Wymiana Polsko - Szwedzka

W dniach od 17 do 24.03.2010r. gościmy w naszej szkole młodzież z Karlskrony.
Jest to związane z programem wymiany polsko - szwedzkiej. Poszczególni uczniowie ze Szwecji mieszkają u rodzin uczniów z naszej szkoły,
co umożliwia nawiązywanie kontaktów, a przede wszystkim rozwinięcie umiejętności językowych - uczniowie prowadzą ze sobą konwersację w języku angielskim.

W tym roku w akcji uczestniczy klasa 1 D LO o profilu matematyczno-geograficznym. Uczniowie opracowali program pobytu szwedzkich gości w Polsce. Zaplanowano wycieczkę na Kaszuby, wizytę w Muzeum Miasta Gdyni, zwiedzanie zabytków i miejsc historycznych Gdańska, spotkanie z p. prezydent Ewą Łowkiel w Urzędzie Miasta Gdyni.

W ramach rewizyty nasi uczniowie odwiedzą swych kolegów i koleżanki ze Szwecji w terminie wiosennym. Efektem tego przedsięwzięcia jest wzrost poziomu nauki jezyka angielskiego, płynność i swoboda wypowiedzi oraz zdecydowane poszerzenie słownictwa, co zostało zaobserwowane przez nauczycieli tego języka w naszej szkole.