Strona główna
Informations
Informations
Nasi Odyseusze ...
W dniu 12.03.2017 odbyły się eliminacje regionalne w Gdańsku Odyseji Umysłu.
Miło nam poinformować, że grupa Odyseuszy w składzie Pola Pionke, Ola Romanowska, Karolina Kraśnicka, Hania Swiątek, Łucja Madziar, Weronika Wolbek i Jasiek Weltrowski-Knopik przeszła do etapu ogólnopolskiego konkursu Odyseja Umysłu.
Grupa w składzie Ola Panek, Wiktoria Tesmar, Paulina Dokowicz, Oliwia Kawczyńska, Asia Załęcka i Kinga Kunowska również walczyły dzielnie, ale konkurencja okazała się zbyt silna.
Obu drużynom serdecznie gratulujemy!
VII Konkurs Wiedzy Historycznej - Inscenizacje uczniów z II LO 09.03.17
"O konflikcie dwóch wieszczy krążą legendy. Co jednak stałoby się, gdyby obaj pisarze skorzystali z mediacji? Czy zacięci wrogowie mogli zostać przyjaciółmi? Uczniowie II LO im. Adama Mickiewicza oraz Gimnazjum nr 23 w Gdyni przygotowali dwie inscenizacje sądowe, które zaprezentowali podczas VII konkursu Wiedzy Historycznej. Pierwsza dotyczyła sprawy rumuńskiej, w której pozwanym został Bóg, drugą były mediacje pomiędzy dwoma wieszczami - Mickiewicza i Słowackiego."
/źródło: https://www.facebook.com/pg/WSAiB/photos/?tab=album&album_id=1250682788314726 /
Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową
W dniu 14.03.2017 odbyło się seminarium poświęcone nauce programowania na różnych etapach nauczania w środowisku Baltie.
|
|
|
Seminarium oraz lekcję pokazową prowadził autor środowiska
|
Zapraszamy na stronę >>Baltie<<
Międzynarodowe Stowarzyszenie TIB (Twórcza Informatyka z Baltie),
Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku
II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
zapraszają na bezpłatne seminarium
"Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową".
Seminarium jest formą wsparcia nauczycieli w związku z planowanym w ramach reformy oświaty wprowadzeniem nauki programowania.
Seminarium skierowane jest do nauczycieli szkół podstawowych a także gimnazjów.
Zapraszamy także uczniów oraz nauczycieli wraz ze swoimi uczniami do uczestnictwa w lekcji, gdzie wraz z innymi będą mogli poznać i rozwinąć swoje umiejętności programowania na podstawie programu Baltie 3.
>>Więcej szczegółów oraz formularze rejestracyjne wraz z pełnym programem seminarium <<
/Seminarium odbędzie się w auli szkoły na II pietrze/ |
ZAJĘCIA LABORATORYJNE NA WYDZIALE CHEMII UG
W dniu 01 marca uczniowie klasy biologiczno-chemicznej 1E wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Chemii UG.
Tematem warsztatów były: „Pierwiastki chemiczne i ich reakcje”.
Po krótkim omówieniu zasad BHP panujących w laboratorium i zapoznaniu ze szkłem laboratoryjnym, miała miejsce część doświadczalna. Większość doświadczeń uczniowie wykonali samodzielnie (m.in. reakcje metalów alkalicznych i ziem alkalicznych w środowisku wodnym, reakcje miedzi z rozcieńczonymi kwasami czy wykrywanie skrobi), pod opieką pracowników UG. Niezwykle efektywny był pokaz zapalenia prochu strzelniczego.
więcej zdjęć w galerii /kliknij zdjęcie/ |
Uczniowie byli zadowoleni z warsztatów,
które poszerzyły ich wiedzę oraz rozwinęły umiejętności eksperymentalne.
Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym - Gala
4 lutego 2017 roku odbyła się w naszej szkole gala podsumowująca trzecią edycję międzyszkolnego projektu dobrze znanego już w gdyńskim środowisku pod nazwą Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym.
Projekt obejmował wiele atrakcyjnych kategorii, w których zmierzyli się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Tych, którzy okazali się najlepsi nagrodziliśmy właśnie w czasie tej uroczystości
/lista nagrodzonych/.
Mieliśmy okazję wysłuchać też występu laureatów konkursu w kategorii piosenka i obejrzeć widowisko poetycko-muzyczne zatytułowane Ocalić od zapomnienia, które przygotowali gospodarze tego spotkania, czyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 23.
Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia /kliknij na zdjęcia/.
foto: Tomasz Joniec |
ZAPRASZAMY
Młodzi Gdynianie Żołnierzom Wyklętym - wyniki
1. Wiedza o ŻW
I miejsce
- drużyna XII LO w składzie: Patryk Gostkowski, Konrad Syta, Jakub Szrama
II miejsce
- drużyna ZSChiE w składzie: Dawid Kula, Tomasz Wangler, Janusz Olszewski
III miejsce
- drużyna ZSET w składzie: Piotr Dejk, Oskar Świerczyński, Piotr Skelnik
wyróżnienie
- drużyna ZSAE w składzie: Patryk Iciak, Dominik Halicki, Weronika Marcinkiewicz
2. AUDYCJA RADIOWA
I miejsce
- Monika Horczak i Bogna Knitter ZSAE
3. ALBUM
I miejsce
- Aniela Zdunek ZSAE
II miejsce
- Anna Czerwionka ZSAE
III miejsce
- Kamila Halmann ZSAE
4. Charakterystyka postaci historycznej - ŻW i Esej
I miejsce
- Miłosz Makuch Gimnazjum nr 13 (charakterystyka)
III miejsce
- Daniel Cieślak ZSCHiE (esej)
5. Grafika
I miejsce
- Kacper Krajewski ZSET Gdynia,
II miejsce
- Sebastian Sitarski ZSCHiE,
III miejsce
- Monika Piotrzkowska ZEAE
6. Prezentacja
I miejsce
- Anna Czerwionka ZSAE ,
II miejsce
- Kamil Szymczyk ZSAE,
III miejsce
- Adam Skrzyński ZSCHiE
7. Konkurs plastyczny
I miejsce
- Mariusz Kujawski ZSCHiE
II miejsce
- Mateusz Sucharczuk ZSCHiE
8. PIOSENKA (dwa I miejsca)
I miejsce
- zespół - Pole ziemniaków Szymon Racki, Julian Tuczko, Jakub Wilczycki, Patryk Koreń X LO
I miejsce
- Łukasz Oleksik V LO