DEBATA - BUDOWANIE ŚWIADOMOŚCI PRAWNEJ MŁODZIEŻY

17 października, w piątek, w Sądzie Okręgowym w Gdańsku miała miejsce debata pt: Budowanie świadomości prawnej młodzieży, w której wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły, z klas o profilu prawniczym. Z przyjemnością przyznajemy, że nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie, swoimi argumentami i dojrzałymi spostrzeżeniami zachwycili prowadzących (m.in. Prezesa Sądu Okręgowego, Wice prezesów, Prezes Sądu Apelacyjnego i przedstawicieli  środowisk prawniczych). W debacie uczestniczyli przedstawiciele liceów z Trójmiasta.

Joanna Kornatowska, Klaudia Hinz i Patryk Wawrzkiewicz zabrali głos  i swoimi wystąpieniami zwrócili uwagę na ważne problemy dotyczące świadomości prawnej młodych ludzi. Obecne tam Pani Dyrektor Elżbieta Zaręba i pani Anna Ćwiklińska-Rutka (koordynator projektów prawniczych i nauczyciel języka angielskiego prawniczego) po raz kolejny odebrały gratulacje skierowane do naszych uczniów. Mamy nadzieję, że dzięki debacie pogłębimy współpracę całej szkoły - nie tylko klas prawniczych - z Sądem i instytucjami prawnymi podwyższając świadomość prawną uczniów.