Sekcja Dwujęzyczna

Od września 1998 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdyni, a teraz II Liceum Ogólnokształcące prowadzi klasy dwujęzyczne z wykładowym językiem francuskim. Oprócz nauki języka, w języku francuskim prowadzone jest również nauczanie niektórych przedmiotów (chemia, historia, geografia). Nasza szkoła rozwija się prężnie współpracując z Ambasadą Francuską. Od samego początku staraliśmy się nawiązać kontakty ze szkołami francuskimi celem uatrakcyjnienia naszej młodzieży nauki języka. Rezultatem owych starań jest współpraca z Liceum Léonard de Vinci w Calais oraz z Gimnazjum Sainte Geneviève w Bolbec we Francji. Od 2010 roku ropoczęliśmy także współpracę z Institut Saint-Joseph w Charleroi w Belgii.