Dzień Tragedii Narodowej

Z inicjatywy naszych uczniów, w dniu 14.04.2010 r. złożyliśmy hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem poprzez złożenie kwiatów i zniczy oraz wpisu do Księgi Kondolencyjnej:

delegacja uczniów klasy II E

składanie wpisu do księgi kondolencyjnej

"W imieniu Dyrekcji, Grona Nauczycielskiego, wszystkich pracowników administracyjnych oraz uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Gdyni pragniemy złożyć najszczrsze wyrazy żalu i współczucia z powodu tragedii, któtra wydarzyła się dnia 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Straciliśmy Prezydenta Polski i wspaniałych mężów stanu, którzy byli i będą dla nas, młodzieży II LO i Gimnazjum Nr23 w Gdyni, wzorem patriotyzmu i służby Ojczyźnie.

Jest to niewyobrażalna strata, która niewątpliwie pozostawi po sobie trwały ślad i pustkę w sercach. Ofiara życia jaką złożyli służąc Polsce nie pozostanie nigdy zapomniana, zaowocuje kształtowaniem postaw patriotycznych młodzieży. Wobec dramatu jakim jest śmierć wielu tak znanych osób, wszystkie rodziny tragicznie zmarłych pragniemy zapewnić o naszej pamięci i głębokim szacunku"

wpis w księdze kondolencyjnej

Delegacja ZSO Nr 2 w Gdyni