Rok Szkolny 2010/1011
VI Warmińsko-Mazurski Festiwal Fletowy
Uczennica klasy IW Aleksandra Wiśniewska została laureatką VI Warmińsko-Mazurskiego Festiwalu Fletowego.
XXIII Olimpiada Filozoficzna
uczestnicy:
Błażej Czuba 2B
Magdalena Borwańska 2B
Michalina Szubert 1E
Paula Wikoń, 1B
Hanna Hawańczak 1A
Do Drugiego i Trzeciego stopnia zawodów okręgowych XXIII OF zakwalifikowali się:
Michalina Szubert 1E
Magdalena Borwańska 2B
Olimiady i Konkursy Ekonomiczne (przekrojowo)
W marcu 2011 odbył się "Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości" organizowany przez Wyższą Szkołę Admnistracji i Biznesu w Gdyni. Do drugiego międzyszkolnego etapu zakwalifinowało się 7 osób z klas I, II i III LO. Są to: Grządzielewski Bartosz, Jakubowski Janusz, Krupski Filip, Kubiński Krzysztof, Skórska Martyna, Witecki Paul, Żbikowski Jakub.
W marcu 2011 odbył sie piewszy etap konkursu" Polska w Unii" zorganizowany przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego pt. " Wyzwania i uwarunkowania polskiej prezydencji w 2011 roku". Brało w nim udzial 9 osób z klas I i II LO. Do międzyszkolnego etapu zakwalifikowało się dwie osoby - Tobiasz Barszcz i Konrad Grządkowski.
W grudniu 2010 odbył się pierwszy - etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej -"Człowiek w świecie pieniądza". Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomicze,honorowy patronat nad XXIV Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej objął prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. W etapie szkolnym brało udział 7 osób- klasy I, II i III LO.Do etapu okręgowego zakwalifikowały sie dwie osoby Tobiasz Barszcz z klasy Ib i Bartłowmej Burkacki z klasy IIId.
Obaj uczniowie zakwalifikowali się do centralnego etapu olimpiady w Warszawie.
Październik 2010 - Olimpiada Wiedzy o Finansach - "Banki w Akcji". Organizatorzy: Wyższe Szkoły Bankowe, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
W etapie szkolnym brało udział 23 osoby z klas I, II i III LO.
Do etapu okręgowego dostał się uczeń klasy IIc Jerzy Mikuć.
Październik 2010 - Olimpiada Przedsiębiorczości - "Inwestor na rynku - giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia". W etapie szkolnym brało udział 10 osób z klas II i III LO. Etap międzyszkolny odbył się w grudniu 2010. Do etapu okręgowego w Poznaniu zakwalifikował się uczeń klasy IIId Bartłomiej Burkacki.
Kwiecień
Uczniowie:
Joanna Brzezińska – I W,
Krzysztof Kubiński - IID,
Roksana Rosicka – II E
uczestniczyli w etapie diecezjalnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Gdańsku.
Uczestniczyło w nim 60 licealistów z Trójmiasta i okolic
Uczennica Roksana Rosicka została finalistką tego etapu
Osiągnięcia kl. IIB
Uczniowie:
Krystian Kosouliev, Anna Paszkiewicz, Emilia Pobłocka, Julia Szmyt, Aleksandra Warzybok uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Damian Lubocki uczestniczył w ustnych eliminacjach okręgowych do Olimpiady Historycznej
Magdalena Borwańska brała udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Filozoficznej
Bartłomiej Czarnecki oraz Błażej Czuba zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy O Prawach Człowieka
Zofia Brunka zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Błażej Czuba reprezentował miasto i szkołę w symulacji obrad sesji ONZ w Niemczech.
Zofia Brunka i Marcin Korpas brali udział w przygotowaniu prezentacji naukowej dla uczniów szkoły na temat "Czasu"
Osiągnięcia kl. IA
Agnieszka Szlosowska – udział w VII Pomorskim Konkursie Matematycznym w Gdańsku – etap wojewódzki
Krzysztof Nieradko – redaktor serwisu Gambler.pl, projekt należy do Wydawnictwa Burda
Wygrana przez klasę szkolnego konkursu w Dniu św. Łucji
Kacper Trzebuchowski i Aleksandra Langa – II miejsce w I Szkolnym Konkursie Recytatorskim im. A. Mickiewicza
Michael Lopeke, Kacper Trzebuchowski, Damian Kulpa, Paweł Wojtczak, Urszula Kołodziejczyk – I miejsce w IX Gdyńskim Przeglądzie Jasełek
Urszula Kołodziejczyk, Kacper Trzebuchowski, Michał Webber (kl. Ie) – I miejsce w Szkolnym Konkursie Piosenki Zimowej (piosenka „Zawirował świat”)
Marzec 2011 SUKCES FRANCUSKIEJ GRUPY TEATRALNEJ NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU TEATRALNYM
Nasza szkolna grupa teatralna grająca w języku francuskim zdobyła Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Francuskojęzycznych Teatrów Szkół Średnich w Koszalinie. "Tino", sztuka jaką grupa przygotowała, opierała się na podstawowych zasadach i technikach commedia dell'arte. Główną nagrodą jest wyjazd do Francji na Festiwal Festiwali Teatrów Szkół Średnich, który odbędzie się między 19 a 30 kwietnia w La Roche-sur-Yon. Festiwal Festiwali zgromadzi 18 grup z całego świata, a nasi młodzi aktorzy reprezentować będą Polskę.
Marzec 2011 pólfinał Olimpiady Języka Angielskiego w Regent College
Agata Błaś z klasy I B
Adam Szewczyk z klasy III W
zakwalifikowali się do półfinału olimpiady.
Marzec 2011 Etap centralny XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego
Tadeusz Szubert, uczeń klasy II W, brał udział w XXXIV Olimpiadzie Języka Francuskiego przeprowadzonej w dniach 10-12 marca 2011 roku w Poznaniu i uzyskał tytuł finalisty.
Dominika Kila, uczennica klasy II W, brała udział w XXXIV Olimpiadzie Języka Francuskiego przeprowadzonej w dniach 10-12 marca 2011 roku w Poznaniu i uzyskała tytuł finalistki.
Luty
W XXIII Olimpiadzia Filozoficznej udział wzięli:
Błażej Czuba 2B
Magdalena Borwańska 2B
Michalina Szubert 1E
Paula Wikoń 1B
Hanna Hawańczak 1A
Do Drugiego i Trzeciego stopnia Zawodów Okręgowych XXIII OF zakwalifikowali się:
Michalina Szubert 1E
Magdalena Borwańska 2B
Styczeń 2011 Etap regionalny XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego
1. Dominika Kila kl. II W
2. Tadeusz Szubert kl. II W
zostali zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego
Grudzień
Kalina Śmiarowska z klasy I W zajęła I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Mickiewiczowskim "Adamus 2011"
Listopad 2010 Etap szkolny XXXIV Olimpiady Języka Francuskiego
1. Tadeusz Szubert kl. II W
2. Dominika Kila kl. II W
3. Paula Lotterhoff kl. III W
4. Agnieszka Ruchniewicz kl. II W
5. Aleksandra Rawicz-Galińska kl. II W
zostali zakwalifikowani do etapu regionalnego