Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

W dniu 15.05.2017 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole:

pana Adama Bodnara Rzecznika Praw Obywatelskich

oraz

pana Sławomira  Rybickiego  Senatora RP.

SC 4103b

Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, dr Adamem Bodnarem. Rzecznik przyjechał do naszej szkoły w wyniku współpracy z Biurem Senatora Sławomira Rybickiego, który uczestniczył w tym wydarzeniu w charakterze moderatora dyskusji. Nasza szkoła była jedyną szkołą jaką pan Rzecznik odwiedził na Pomorzu. Dyskusja była bardzo ciekawa, młodzież zadawała niezwykle ważne i nietuzinkowe pytania m.in. o prawa kobiet, więźniów, spór o frankowiczów, problemy obywateli RP mieszkających czasowo za granicą, współpracę Rzecznika z podobnymi organami w Europie, Trybunał Konstytucyjny i inne ważne obecnie sprawy. Grupa uczniów z gimnazjum, naszych najmłodszych i ostatnich uczniów tej grupy wiekowej, poprosiła Rzecznika o objęcie patronatem ich projektu edukacyjnego dotyczącego porównania pracy RPO w Polsce i krajach związanych z naszą szkołą, a uczniowie klasy prawniczej poprosili o możliwość spotkania się z Rzecznikiem w Warszawie podczas wizyty w Warszawie jesienią. Na koniec uczniowie klasy o profilu medialnym przeprowadzili krótki wywiad, który niebawem ukaże się na stronie szkoły.
Spotkanie przygotowały panie Anna Ćwiklińska-Rutka i Maria Stefanowska.

 

>> Zapraszamy do fotorelacji p.Marka Darula z tego spotkania. <<