Strona główna
Informations
Informations
Udał się ten piękny bal!
We wtorek 9 grudnia 2025 roku aula szkolna zamieniła się w salę teatralną z prawdziwego zdarzenia. Sztuka na podstawie poematu
Juliana Tuwima "Bal w Operze"
w reżyserii
Pani prof. Ewy Dulki,
zachwyciła widzów, a specjalnie przygotowane na tę okazję efekty świetlne i akustyczne nadały całemu obrazowi emocjonalnego wydźwięku i na długo pozostaną w pamięci odbiorców.
![]() |
| >>fotogaleria<< |
Wystąpił zespół Uczniów w składzie :
Zofia Szymańska 3b,
Natalia Gilewicz 1a,
Julia Wojtoń 1a,
Dorota Bakuła 0w,
Tymoteusz Wittbrodt 1a,
Julia Patuszyńska 1c,
Anna Kreft 0w,
Barbara Trelińska 3b,
Zbigniew Trusewicz 3e,
Tymoteusz Kaniewski 3e,
Eliza Salomon 3b,
Paweł Rywalski 4i,
Paweł Banasiak 4i,
Bartosz Borgula 4i,
Paweł Szydłowski 4i,
Maciej Neyman 4i,
Maksymilian Przytarski 4i.
Zdjecia : Hugo Więckowski 2whm
Koncert Charytatywny organizowany na rzecz Hospicjum Bursztynowa Przystań
8.12.2025, już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Koncercie Charytatywnym organizowanym na rzecz Hospicjum Bursztynowa Przystań. Koncert zorganizowany przez Ecole Maternelle et Primaire Trójmiasto z inicjatywy p. Konsula Honorowego na Pomorzu Alaina Momperta zgromadził na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni ponad setkę dzieci i młodzieży, w tym naszych uczniów klas 0w, 1w i 2w. Mogliśmy posłuchać interpretacji piosenek " Laissez-moi danser", " La musique" oraz zjawiskową interpretację"Voilà" Evy Weiss z klasy 2w.
![]() |
Opieka artystyczna p. Joanna Żakowska, p. Renata Kawęcka i p.Katarzyna Styp-Rekowska
Zajęcia laboratoryjne klasy 1E na Wydziale Chemii UG
W dniu 08.12.2025 klasa 1E o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas warsztatów uczniowie pracowali z związkami nieorganicznymi, poznając metody ich otrzymywania oraz badając zachodzące reakcje chemiczne. Każdy z uczestników miał okazję samodzielnie wykonać doświadczenia, wykorzystując profesjonalne stanowiska laboratoryjne.
Po części praktycznej młodzież wysłuchała popularnonaukowego wykładu „Lek czy trucizna – dwa oblicza tej samej substancji”, który pokazał, jak podobne substancje mogą mieć zupełnie różne działanie w zależności od dawki i kontekstu.
To była niezwykle wartościowa i inspirująca wizyta, która z pewnością rozbudziła chemiczną ciekawość naszych uczniów!
![]() |
Jolanta Sadowska
A w Dwójce święto ... święto Patrona Szkoły
W czwartek i piątek cieszyliśmy się w naszej szkole kolejną edycją Dni Mickiewicza – patrona naszej szkoły. W czwartek na scenie prezentowali się uczniowie racząc nas poezją, śpiewem i tańcem – a wszystko wprost lub w nawiązaniu do twórczości i życia naszego patrona i wieszcza narodowego.
W piątek na szkolnych korytarzach zapanował gwar, smaki, zapachy, mickiewiczowskie stroje i słowa – słowem – kolejne edycji Kuchni Mickiewicza II LO Anno Domini 2025.
Tego dnia rozpoczęliśmy również cykl spotkań w których będziemy zapraszać gości w mury naszej gościnnej szkoły na wykład lub warsztat o Adamie Mickiewiczu i jego dziedzictwie. Nasze pierwsze zaproszenie przyjęła znawczyni patrona, jego twórczości oraz epoki prof. dr hab. Grażyna Tomaszewska z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem rozmowy z uczniami były barwy i symbolika inwokacji z „Pana Tadeusza”. To były bez wątpienia cenne dwa dni strawy dla ducha i ciała dla wszystkich uczestników Dni Mickiewiczowskich. Wspominając je, już dzisiaj możemy szykować się na kolejne, w roku 100 - lecie Gdyni i 95 – lecia naszej szkoły.
Zapraszamy do fotorelacji autorstwa :
Doroty Bakuły z 0W oraz Jana Voght 3B
![]() |
![]() |
Zaproszenie
Szanowni Rodzice, Przyjaciele Szkoły, Uczniowie
Młodzi adepci sztuki teatralnej i Pani Ewa Dulka zapraszają
we wtorek 9 grudnia o g.17.30
do auli
na spektakl
"Bal w Operze"
według poematu Juliana Tuwima.
Przed nami teatralne widowisko – czekamy i zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.
Spotkania Podróżników Błękitne Horyzonty 2025
![]() |
W dniu 03.12.2025 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się po raz kolejny Spotkania Podróżników Błękitne Horyzonty.
Dziękujemy wszystkim gościom, prelegentom oraz organizatorom za przybycie na nasze spotkanie.
![]() |
>> Zapraszamy do fotorelacji <<
Do zobaczenia za rok!
Spotkanie z ambasadorem Irlandii
Ambasador Irlandii Patrick Haughey to kolejny ważny gość w murach naszej szkoły. Najwyższy przedstawiciel Irlandii w Polsce spotkał się z uczniami, aby porozmawiać o relacjach polsko-irlandzkich zarówno tych historycznych jak i współczesnych, opowiedzieć o pracy ambasadora i doświadczeniach.
![]() |
![]() |
Piękną kartą w historii obu krajów jest także historia i aktywność naszego absolwenta Ernesta Brylla, przyjaciela Irlandczyków i przez kilka lat ambasadora naszego kraju w Irlandii. W trakcie spotkania, to właśnie jemu poświęcony był krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy I B oraz opieką polonistki Anny Bargielskiej. To kolejne wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole, które jest owocem współpracy naszej szkoły z Regionalnym Ośrodkiem Debat Międzynarodowych (RODM) prowadzonej przez Fundacje Instytut Lecha Wałęsy. Współpraca z RODM-em ma nie tylko rozwijać wiedzę i umiejętności uczniów ale także przybliżać cele polskiej polityki zagranicznej a także zachęcać młodych ludzi rozważenia swoje zawodowej przyszłości i studiów z polską dyplomacją.
Fot. Hugo Więckowski / II LO Fot. Tymoteusz Trowski / II LO
Festiwal Nauki w II LO!
W ramach wydarzenia klasy o profilu biol-chem wzięły udział w warsztatach anatomiczno-chirurgicznych, podczas których uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w szyciu chirurgicznym oraz sekcji serca!
Uczniowie klas 1 z rozszerzoną chemią skupili się na zajęciach laboratoryjnych, podczas których samodzielnie wykonywali doświadczenia oraz poznawali praktyczną stronę chemii!
Na warsztatach biologicznych uczniowie wykrywali skrobię w produktach spożywczych za pomocą płynu Lugola. Przeprowadzali obserwacje mikroskopowe wybarwionych na granatowo ziaren skrobi z bulwy ziemniaka z wykorzystaniem mikroskopu stereoskopowego. Badali działanie katalazy w drobiowej wątróbce i bulwie ziemniaka.
![]() |
To był dzień pełen odkryć, naukowej ciekawości i świetnej atmosfery!
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie!
Organizatorzy:
Aleksandra Bogdanowicz
Małgorzata Bazylko
Jolanta Sadowska
Kamila Stokłosa
Moot Court 2025
Zakończyły się właśnie Międzynarodowe Zawody Prawnicze -International Moot Court 2025 w Rumunii zorganizowane przez Fundację Netherlands-Romania.
Wracamy z dwiema ważnymi nagrodami - dla najlepszego mówcy obrony całego konkursu - Jędrzeja Pobłockiego oraz dla mówcy oskarżenia - Marcela Podgórnego. Drużyna zaprezentowała się świetnie. Setne punkta dzieliły nas od finału, ostatecznie byliśmy 3. Uczestników było ponad 100 z 10 krajów, m.in. Zimbabwe, Niderlandów, Słowacji, Francji, Bułgarii czy Mołdawii.
Wygrała drużyna ze Słowacji!
Konkurs ten jest niezwykle trudny, wymaga długich i żmudnych przygotowań oraz umiejętności zrozumienia sprawy karnej przed Izbą Przygotowawczą Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze tak, by móc swobodnie odpowiadać na wiele pytań sędziów. Tym razem sędziowie byli wnikliwi i oczekiwali dyskusji bardziej niż wygłoszenia mów.
Milena Kamińska, Zuzia Grablewska, Marcel Podgórny, Jędrzej Pobłocki, Kajtek Falk, Janek Paszkowski i Filip Ciupa wraz z koordynatorką Anną Ćwiklińską-Rutką dziękują ogromnie za wsparcie finansowe i rzeczowe, które pozwoliło na wzięcie udziału w konkursie.
Dziękujemy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, Klubowi Rotary Gdynia, firmie Konica Minolta, Morskiej Agencji Gdynia oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom za pomoc!
![]() |
Drużyna dała z siebie wszystko i uzyskała świetny wynik. Najważniejsze, że każdy uczestnik zawodów wraca do domu bogatszy o doświadczenie, którego nie mógłby zaznać gdyby nie był uczniem Dwójki, bowiem to jedyne takie światowe zawody dla uczniów szkół średnich, w których reprezentujemy Polskę.
Umiejętności, które uzyskują uczestnicy są nie do przecenienia. Takie doświadczenie zostanie z nimi na zawsze.
Następna edycja pewnie za rok.
Spotkanie z jednym z liderów opozycji białoruskiej Pawłem Łatuszką
O tym, jak dramatyczna jest sytuacja na Białorusi i jaka powinna być polityka naszego kraju oraz demokratycznego świata zachodniego wobec Białorusi mieliśmy dzisiaj okazję porozmawiać z byłym dyplomatą a obecnie jednym z liderów opozycji białoruskiej Pawłem Łatuszką,
![]() |
fot. Hugo Więckowski/ II LO w Gdyni























