteki i które przyczyniłyby się do aktywniejszego czytania.

Czekamy również na propozycje dotyczące projektów przedmiotowych lub imprez promujących czytelnictwo.